in , , , , , ,

ETS 2 ve ATS için Convoy Multiplayer: Dedicated Server Desteği Geldi!

 

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için Convoy Multiplayer özelliğine Dedicated Server desteği geldi. SCS Software, Convoy multiplayer modunun çıkışından sonra topluluk tarafından çok beklenen özel sunucu oluşturma desteğini yayınladığı güncelleme ile ekledi. Dedicated server sisteminde kullanıcılar ya kendi bilgisayarlarından ya da ücretli sunuculardan ETS 2 için Convoy multiplayer sunucuları açabilecek.

Buradaki temel fark nedir? SCS ekibi şu an 8 kişilik oturum desteği ile modlar dahil olmak üzere sunucu açabilmemizi zaten sağlıyor. Ancak dedicated server açtığınızda sürekli açık kalacak. Bir oyuncu olmasa bile çalışacak. İstediğiniz zaman girip çıkabileceksiniz. Farming Simulator platformunda benzer sunucular zaten hali hazırda buluuyor. ETS 2 cephesinde de nihayet yıllar sonra multiplayer sistemi aynı seviye gelmiş oldu. Oyuna ve DLC’lere sahip olmadan da özel bir sunucu çalıştırılabildiğini eklemişler.

Diğer bir avajtajlı durum ise dedicated server/özel sunucuyu kendi bilgisayarınızda çalıştırmak zorunda değilsiniz. Bir hosting şirketinden sunucu kiralayarak Steam istemcisinin dışında arayüz olmadan bağımsız olarak çalıştırabilirsiniz. Tüm multiplayer altyapılı oyunlarda bu çözüm uygunlandığı için farklı bir durum yok. Alternatif olarak ise Steam Console Client(SteamCMD) indirerek komut satırı arayüzü yardımıyla kullanabilirsiniz.

Steam kütüphanesinde Tools/Araçlar kısmında ETS 2 ve ATS için Dedicated Server ücretsiz indirilebiliyor. Eğer oyuna sahip değilseniz onları göremiyorsunuz. Ancak bu durumda SteamCMD kullanarak kurabilmek için gereken Steam ID’ler aşağıdadır.

  • Euro Truck Simulator 2 Dedicated Server ID = 1948160
  • American Truck Simulator Dedicated Server ID = 2239530

 

Bu destek şu an ilk iterasyon olduğu için çeşitli hatalar ve düzenlenmesi gereken ayrıntılar olabilir. SCS Software, Convoy için getirdiği Dedicated Server desteğini geliştirmeye ve güncellemeye devam edecek.

 

Not: Şu an herhangi bir sunucu açma planımız bulunmuyor. Sistem işler hale geldiğinde bir şeyler düşünülse de ETS 2’ye vakit ayıramadığımız için nasıl olur bilemiyoruz. Ancak sürekli açık kalacak sunucular ve artan oyuncu sayısı ile özel sunucu desteği topluluk için faydalı olacaktır. Yeni bir gelişme olursa bilgilendireceğiz.

 


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft Flight Simulator – LTBV Bodrum Imsık Havalimanı eklentisi

ETS 2 West Balkans DLC’sinin sınır kapıları tanıtıldı