in , ,

ETS 2 – Germany Rework – Rhine: Köln, Dortmund, Düsseldorf ve Duisburg şehirleri sıfırdan inşa edilmiş!

ETS 2 – Germany Rework – Rhine: Köln, Dortmund, Düsseldorf ve Duisburg şehirleri sıfırdan inşa edilmiş!

Bir önceki blog yazısı ile Almanya’nın Ren-Rhur bölgesindeki endüstri ve kavşakların yenileme çalışmaları oldukça beğenilmişti. Euro Truck Simulator 2 için 1.50 güncellemesi ile mi geleceği henüz bilinmese de yeni blog yazısında sıfırdan inşa edilen Köln, Düsseldorf, Dortmund ve Duisburg şehirleri tanıtılıyor. Harita tasarımcılarından Iva, “tüm şehirlerin baştan aşağı yeniden tasarlandığını” vurgularken Rhineland bölgesini çok iyi temsil etmeyen bir önceki haritayı sildiklerini ve ardından Ren Nehri çevresini daha iyi yansıtan yeni bir kent yapısı oluşturduklarını ifade ediyor. Oyuncuların fark edeceği en büyük değişikliklerden biri ise yol ağının uzunluğu olacak.

Köln/Cologne

Köln şehrini yeniden tasarlarken başta en ünlüsü Köln olmak üzere bölgede birçok şehirden geçen Ren Nehri’nin büyüklüğü göz önünde bulundurulmuş. Bu ekleme sayesinde artık nehir kıyısında araç sürmek ve Köln’ün simgesel binalarını ve yapılarını hayranlıkla seyretmek mümkün olacak. Şehrin en ünlü simgelerinden biri olan Köln Katedrali‘nin yakınlarında yer alan üç karizmatik dalgalı kemere sahip bir yaya ve demiryolu köprüsü olan Hohenzollernbrücke gibi köprüler de bulunuyor. Hatta şehrin ana tren istasyonu olan Köln Hauptbahnhof‘a trenle geldiyseniz bu köprünün üzerinden geçmiş olabilirsiniz. Diğer simge yapılar arasında ise Kölner Dom, Lanxess Arean ve diğer birçok ikonik bina yer alıyor. Ayrıca şehrin içinden geçen tramvayları da görebileceksiniz. Bu tramvaylar aynı zamanda bu blog yazısında bahsedilen diğer şehirlerde de bulunacak. Köln’ü Frankfurt’a bağlayan önemli bir otoban güzergahı olan A3‘ün de eklendiği duyuruluyor.


Düsseldorf

Düsseldorf şehrinde keşfetmenizi bekleyen birçok simgesel yapı bulunuyor. İki yeni kilisenin eklenmesi yanı sıra modern mimari dahil şehrin içindeki yeni yollardan geçerken görebileceğiniz pek çok manzara var. Şehir merkezinin yakınında bulunan Çelik ve Otomobil Fabrikaları gibi endüstrilere yük teslim edebileceksiniz. Ve daha önce de bahsedilen Düsseldorf Havaalanı’nındaki animasyonlu Skytrain’i de görebileceksiniz.


Dortmund

Endüstriyel alanlarda araç kullanmayı tercih ediyorsanız Dortmund’un virajlı yolları ile büyük kavşakları arasından IKA, LKW, ITCC gibi oyun içindeki tanıdık şirketleri içeren en büyük endüstri depolarından bazılarını bu şehirde görebileceksiniz. Ayrıca yerel futbol takımının renkleri olan sarı ve siyahı da buradaki teslimatlar sırasında kullanabilirsiniz.


Duisburg 

Duisburg şehri ise sadece nüfusuyla değil yollarıyla da yoğun bir şehir olduğunu hissettirecek. Çünkü şehir sadece kara yoluyla değil su yoluyla da buradaki endüstriler için önemli bir merkez görevi görüyor. Ren Nehri üzerinde yer alan ve dünyanın en büyük iç limanlarından biri olan Duisburger Hafen yılda 20 binden fazla gemi ve 25 bin trenin yük taşıdığı Avrupa’nın önde gelen lojistik merkezlerinden biridir. Limanda yılda 3.6 milyon konteyner elleçleniyor. Burasının kaçırmamanız gereken devasa bir sanayi bölgesi olduğu vurgulanıyor. Ayrıca Belediye binası olan Rathaus Duisburg’u, kiliseleri ve şehirde bulunan ikonik bir dikey asansör köprüsü olan Schwanentorbrücke’i bulabileceğiniz şehir merkezine gitme fırsatınız da olacak. Oyuncular Ruhr Brücke’den geçebilecek ve nehrin diğer tarafına bağlayacak iki yeni köprü yanı sıra birçok simgesel yapı bulabileceksiniz. Şehrin içinden geçen ikonik Kreuz Kaiserberg kavşağı ve çok dahasını içeren E-40 otoyolunda seyahat edebileceksiniz.


Keşfedilecek çok şey olduğu için bu blog yazısına sığdırmak mümkün olmamış. Hatta gizli tutulması gereken bazı yollar da varmış. Geçtiğimiz 2 yıl boyunca çoğunlukla 2-4 kişiden oluşan küçük harita tasarım ekibi oyunun kullanıcı arayüzünde neredeyse tek bir mega şehir gibi görünen bu 4 şehirden oluşan alanı yeniden düzenlemeyi başarmış.
Ren bölgesindeki yenilikler oyuncular tarafından çok sevildi. Mevcut ana haritayı bambaşka bir seviyeye çıkarttığı için umarız 1.50 güncellemesinde İsviçre ile birlikte oynayacağımız yeni yerlerden biri olur.

Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.
SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 – İsviçre güncellemesinin tanıtım videosu yayınlandı (1.50)

Expeditions: A MudRunner Game İlk Oynanış ve Canlı Yayın (video)