in , , , , ,

ETS 2 & ATS – Yılbaşı Etkinliği 2023 Başladı! Winterland isimli karlı harita bölgesi ekleniyor…

ETS 2 & ATS – Christmas Winterland Event 2023

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için ilk kez karlı bir harita bölgesi ekleniyor. SCS Software‘ın her sene düzenlediği geleneksel yılbaşı etkinliği başladı. World of Trucks üzerinden gerçekleştirilen eklentide yılbaşı hediyelerini Winterland isimli karlı harita bölgesine taşıyoruz. Her iki oyuna da ek olarak tasarlanan kurgusal harita tamamen kış mevsimine uygun konseptle karlı bir şekilde tasarlanmış. Christmas Winterland Event 2023 başlamasıyla birlikte 19 Aralık 2023 Salı akşamı saat 20:00’de Pavel Sebor ile birlikte özel bir yılbaşı yayını da yapılacak. Bu yayının önemli olduğunu ve gelecek seneler için pek çok yeni içeriğin duyurulacağını ekleyelim.

Peki ya Mevsimler? Aslında karlı haritadaki her şey daha önceki güncellemelerde ortaya çıkmıştı. Böyle bir beklenti de oluşmuştu ancak sadece bu kadar mı? Yılbaşı yayınında neler göreceğiz?

Etkinlik için 5 kademenin her biri için tüm kamyonculuk bölgelerinde şehirlere 200 Snowflakes(kar taneleri) kazandırılacak. Bu da toplamda 1.000 kar tanesi demek oluyor. Kademe ödüllerini tamamlayan oyuncular Winterland haritasındaki beş depodan birini temsil eden özel olarak tasarlanmış kabin aksesuarlarını alacaklar.

Winterland için Kış Diyarı çevirisini kullanabilirsiniz.


Tanıtım videosu

 

 


World of Trucks bağlantılı oyun profilinizle Harici Sözleşmeler veya Piyasa üzerinden Yılbaşı kargo teslimatlarını veya hediyelerini taşıyabileceksiniz. #ChristWinterland etkinliği için yeni bir arkaplan teması da hediye ediliyor.

SCS Software CEO’su Pavel Šebor ile 19 Aralık 2023 Salı akşamı saat 20:00’de Yılbaşı Yayını yapılacak. Bu yayında çeşitli hediye çekilişleri ile yeni içeriklere ait teaserlar paylaşılacak. Twitch kanallarından izleyebilirsiniz.

 

Christmas Winterland yol tarifi;

Winterland’e erişebilmek için herhangi bir etkinlik kargosunu kabul ettikten sonra ortaya çıkan bir portaldan geçiyoruz. Haritada onu bulup gideceksiniz. Parıltılara bakmanız belirtilmiş. Buraya aldığınız kargoları bıraktıktan sonra tekrar buradan yılbaşı etkinliği dorsesini alarak ana haritadaki şehre götürebilirsiniz. İş alma listesinde yılbaşı kargolarına tıkladığınızda o şehrin etrafında Kış Diyarı için açılan portalları görebiliyorsunuz.

Christmas Winterland Etkinlik Kuralları:

World of Trucks-bağlantılı profilinizle Euro Truck Simulator 2 veya American Truck Simulator’da mümkün olduğunca çok şehir kullanarak hediye paketleri ve malzemeleri Christmas Winterland haritasından veya diğer şehirlerden buraya taşımanız gerekiyor.

Winterland haritasında 5 farklı depo bulunuyor:

 1. Christmas Market…kasaba meydanındaki market
 2. Marigold’s…çikolata fabrikası
 3. Northstar… posta ofisi
 4. Rudolph’s Crafts…sanat atölyesi
 5. Snowy Peaks… dağda bir otel marketi

 

Kişisel görevinizi tamamlak için 15 teslimatı yukarıdaki depolardan en az birine taşımak koşuluyla tamamlayabilirsiniz. ATS ve ETS 2 oyunlarında geçerli oluyor.

Winterland haritasından veya oraya teslimat yaptığınızda şehirler Snowflakes kazanacak. Örnek olarak  bir şehrin 1 kar tanesi alabilmesi için topluluğun 1000 teslimat yapması gerekiyor. Şehirler 5 kar tanesine ulaştığında tamamlanıyor.

Topluluk hedefinde en az 1000 Snowflakes(kar taneleri) tüm kamyonculuk bölgelerinde açılmak zorunda. 5 aşamalı bu süreçte her kademe 200 Snowflakes olunca açılıyor ve topluluk ödülleri veriliyor.

Ödüller

 • Kişisel Hedef: 5 Christmas Winterland deposuna veya oradan ana haritaya 15 teslimat veya daha fazlasını tamamladığınızda:
  • Özel bir World of Trucks Başarımı
  • Winterland çekici boyaması
 • Topluluk: Açmak için 5 kademe bulunuyor. Her kademe her iki oyuna da özel bir kabin aksesuarı getirecek. Bunlar Kış Diyarı haritasındaki 5 harika depoyu temsil ediyor.

 

 

 

Not: Topluluk ödüllerini alabilmek için kişisel görevinizi tamamlanız gerekiyor. Tüm ödüller Steam envanterinize ekleniyor ancak bunları World of Trucks Etkinlik sayfasından alıyorsunuz.

 

Etkinlik 14 Ocak 2024 Pazar gece yarısı Türkiye saati ile 02:59’da (23:59 UTC) sona erecek.

 


Kamyon Parkı için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator – Michelin Fan Pack DLC’si Steam’de yayınlandı

American Truck Simulator – 2022 Kenworth T680 çekici güncellemesi çıktı!