in ,

Ekmek Fırını Simülasyonu “Bakery Simulator” Tanıtıldı

Ekmek Fırını Simülasyonu “Bakery Simulator” Tanıtıldı

Şimdi de taze sıcak ekmekler üreteceğimiz bir fırıncı simülasyonu duyuruldu. Bildiğiniz ekmeği sıfırdan bu oyunda üretebileceğiz. Live Motion Games tarafından geliştirilen Bakery Simulator, Ultimate Games ve Gaming Factory firmaları tarafından yayımlanacak. Kesin çıkış tarihi şu an açıklanmayan oyun 2019 yılı sonlarına doğru bekleniyor. Bakery Simulator’da sıfırdan ekmek fırını kuruyoruz. Buna emlakçılardan bir yer kiralayarak başlıyoruz ve ardından fırını kuruyor ve diğer makinelerini satın alıp yerleştiriyoruz. Mutfak tezgahımız, ekmek için raflar ve yine üretimde kullanacağımız aletleri satın alıyor. Depo ve fermantasyon bölümünü oluşturuyoruz. Ekmeklerimizi pişirebilmek için en mükemmel koşullarını yaratmamız gerektiği belirtiliyor. Tüm olaylar kurgusal bir açık dünya haritasında gerçekleşiyor.

Aslında çok yakında çıkacak olan yemek yapma simülasyonu Cooking Simulator‘ın farklı bir versiyonu diyebiliriz. İşte oradaki benzer restoranlara ve dükkanlara da farklı unlu mamüller üretmemiz gerekiyor. Açıklamada ekmek ve çöreklerin yeterli olmadığı bazı dükkanların kruvasan, simit ve galeta beklediği belirtilmiş. Her gün bize gelen siparişleri üretip ve kendi kamyonetimizle düzenli olarak teslim etmemiz gerekiyor. Hatta özel siparişler de var. Georgian khachapuri(Haçapuri, Gürcistan’nın peynirli pidesi) veya ekmek heykelleri gibi özel siparişlerden de daha fazla para kazanabilecekmişiz.

Fırınımızın deposunda farklı türde unlar, maya ve katkı maddelerine ihtiyaç olacak bunları sipariş edeceğiz. Bu ham maddelerde çeşitli özel teklifler ve indirimlerde olacakmış. Yemek kitabında ise bir sürü yeni tarifi bulabileceğiz, burada çeşitli ekmek türlerinin pişirme yöntemleri anlatılmış. İtalyan, Gürcü, Polonya ve diğer mutfakları tanımamız gerekiyor. Bakery Simulator’da verilen her tarifin tamamen gerçek olduğu ve bunlarla isterseniz evde ekmek yapabileceğiniz vurgulanıyor. Fırına yaptığımız hamurları kürek yardımıyla koyuyor ve çıkan ekmekleri de kasalara dolduruyoruz. Hepsini kamyonumuza yükleyip hızlı ve dikkatli bir şekilde sıcak ekmekleri dükkanlara sabahın bir vakti teslim ediyoruz. Ekran görüntülerinde de gördüğünüz gibi hava daha aydınlanmadan dükkanlara teslim etmemiz gerekiyor. Fırın dükkanımızı kazandığımız paralarla alacağımız yeni ekipmanlarla daha iyi hale getirebiliyoruz. Teslimat aracını yani kamyoneti de değiştirebileceğimiz ve bir sürü farklı makine satın alacağımız açıklamada belirtilmiş. Tüm ayrıntılarla zaten fırınımızı özelleştirebileceğimizi öğrenmişsinizdir. Oyunda belirtilene göre dinamik bir ekonomi, değişen bir müşteri pörtföyüne sahip bir açık dünya var. Rakiplerimiz de varmış. Yeni fırınlar kurulabilecek ve kapanabilecekmiş. Ekmek piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermemiz ve iflas etmemiz tavsiye ediliyor.

Orijinal ekmek yapımı fizikleri! Elbette tüm bu bahsedilen özellikler daha iyi fiziklerle güzel olur. Un, maya ve hamurların bu oyunda kendine özgü özellikleri var. Cooking Simulator örneğini tekrar hatırlatalım orada da fizikler çok güçlüydü. Burada da ekmek konusunda o oyundan eksik bir yanı pek yok. Farklı tür ve kullanım oranına bağlı olarak bileşenler birbiriyle farklı şekillerde etkileşime giriyor. Biraz da açık dünyanın etkisi ile fizikleri de dahil edersek ortaya eğlenceli şeyler çıkabilir.
 
Live Motion Games bir de 2. el araç satış simülatörü Car Trader Simulator geliştiriyor. Bu oyun da önümüzdeki ay çıkış yapacak. 🙂 Daha sonra ayrıntılarına bakacağız. Sonuç olarak Bakery Simulator’da gerçek bir fırında ne varsa aktarılmış. Yine güzel bir meslek simülasyonu geliyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Not: Belki Ramazan pidesi yapabiliriz… 😀

Video

https://www.facebook.com/UltimateGamesSA/videos/2279944845617101/

Ekran Görüntüleri

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tropico 6 Beta – İlk Oynanış 1. Bölüm [Video]

Train Sim World – New York’ta Kusursuz Bir Senaryo [Jamaica>Hempstead]