in , ,

American Truck Simulator – Missouri eyaleti ile yerin 49 metre altındaki lojistik depoları geliyor!

American Truck Simulator – Missouri eyaleti ile yerin 49 metre altındaki lojistik depoları geliyor!

Yer yüzeyinin 49 metre altında inşa edilen lojistik depolarına sahip Missouri eyaleti SCS’in yılbaşı özel yayınında gösterildi. Adını eyaletin içinden geçen nehirden alan Missouri DLC‘sinin ilk yapım aşamasına ait ekran görüntüleri American Truck Simulator için paylaşıldı. Arkansas, Nebraska ve sonrasında Missouiri eyaletini bekleyeceğiz.

ABD’nin ortabatısından yer alan Missouri eyaletinde başkent Jefferson City olurken en büyük şehri Kansas’tır. Kansas DLC’sinin doğusunda Kansas City eklenmişti ancak Missouri eyaletine bağlıdır.

Kuzey ve Güney Dakota eyaletleri bu tarım odaklı ovalardan ve nehirlerden oluşan eyaletlerden sonar gelecek gibi görünüyor.

Tekrar depolara gelecek olursak yayında gösterilen yer Kansas City’deki SubTropolis‘tir. 4.5km2 alana yayılmıştır. Yer yüzeyinin 160 feet (49 m) altında olan SubTropolis içinde inşa edilmiş 10.5 mil uzunluğunda aydınlatılmış yol ile 2.1 mil uzunluğunda demiryolu bulunuyor. 500’den fazla yükleme iskelesi var. 5.18 metre tavan yükseliğine sahip olan bu yapay mağarada 10 binden fazla kireçtaşı sütun bulunuyor çünkü burası 270 milyon yıllık bir kireçtaşı yatağının(Bethany Falls) çıkarılmasıyla oluşturulmuştur. Madencilik sürecinde kireçtaşı odalama ve sütun yöntemiyle çıkarılarak 65 feetlik merkezler ve 30 feet aralıklar ile 25 feet kare sütunlar bırakılmış. Otomotiv sektörü, hayvan sağlığı, gıda dağıtımı, müzik vb. kayıtların saklanması, ilaç ecza deposu amacıyla dahil e-ticaret için de kullanılıyor. Eyaletin farklı yerlerinde örnek olarak Springfield Underground isimli bu yer altı depoları 50 yıldan fazladır hizmet ediyor. 3 milyon metrekarelik alanda inşa edilen bu yapay mağarada gıda dahil pek çok ürün, malzeme çeşitli sıcaklık değerlerinde korunuyor. Yine aynı isimli Springfield şehrinde bulunuyor ve bir aile şirketi olarak işletiliyor. Aynı zamanda Carthage isimli şehirde de benzer bir yer altı deposu bulunuyor. Burada da binlerce ton peynir depolanıyor. SubTropolis dışında diğer depolar da olacak mı göreceğiz.

 

 

Prototip ATS görüntüleridir. Tam halinde daha gerçekçi olacaktır.

 

Gerçek videodan ekran alıntıları


SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 ETS 2 ve ATS için Parallax Teknolojisi ve Yeni Render Motor Geliyor!

ETS 2 Yunanistan DLC’si için yapım aşamasından ekran görüntüleri