in , ,

American Truck Simulator – 1.43 güncellemesi tamamlandı

SCS Software, American Truck Simulator için 1.43 güncellemesini tamamladı. Tam sürümde 2022 Freightliner Cascadia çekicisi de dahil ediliyor. Damperli dorse yenilenerek artık kişisel satın alınabilir özelliğine kavuşuyor. Hatta SDF font güncellemesi ile oyundaki yazıların daha iyi görünmesi bile sağlanıyor. Interior kabin seslerinin de güncellendiğini ekleyelim.

2021 yılını 1.43 sürümü ile noktalıyoruz. Yakında geleneksel hale gelen yılbaşı etkinlikleri başlayacak.

2022 Freightliner Cascadia

2022 model Freightliner Cascadia güncellemesi yayınladı. Yeni hayalet ekranlara sahip olan Cascadia çekicisi 2022 görünümüne kavuşuyor. 1.43 güncellemesine eklenen çekicinin yeni interior seçenekleri, parçaları ve kişiselleştirme seçenekleri bulunuyor. Bunların yanı sıra yeni araç yakıt ekonomisini daha da iyileştiren dış tasarım değişikliklerine de sahip.

2022 model Cascadia’nın içinde en göze çarpan ayrıntısı yepyeni bir dijital gösterge paneli ile bir dizi yeni kişiselleştirme seçenekleri olmuş. Daimler grubunun markalarında artık bu gösterge panelleri kullanılıyor. SCS Software‘ın bu şirketler grubu ile olan ilişkisini düşününce ETS 2 için umut verici gelişmeler yaşanabilir. Freightliner Cascadia’da 72″ Sleeper kabini için “Driver’s Loft” denilen yeni bir interior tasarımı mevcut. Kabin içinin tamamen sürücünün rahatlığı düşünülerek inşa edildiği vurgulanıyor. ATS’deki kabin aksesuarları desteği ile bu tasarımı seçtiğinizde içini doldurabileceksiniz.

Aracın dış model tasarımı ise daha alçak ve aerodinamik bir ön tampon, güncellenmiş aero tekerlek kapakları, A sütununda aerodinamikleri geliştiren yeni bir aero deflektör içeriyor. Yukarıda da belirtildiği gibi bu yeni dış parçalar yakıt ekonomisini geliştirerek Cascadia çekicisini daha uzun süre yolda tutmayı hedefliyor.

2022 Freightliner® Cascadia çekicinizi American Truck Simulator içerisindeki bayilerden satın alabilir veya mevcut aracınızı yeni sürüme yükseltebilirsiniz.


Sahiplenebilir Damperli Dorseler

Damperli dorseler artık kişiselleştirilebilir ve satın alınabilir oldu. Bu dorselerde kömür, çakıl, taş, kum, toprak ve birçok dökme malzemenin taşınması sağlanıyor. American Truck Simulator’da damperli dorselerin 3 özelleştirilebilir kasa tipi var. Arka kapaklı, yana açılan ve hareketli zemine sahip damperli olarak ayrılıyor. Her biri farklı uzunluklara (30 ft veya 36 ft) sahip 2 veya 3 dingilli olarak yapılandırılıyor. Side Dumpers denilen sağ veya sola açılan damperli dorseler B-double, Turnpike veya tekli dorse olarak mevcut diğer tüm kasa tipleri ise tekli dorse ile geliyor. Damperli dorselerde işaretleyiciler, arka tamponlar, ön ve arka çamurluklar ile boyamalar dahil olmak üzere bazı aksesuarlar ekleyip değiştirebiliyorsunuz.

Interior Kabin Ses Güncellemesi

Bu güncelleme ile çevredeki ortam seslerinden kaynaklanan ses zayıflaması/atenüasyon(sound attenuation) yanı sıra çekici kamyon motorunun ve tekerleklerinin sesini simüle eden yeni bir ses efekti uygulandı. Her çekicinin farklı bir ses yalıtımı olduğu için SCS’in ses ekibi bunu ses eşitleme ve yankı efektleri kullanarak simüle etmiş. Birici şahıs bakış açısıyla(kokpit) sürüş sırasında motor, tekerlek ve diğer dış seslerin nasıl azaltıldığını daha iyi simüle edebilmek için araç içindeki kabin sesleri güncellenmiş oldu. Bu adım yine ilk aşama olarak belirtiliyor. Gelecekte çekicilerin kabin boyutuna göre daha doğru bir ses zayıflama/azalma simülasyonu getirmeyi planlıyorlar. Şu an ise ilk adımında American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2’deki tüm çekicilere uyguladılar. Çekici modlarının ise bunu desteklemesi gerekecek.

Yeni SDF Font/Yazı Tipleri

1.43 ile artık SDF(Signed Distance Fields) yazı tipleri kullanılıyor. SDF yazı tipi teknik olarak metinlerin ve yazı tiplerinin herhangi bir çözünürlükte, ölçekte veya herhangi bir mesafeden güzel bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Aşağıda karşılaştırmaları bulunmaktadır. Daha küçük çözünürlükte olan veya uzak mesafeden yakınlaştırdığınızda bozulabilen bir resim gibi görüntülenen yazı tipleri yerine SDF bize bu yazı tiplerinin herhangi bir boyuta ayarlanabilmesini sağlıyor. Kullanıcıya da mükemmel şekilde netlik ve keskinlik olarak sunuluyor.

 

İlk aşamasında bu yeni yazı tipi tekniğini Kullanıcı Arayüzü, Convoy kullanıcı adları, GPS, Lisans Plakaları, Çekici Dashboard ekranlarına uyguluyorlar.


Yeni Yükleme Ekranı Görüntüleri

Bu güncelleme ile yeni yükleme ekranları da geliyor. WorldofTrucks.com’da paylaşılan ve Editör tarafından seçilen ekran görüntüleri ile güncelleniyor. Yeni ekran görüntülerinde artık çekildiği yerler ve DLC’ler de belirtiliyor.

Dünya Haritası İkonlarının Filtrelendirilmesi

Dünya haritasında görünen ikonları artık filtreleyebiliyorsunuz. İstediğiniz ikonları kapatabilir veya açabilirsiniz.

Geliştirilmiş Kontrolcü/Controller Desteği

1.43 ile Euro Truck Simulator 2’de kontrolcü/controller desteği iyileştiriliyor. Gamepad kullanıcıları da için her kontrol ekranını yeniden düzenleyip daha kolay hale getirmeye çalışmışlar. Kontrolcüde D-pad’i kullanmayı daha iyi hale getirerek kullanıcı deneyimini geliştirmişler. Topluluktan gelen geri bildirimlere göre burada iyileştirmeler ve değişiklikler yapılmaya devam edilecek. Yeni özellikler de planlanıyormuş.


Özellikler

Harita:

  • Genel hata düzeltmeleri
Araçlar:
  • Kişisel Damperli Dorseler
  • 2022 Freightliner Cascadia

UI / Kullanıcı Arayüzü

  • Dünya Haritası üzerindeki simgelerin filtrelendirilmesi
  • Yeni yükleme ekranı görüntüleri

Diğer:

  • Interior Kabin için Ses Azaltması Uygulandı
  • MSDF Font desteği
  • Controller desteği geliştirildi

 


 


American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 – 1.43 güncellemesi tam sürümü çıktı!

Farming Simulator 22 Kış Mevsimi, Kar Küreme, Yol Tuzlama Oynanış 21. Bölüm (video)