in , ,

Türk F1 Ligi: TR Endurance League

Türk F1 Ligi: TR Endurance League

Türkiye’de gerçekleştirilen sanal F1 yarış ligi organizasyonu…

Codemasters‘ın F1 yarış oyunları serisi için ülkemizde pek çok online organizasyon yapılıyor. Tıpkı gerçekte olduğu gibi hazırlanan yarış ligleri Formula 1 motorsporuna gönül verenlerden tarafından ilgiyle karşılanıyor. Ayrıca izlemesi de zevkli oluyor. Malum ülkemizde artık F1 yarışlarını göremiyoruz ama çocukken yarışların düzenleneceği zamanı merakla beklerdim. Şimdilerde oynayamasak da Codemasters, F1 2016 ile oyuncuları tatmin etmeyi başardı. Şu an F1 2017 geliştiriliyor ve geçtiğimiz günlerde kapalı beta alımları başladı.

Sizleri TR Endurance League ile tanıştırmak istiyorum. Şubat 2013 yılında kurulan Sanal Türk F1 Ligidir. F1 2012 oyunuyla başlayan yolculukları devam ediyor. Bugüne kadar F1 2013, F1 2014 ve F1 2015 sezonunun tamamlanmasıyla toplamda lig bünyesinde 50 kişinin yarıştığı 81 yarış düzenlenmiş.

Profesyonel karting ve F4 pilotu Cem Bölükbaşı F1 2013 sezonunda ve yine Ralli Challenge zaferi bulunan ve Cumhuriyet Rallisi’ne katılmaya hak kazanan Umur Boyacı da F1 2013 ve F1 2014 sezonun yarış galibiyeti almakta zorlanmış. Bunu referans olarak belirttiler. 😀 Biz de eklemek istedik. Bölükbaşı ve Boyacı’ya sevgiler… 🙂

TR Endurance League F1 serisinin dışında yaz aylarında Assetto Corsa lig yarışmaları da düzenliyor. Şu an F1 2016 sezonuna devam ediyorlar.

Buraya kadar her şey size normal bir lig tanıtım yazısı gibi gelse de hem bizim hem de onların asıl amaçları bu değil. TR Endurance League ekibinden Sorbetto bu yarışları canlı olarak sizlere aktarmak istiyor. Biz de SimülasyonTÜRK olarak bu tür organizasyonları desteklemek istiyoruz.

TR Endurance Leauge ekibinin amacı sıkı simülasyon oyuncularıyla oynamak, yarışmak değil. Yeni yeni yarış simülasyonlarıyla ilgilenmeye başlayan kitleyi önemsiyorlar.

Liglerinde yaptıkları her yarış sonrası Yarış Raporu yayımlanıyor. Sezon başı, sezon ortası ve sezon sonunda ise köşe yazılarını paylaşıyorlar.

TR Endurance League : http://www.trenduranceleague.com/
Steam Grubu: https://steamcommunity.com/groups/tr-ef

 

6 Şubat tarihinden yüklenen 2016 Sezonu Tur 11 Macaristan GP videosu

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 17 KUHN DLC’si Yayımlandı

theHunter: Call of the Wild Çıktı!