SCS Software’dan ETS 2 Yeni Scania R ve S Modelleri Açıklaması!

7

SCS Software’dan ETS 2 Yeni Scania R ve S Modelleri Açıklaması!

Çıkış tarihi beklenenden farklı olabilir.

 

Bugün Scania firmasının yeni Scania R ve S modellerinin ETS 2’ye bu yazdan önce geleceğini bir video ile açıklamıştı. SCS Software da ardından blog sayfasında bir açıklama yayımladı.

Yeni Scania S ve S

Birkaç hafta önce SCS Software, Scania’nın İsveç, Södertalje’de bulunan kamyon üretim tesislerine küçük bir takımla Scania R ve S modellerinin 3D taramalarını almak için gitmişti. Bunu Twitter üzerinden paylaşmışlardı.

Bu haber Euro Truck Simulator 2 hayran topluluğunda büyük ilgi gördü. Twitter mesajı 800’den fazla beğenildi ve 200’den fazla paylaşıldı. Üç günün ardından bu takım Prag ofisine geri döndü ve elde edilen tonlarca dijital veriyi yeni aracın 3D modelinin oluşturulmasında kullanmaya başladı.

Scania basın departmanı SCS ekibinden Hynek Svatos ile kısa bir video röportajı yayımladı. Bu kayıt Scania Demo Centre tesislerinde yapılmıştı. SCS Software açıklamasında bugün bunu görmenin sürpriz olduğunu belirtiyor.


Videoda 3D tarama çalışmasındaki aşamalar gösteriliyor. Ayrıca video içerisine eski oyunları Scania Truck Driving Simulator‘dan oynanış görüntüleri de eklenmiş. Oyunda Scania Demo Centre tesisleri de vardı. Hatta bu tesisin haritası eski oyundan ETS 2’nin ProMods haritasında aktarılmıştı. Şu an ProMods haritasında Södertalje şehrinde bulunuyor.

SCS ekibi bu geziden kendi bakış açılarıyla bir video hazırlama aşamasındalar fakat Scania’nın Twitter mesajına ilişkin yorumda bulunmaları gerektiğini belirtiyor. Scania bu araçların yazdan önce geleceğini açıklamıştı.

Euro Truck Simulator 2 yeni modellerin oluşturulmasını çok sıkı çalışıyorlar fakat onların buna ulaşması için tahminen 12 aylık bir işe ihtiyacı olacağını belirtiyorlar. Çalışma bir dereceye kadar takımın birden fazla üyesi arasında bölünebilir. Bu nedenle videoda ve tweet’te belirtildiği gibi yazdan önce oyuna ekleneceğine cesaret edemediklerini açık sözle vurguluyorlar.

SCS açıklamasına vaat vermek istemediklerini ve topluluğun onları tanıdığını belirterek devam ediyor. Zamanında teslim etmemek hayal kırıklığına uğratacak dolayısıyla onlar bunu güvenli tercih ediyor ve belirli tarihlere taahhüt vermekten kaçınıyorlar. Ancak araç takımlarının mümkün olan en kısa sürede yeni Scania R ve S serisi çekicileri oyuna getireceklerine dair açıkça bir önceliğin olduğunu açıklıyor.

Bu kez yeni bir teknik kullanılacak, yakın zamanda yaratılmış kamyon modellerine kıyasla ham modelin oluşturma sürecini kısa tutmaya ve daha kesin sonuçlar elde etmeyi umuyorlar. Ama sonra yeniden işler karışıyor. Hem Euro Truck Simulator 2 hem de American Truck Simulator için %99’u tamamlanmış birkaç araç bulunuyor fakat ne yazık ki onay süreci oldukça karmaşık ve uzun sürüyor.


Çıkış tarihi henüz verilmedi. 12 ay sürmeyebilir. Bekleyip göreceğiz birçok alanda hızlanmış durumdalar o yüzden açıklama kendilerini güvene almak için yapıldı.

SimülasyonTÜRKEuro Truck Simulator 2

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum - "SCS Software’dan ETS 2 Yeni Scania R ve S Modelleri Açıklaması!"

avatar
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yasin
Ziyaretçi

Bu oyun çok iyi bi hal almaya başladı 🙂
Hele bi Range T gelsin de 🙂

tuncaybey
Ziyaretçi

Devam devam durmak yok

Mete
Ziyaretçi

Benim Aklımdaki Sorular Şunlar Ek Paket Olarakmı Satışa Sunulcak,1.26 Sürümüne Günceleme Olarakmı Gelecek Yada 1.27 Sürümüyle Berabermi Gelecek Bilgi Paylaşıldımı Bunla İlgili ?

Ahmet
Ziyaretçi

Peki 1.27′ de çıkan mod kadar kasar mı? Çünkü modun yüzey kaplamalarının boyutu çok yüksek.