in , ,

Lisanslı F1 Manager 2022 resmen duyuruldu! Formula 1 takımını tamamen yönetmek mümkün olacak…

 

Lisanslı F1 Manager 2022 bu yaz geliyor. Frontier Developments ile FIA Formula 1 arasındaki anlaşma Mart 2020‘de ortaya çıkmıştı. Popüler tycoon oyunları Planet Zoo, Planet Coaster, Jurassic World Evolution gibi yapımların geliştiricisi Frontier Developments ile Formula 1 arasında yapılan bu anlaşma ile tamamen lisanslı F1® takımlarının ve sürücülerinin yer aldığı menajerlik oyunu geliştirildi. Anlaşma 2022-2025 yılları arasında geçerli olacak. F1 Manager 2022 bu yaz aylarında PC için Steam ve Epic Store ile konsollarda Xbox Series X|S, PlayStation® 5, Xbox One, PlayStation® 4 platformlarına çıkacak. Türkçe kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Ancak seslendirme ve altyazı desteği Türkçe değil. İleride bu değişebilir mi göreceğiz.

Oyunun Frontier stüdyosunun Cobra oyun motoru ile geliştirildiği daha önce belirtilmişti.

F1 Manager 2022 “FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™” özellikleri

2022 şampiyonasında yer alan 10 takımdan herhangi birinin Takım Lideri olabileceksiniz. Takvimde yer alan resmi pistlerde takımınızı yarıştırabilecek ve gerçek dünyadaki sürücüleri, mühendisleri işe alabilecek, takımınızın merkezini ve fabrikasını genişletebileceksiniz. Her şeyin oyuncunun kontrolüne bırakıldığı ifade edilmiş.

Simülasyon ve management tarzındaki oyunları geliştirmede onlarca yıllık deneyime sahip olan Frontier ekibi Formula 1 yarışlarının hem pist hem de pist dışındaki dramasını yaşamanızı istiyor. Bir F1 ekibinin günlük işleyişini yönetebilecek, uzun vadeli stratejileri denetleyebilecek ve zafer için takımı yönlendirerek anlık kararlar alabileceksiniz. Sponsorluklar, yönetmelik değişikleri, rekabet ve çok sayıda benzeri zorlukların üstesinden gelebileceğiniz bir oyun yapısı oluşturulmaya çalışılmış. Hafta sonu yapılacak yarış için tüm hazırlıkları kontrol edip yönlendirecek ve mükemmel stratejiyi uygulamaya çalışacaksınız.

Duyuru videosu

 

Resmî lisanslı F1® Manager 2022’de Formula 1®’e damga vur. Ekibini seçip 2022 personel ve sürücü kadrosuyla patron ol. F1® Manager 2022’yi sadece oynamakla kalmayacaksın, tam F1® lisansı ve gerçeğe yakın sunumla onu yaşayacaksın da.

Kariyer – En İyisi Ol

Formula 1® için cesur ve yeni bir çağda, yeni bir hikâye yaz. F1® takımını seç ve resmî 2022 yarışları boyunca yolculuğuna gridin arkasından başlayarak veya pol pozisyonunda yer alarak takımını zafere ulaştır; F1® Manager’de seçim sana ait. Görevin, sezon hedeflerine ve uzun vadeli hedeflerine ulaşarak yönetim kurulunu etkilemek, takımının başarısını gelecek yıllarda güvence altına almak.

Genel Merkez – Takımını Kur

Teknik ekibin, yarış operasyonlarının kalbidir. Yarışlar arasında takımının her detayını Genel Merkezden kontrol et. Yıldız sürücülerinin ve personelinin performansını incele, mali durumunu iyileştir ve yaklaşan yarışlarda kendine ekstra avantaj sağlamak için rakip takımlardan sınıfının en iyisi personeli keşfet.

Fabrika – Arabanı Mükemmelleştir

2022’nin çarpıcı yeni araba tasarımlarını keşfet ve rakiplerine her zamankinden daha yakın yarış. Sıradaki yarışa hazırlanmak için arabalarına yeni parçalar tak. Sıradaki pistlerde avantajlar elde etmek için mühendislik yaklaşımını seç; iyi dengelenmiş bir sistem mi geliştireceksin, iyileştirilmesi gereken alanlara mı odaklanacaksın yoksa performansın belirli yönlerini mi geliştireceksin?

Yarış – Stratejini Oluştur ve Uygula

Işıkların söndüğü andan damalı bayrağa kadar kontrol sende. Pit stratejisinden lastik seçimlerine ve sürücü çağrılarına kadar tüm kararlar senin elinde. Yaklaşımını planla, hava durumu ve değişken pist koşulları gibi dinamik yarış olaylarına karşı hamle yapmaya hazır ol. Gerçek hayattaki yayın kalitesinde sunulan resmî F1® yarışının, aşırı gerçekçi simülasyonuna kendini kaptır.


F1 Manager 2022 için daha detaylı özellikler önümüzdeki haftalarda tanıtılacak.


Frontier ekibinin yaptığı oyunlara bakarak çıkarımlarda bulunmanız mümkün. Grafikler, kullanıcı arayüzü, simülasyon özellikleri ve birçok ayrıntı ile F1 Manager 2022 bu yıl Formula 1 tutkunları tarafından en çok beklenen yapımlardan olacak.

Satış fiyatı için henüz bir bilgi yok.

 

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.


F1 Manager 2022 ana konusu açıldı.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft Flight Simulator – F-16C için 152. Filo “Akıncılar” TUAF livery

Cities: Skylines ücretsiz dağıtılıyor