Euro Truck Simulator 2'nin Yeni Harita DLC'sinden Görüntüler Paylaşıldı!
Connect with us

ETS 2 Genel

Euro Truck Simulator 2’nin Yeni Harita DLC’sinden Görüntüler Paylaşıldı!

Bir şeyler yine pişiyor 😀

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2’nin Yeni Harita DLC’sinden Görüntüler Paylaşıldı!

Bir şeyler yine pişiyor 😀

2 hafta önce American Truck Simulator için Oregon eyaleti ortaya çıkarılmıştı. Şimdi ise ETS 2 için yeni ülke genişlemesinin ekran görüntüleri yayınlandı. Tahminde bulunmamız istenilen yeni ülke hangisidir? Dikkatli baktığımızda Doğu Avrupa’da bir ülke olduğunu çıkarabiliyoruz. İlk görüntüde IVECO çekicinin arkasında bir UAZ 452 model minibüs duruyor. Beyaz Rusya diyen var Romanya diyen var. Peki gerçekte hangisi? Baltık ülkesi olması muhtemel. Litvanya, Letonya, Estonya şehirlerinin paket bir harita genişlemesi olabilir. Denize kıyısı olan ve bitki örtüsü ile ev modellerinden yola çıkarsak mantıklı duruyor.

Bir sonraki blog yazılarında tıpkı ATS’de olduğu gibi ülke adı ve bilgileri resmi olarak açıklanabilir. Umarız bu DLC’leri çok beklemeyiz. 🙂

SimülasyonTÜRK
Reklam
13 Yorum

13 Comments

 1. Umut Can Arslan

  Şub 6, 2018 at 18:59

  Slovenya ve alt tarafı derim.. Zira haritaya bakacak olursak Baltık ülkelerinin olma ihtimali üzerinde durmak için orijinal Polonya haritasının Kaliningrad bölgesine kadar ilerliyor olması gerekiyordu fakat öyle değil.

 2. akın

  Şub 6, 2018 at 19:36

  kuzey İskandinavya

 3. GSKerim55

  Şub 6, 2018 at 19:40

  İtalya DLC’sinden sonra İspanya DLC’sinin çıkmasını beklerdim

 4. GSKerim55

  Şub 6, 2018 at 19:41

  İspanya DLC’si çıkmalı çıkarsa efsane olur yolları İtalya DLC’sinden iyi olacağı kesin

 5. Emre Köse

  Şub 6, 2018 at 19:59

  İspanya ve Portekiz’i kapsayan DLC de olsa şahane olur. Adı da “Iberia” olsun.

 6. Bilemedim Ki

  Şub 6, 2018 at 20:17

  harita harita harita arada 2 3 değişiklik ile dorse dlc si artık köklü değişiklik yapma zamanı gelmedimi 5 senede..multi icin aliyorlar diyecegim fransada yollar bombos 3 5 kisi anca goruyorsun en yogun saatlerde italyada farkli degildir büyük ihtimal ben almadım… hani benim bilgisayarımda kötü ama artık grafik olsun hava olayları oynama süresine göre bölgelere göre mevsimsel geçişler..hava durumu yağiş faktörüne göre sürüş dinamikleri vs vs…

 7. Can

  Şub 6, 2018 at 20:25

  En son fotoğrafa bakın orda en solda Balt yazıyor yani baltic dolayısıyla %100 baltık ülkeleri ama hangileri? Bence polonya yenilenir bunun dışında litvanya Letonya finlandiya gelir

 8. mert

  Şub 6, 2018 at 23:56

  En üstteki resimde iveco’nun arkasındaki aracın adını bulabilirsek hangi ülke ya da ülkeleri yaptıklarını bulabiliriz resmi açıklamaya gerek kalmadan. Ayrıca bence going easti ana haritaya birleştirebilirler(birleştirmeliler) nasıl ki payday 2 de bütün dlcleri tek pakete koyup alacaksan hepsini alacaksın dedikleri gibi

  • Yiğit Özdemir

   Şub 7, 2018 at 00:57

   5 ülke olacağı söyleniyor. Litvanya, Letonya, Finlandiya, Rusya ve Estonya olacak büyük ihtimalle.

 9. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Şub 7, 2018 at 13:41

  Ana konu üzerinden paylaşımları takip edebilirsiniz. https://park.simulasyonturk.com/t/euro-truck-simulator-2-yeni-harita-genislemesi-2018/1449
  Şu an için Kaliningrad(Rusya’nın bir bölgesi), Litvanya, Letonya, Estonya gibi Baltık ülkelerinin yer alacağı görünüyor. Fakat burada yapılacak çalışmalar ileride Rusya veya Ukrayna gibi bölgelere girişi kolaylaştıracaktır. Trafik kuralları, trafik araçları, yol sistemi, 3d varlıklar vs. vs. şahsen pek memnun olmasam da acayip yollar olabilir. İlk görüntüler hiçbir zaman tatmin etmemiştir. 1-2 hafta içinde resmi olarak öğreniriz. Ama sadece burasının olacağını sanmıyoruz. 2018 sürprizlere gebe bir yıl…

 10. Mustafa

  Şub 10, 2018 at 19:16

  Bu biraz da olsa Rusya’ya benziyor ama bende tam çözemedim 😀 ama keşke Balkan Ülkeleri olsaydı

 11. Emin

  Şub 19, 2018 at 12:11

  yav bi durun da daha fransa dlc sini almadık

 12. efekan

  Şub 19, 2018 at 15:43

  Türkiye ne zaman gelecek acaba?

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

Instagram Hikayeler’de Renault Range T Görmek

Yıllar önce sesleri kaydedilen Renault Range T dün akşam SCS Software’ın Instagram hesabında “story” olarak tekrar ortaya çıktı. Çeşitli ses simgelerini fotoğraf üzerinde gördüğümüz mesajdan anlayacağımız ne var?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Instagram Hikayeler’de Renault Range T Görmek

Yıllar önce sesleri kaydedilen Renault Range T dün akşam SCS Software’ın Instagram hesabında “story” olarak tekrar ortaya çıktı. Çeşitli ses simgelerini fotoğraf üzerinde gördüğümüz mesajdan anlayacağımız ne var? Hiç… Bu arada Instagram takipçi sayıları da 80 bini devirmiş. ETS 2 için MAN TGX Euro 6 çekicisinin 1.34 ile eklenmesinden sonra elbette insanlar yılan hikayesine dönen Renault Range T nerede diye soruyor. İşte sormayın… ve B-E-K-L-E-M-E-Y-İ-N

Herhalde Renault Trucks yönetim kurulunda bile kendi araçlarına dair bu kadar sevda yoktur. ????

Her neyse özetle Renault Trucks tarafında güzel bir adım atılmış olabilir ve SCS de yine her zaman yaptığı gibi heyecanlandırmak, söylentilere ortamı oluşturmak, milleti delirtmek için Instagram’da “story” atmayı tercih etmiş. SCS Software blogunda buna dair resmi bir açıklama olmadıkça haa o ne story mi deyip işin içinden uzaklaşın… SCS’in laçka olan özelliklerinden birisi işte… Şu markalar da azcık anlayışlı olsun tüm rakiplerin son model araçlarla burada yer alırken sen ne yapıyorsun? Normalde bu tür şeyler boykot edilir ama ne yazık ki bu bir oyun 😀 Peki Renault Trucks Türkiye’de çalışanlar siz de mi istemiyorsunuz? Vive la France DLC’si ile gelmesini beklediğimiz araç Balkanlar paketi çıkacak hala ortada yok. Arada İtalya çıktı, Baltık ülkeleri eklendi, ana harita bile değişmeye başladı. 😀 Yakında daha da önemli özellikler gelecek. Aslında tek sorun daha düzgün bir ortamda tatmin edici yapmamak. Bu gibi paylaşımlar her önüne gelenin ileri geri konuşmasını sağlıyor.

 

Ne zaman gelir? Ne zaman çıkar? Hangi güncellemede yer alır? diye sormayın ve keyfinize bakın.

Not: Yıllar önce Renault Range T ses kayıtları yapılırken kaydedilmiş bir video paylaşmışlardı daha sonra ortadan yok olmuştu.

 

Renault Range T Bekleyenler Derneği

 

Yine aynı dönemde kamyon lisansları ile ilgili açıklamaları;

American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisansları Durumu

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Bu ayarları uygulayabilmek için konsol kısmına girebiliyor olmanız gerekiyor(Belgelerim/EuroTruckSimulator2/config.cfg açıp uset g_developer “1” ve uset g_console “1” satırlarının bu şekilde açık olmasına dikkat edin ardından oyun içerisinde “é” tuşuna basarak açabilirsiniz.).

g_truck_stability 0 (Bu kodu yazdığınızda çekici dengesi sıfıra iniyor. Gerçekte olduğu gibi davrandığı belirtiliyor. Oyun içi arayüzde henüz ayarı eklenmedi.)
g_trailer_stability 0 (Dorse dengesidir.)
g_suspension_stiffness 0 (1.33 ile eklenen bir seçenektir. Konsol kısmından yapılıyor. Çeşitli oranlarda kullanabilirsiniz. Örnek; 0.5, 0.7, 0.1)

Süspansiyon sertliği dışında çeşitli özellikler önümüzdeki güncellemelerde eklenmeye başlarsa oyuncuların uzun süredir istedikleri araç fizikleri yavaş yavaş oluşmaya başlayabilir.Bu ayarları yaptıktan sonra elbette ani dönüş, keskin virajlar, araç şasisi ve dorse tüm sürüşü daha çok etkiliyor. Eğer çeşitli fizik modları kuracaksanız olaylar yine değişir. Ayrıca bu ayarlamalar her araçta etkili oluyor. Modlu bir araç kurduğunuz da geçerli oluyor ancak davranış yine mod yapımcısının yaptığı ayarlara farklılık gösterebilir. Ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve keyif alıyorum.

Uyarı! American Truck Simulator için de geçerlidir. Orada da aynı kodları deneyebilirsiniz. Videomuzda her şeyi anlattık iyi seyirler!

Uyarı! Bu konsol kodları oyun sürümlerinden bağımsızdır. Yeni bir oyun güncellemesinde değişmez. Hep geçerli kalır ancak SCS Software çeşitli güncellemelerde bu fizik ayarlarını geliştirdikçe performansı değişecektir.

Videoda yeni eklenen MAN TGX Euro 6 üzerinden anlattık. Ama temelde yeni Scania S&R çekicileri temel alınarak geliştirilmiş. Hepsinde geçerli oluyor.

Öte yandan bu fizik önerileri Squirrel’ın bu videosunda gösterilmişti.


SiSL fizik sisteminin gelecekte nasıl olabileceğini anlatmıştı.

 

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 – MAN TGX Euro 6 ve 1.34 Güncelleme Videosu

ETS 2’nin 1.34 güncellemesi ile yıllardır beklediğimiz MAN TGX Euro 6 geldi! Kısa bir testini yapıp son gelişmelerden bahsediyoruz. Sonraki güncelleme daha büyük olacak!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin 1.34 güncellemesi ile yıllardır beklediğimiz MAN TGX Euro 6 geldi! Kısa bir testini yapıp son gelişmelerden bahsediyoruz. Sonraki güncelleme daha büyük olacak!

 

 

1.34 MAN TGX Euro 6►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2nin-1-34-guncellemesi-ile-man-tgx-euro-6-araci-eklendi/
ETS 2 Forumu►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/euro-truck-simulator-2

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler