in ,

Dünya Ralli Şampiyonası’nın Yeni Oyunu WRC 8’de Artık Türkiye Var!

Kylotonn Racing‘in FIA Dünya Ralli Şampiyonası için geliştirdiği resmi oyun serisinin son sürümü WRC 8 geçtiğimiz hafta duyuruldu. Bigben tarafından yayımlanacak olan oyun PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için Eylül 2019’de çıkacak. En son Eylül 2017’de WRC 7 yayımlanmıştı şimdi seri çok ciddi özelliklerle geri dönüyor. Daha iyi grafikler, daha fazla teknik rotalar ile daha kapsamlı bir kariyer modu içeren WRC 8 ile bir önceki simülasyon sürümünün de ötesine gidiliyor. Yeni dinamik hava durumları aracımızı ve pisti tamamen etkileyecek. Bunun için hem araç fizikleri hem de yüzey fizikleri geliştirilmiş. 2019 sezonunun ilk yarışı 24-27 Ocak tarihleri arasında Rallye Monte-Carlo pistinde tamamlanmıştı. Tabii bununla sınırlı kalmıyor. Türkiye’deki Marmaris pisti de ralli yarışı kapsamında olduğundan WRC 8’de bu pistin de olacağını öğrendik. Türkiye rallisi 12-15 Eylül 2019’da Muğla, Marmaris’te gerçekleşecek. WRC 8’in önemi bizim için daha da artıyor.

Ford Trucks F-Max çekicisi Ford Fiesta ralli aracını taşıyor.

Ford Trucks F-Max çekici ile birlikte Ford Fiesta WRC ve M-Sport’un “Resmi Kamyon Tedarikçisi” oldu.

 

Ford Fiesta World Rally Car içeren tanıtım videosu;

 

Ekran görüntüleri

 

Tanıtım yazısı;

WRC şampiyonası dünyanın en zorlu ve öngörülemez motorspor yarışı. Sürücüler, yardımcı sürücüler ve teknik ekip arabalarından en iyi performansı almak ve her türlü zemin ve hava şartlarında, gece ve gündüz en hızlı olmak için her ihtimali hesaba katmak ve her koşula adapte olmak zorundalar.

WRC 8 için geliştirilen yeni dinamik hava şartları sistemi ile artık kar, yağmur ve dolu yağışları araç performansına daha fazla etki ediyor ve gerçek hayata çok daha yakın bir simülasyon sunuluyor. Yarış esnasında yol tutuşu değişebiliyor, dolayısıyla araçların değişen şartlar için özel olarak ayarlanması, lastik tercihlerinin doğru yapılması, parça stoklarının ona göre yönetilmesi ve hava durumu ekibinin görüşlerinin dikkate alınması gerekiyor… Hava şartları burada basit bir görsel efekt olmanın çok ötesinde, tıpkı gerçek hayattaki gibi sürüş dinamiklerine doğrudan etki ediyor ve böylece oyun yepyeni bir boyut kazanıyor.

Tek oyunculu kariyer modu WRC sürücüleriyle birlikte tümüyle elden geçirilerek daha da gerçekçi bir şekilde tekrar tasarlandı. Yarışlar arasında planlama ve etkinlik yönetimi, aracını geliştirmek için ArGe, personel ve insan kaynakları (teknisyen, mühendis, sağlık ve hava durumu ekipleri, mali işler yöneticisi, iletişim ekibi vb.) yönetimi ve benzeri modüller eklendi. Bu modda yeni kişisel görevler seni bekliyor.

Çok oyunculu modda, haftalık görevler ve eSports WRC geri döndü ve rekabet daha da kızıştı.

2019 sezonundan 50 takım, 14 ülke rallisi, ve 100’ün üzerinde etap ile WRC 8 off-road yarış oyunlarında bugüne dek görülmüş en zengin içeriği sunuyor. Neler yapabileceğini göster!

Steam

 

 

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Açık Dünya Tren Simülasyonu “Derail Valley” Steam’de Erken Erişime Açıldı

Derail Valley İlk İzlenimler [Video]