in ,

Dakar Desert Rally çıkış tarihi açıklandı! Ön siparişler başladı…

Dakar Desert Rally çıkış tarihi açıklandı! Ön siparişler başladı…

Saber Porto tarafından devam oyunu olarak geliştirilen Dakar Desert Rally, 4 Ekim 2022‘de yayınlanıyor. Dakar 18‘de Portekizli stüdyosu Unreal Engine 4 kullanırken satın alımdan sonra artık Saber Interactive stüdyosunun kendi oyun motoru olan Swarm Engine kullanılıyor. Fizik motoru gibi detayları bir sonraki SnowRunner oyununun da kaderini belirleyecek. Bugün ön siparişe açılan oyunun Steam fiyatı 61 TL belirlenmiş. Fiyatın zamlanmayacağı kesin olmadığı için ilgili kişilerin satın almasını tavsiye ediyoruz.

4 Ekim 2022’de PC için Steam, Epic Games Store ve konsollarda ise PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkacak. Dakar Şampiyonası’nın resmi yarış simülasyonu olduğunu vurgulayalım. Bir önceki versiyona göre çok daha iyi özelliklerle geliyor. Mevsimler ve dinamik hava durumlarına sahip. Çeşitli hava koşullarında şiddetli yağan yağmurdan karlı yollara kadar pek çok ortamı görebileceğiz.  Rally motosikletleri, arabalar, kamyonlar, dört çeker ve SSV’lerden oluşan bir filoya sahip. Devasa bir açık dünyası olan Dakar Desert Rally sabırsızlıkla bekleniyor. Umarız sürüş ve yarış fizikleri gerçekten değişmiştir.

Ön sipariş verenler prototip olarak üretilen fütüristik tasarıma sahip Audi RS Q e-tron off-road aracını elde edecek.

Deluxe sürümü içerisinde ise Season Pass içeriklerine erişim de bulunuyor. DAF Trucks TurboTwin yarış kamyonu ile Peugeot 405 Turbo 16 yarış aracı bu sürümde yer alıyor. Ancak gelecekte 5 yeni DLC ile yeni araçlar, yeni bir harita ve 2 yeni ralli etkinliği planlanmış.

 


Dakar Desert Rally geliştirilmiş en büyük ve en destansı arazi ralli yarışı macerasıdır. Dakar Desert Rally motosikletler, arabalar, kamyonetler, dört çekerler ve SSV’lerden oluşan dünyanın önde gelen üreticilerinin lisanslı araçlarının bulunduğu geniş havuzuyla Amaury Sport Organisation’ın dünyadaki en büyük ralli yarışındaki hız ve heyecanı birebir yaşatıyor. Oyun arazi simülasyon çılgınları ve yarış hayranları için eşsiz mücadeleler sunuyor. Çevrimiçi çok oyunculu yarışlarda rekabet et veya tek oyunculu çevrimdışı modda uçsuz bucaksız arazilerde dolaş.

Dakar Desert Rally Deluxe Edition, Dakar Desert Rally ana oyununu ve Dakar Desert Rally – Sezon Bileti’ni içerir. Dakar Desert Rally – Sezon Bileti, ilk günden senin olacak 2 araç (DAF Truck Turbo-Twin ve Peugeot 405 Turbo 16) ile birlikte yeni araçlar, yepyeni bir harita ve 2 yeni Ralli Etkinliği’ne sahip 5 gelecek DLC paketini indirimli bir fiyatla içerir.

Gerçek Dakar Rallisi Deneyimi
Çok oyunculu ve tek oyunculu modlarda resmi lisanslı araçlar, takımlar ve pilotlarla resmi 2020 ve 2021 Dakar Rallisi yarışlarından, tamamen ralli yarışları içeren 30’dan fazla aşama. Tamamı seni pistlerle ya da yollarla sınırlamayan uçsuz bucaksız açık bir dünyada yer alıyor. Oyun ayrıca en iyi sürüş deneyimi için birçok çeşit direksiyonu destekliyor.

Mevsimler ve Dinamik Hava Durumu
Dört mevsimin tamamını ve tam bir gece gündüz döngüsünü içeriyor. Devasa kum fırtınaları, kavurucu çöl güneşi, şiddetli yağan yağmur ve kar ya da derin çamurlarla yüzleşirken kazanmak için bu unsurları aşıp rakibini geride bırakmalısın.

Kurtar ve Tamir Et
Gerçek Dakar’da olduğu gibi ekstra tamir puanları için bir yarışmacıyı zor bir durumdan çekici ile kurtarabilirsin. Kim bilir… belki de gelecekte iyiliğinin karşılığını bulursun.


Standart sürümü 61 TL fiyatla listenirken Deluxe sürümü 92 TL belirlenmiş. Bu fiyattan uzun süre satılamayacağı anlaşılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otobüs şirketi yönetebileceğiniz yeni bir oyun City Bus Manager duyuruldu

İniş Takımı Arızalandı! İstanbul Havalimanı, Fenix A320 – Microsoft Flight Simulator (video)