in ,

CityDriver yayınlandı!

CityDriver yayınlandı!

Münih şehrinde geçen araç sürüş simülatörü CityDriver, Steam’de tam sürüm olarak çıktı. ViewApp tarafından geliştirilen yapımı Aerosoft GmbH yayınlıyor. Unreal Engine ile geliştirilen oyunda ayrıntılı modellemelere sahip araçlarla hem sürüş eğitimi alıyor hem de şehir içerisinde çeşitli görevler yapabiliyorsunuz. Kısmi eğitim ve park etme odaklı bir araç sürme oyunu ile birlikte aslında arkaplanda bu altyapı için epey emek harcanamış. Ancak şu an Steam’de yapılan incelemeler çoğunlukla olumsuz olarak görünüyor çünkü çeşitli optimizasyon sorunları var ve oyuna buna rağmen yayınlanmış.

 

Tanıtım videosu

Tek başına standart sürüm 725 TL gibi uçuk bir fiyattan satılıyor.

CityDriver’da sedan, SUV, Coupe, Compact ve Spor araç sınıfları ile içten yanmalı motor ile elektrik motorlu araçlar var. Otomatik, Yarı otomatik şanzımana ek olarak düz vites şanzıman da bulunuyor. Tüm bunlar için çaba sarf edilmesine rağmen yine klasik performans sorunları gölge düşürüyor. Münih şehrinin 1:1 replikası kulağa hoş gelse de tecrübeli simülasyon oyuncuları için yeterli gelmiyor.

Steam Atölye desteği ile modlama yapmak mümkün! Kendi araç modlarınızı yapabilme imkanı getirilmiş ancak ne kadar ilgi olacağını zamanla göreceğiz.

Fare ve klavye desteği dışında direksiyon setleri ve gamepad ile araçları kontrol edebiliyorsunuz. Buradaki seçenekler de ayrıntılı ve isteğe bağlı olarak özelleştirilebilecek detaylarla tasarlanmış.


  • Close to reality vehicle physics, graphics and sounds
  • Choose from various vehicle classes with electric or combustion engines, automatic or manual transmission
  • Authentic driving in a real city with actual traffic rules
  • Realistic AI behaviour with diverse vehicles and pedestrians
  • A 1:1 scale area of Munich’s city centre and inner-city highway / freeway / state road
  • Refuel or charge your car at petrol stations or charging stations
  • Master various missions in driving practice as well as in the traffic training area
  • Freeplay Mode with varied missions and everyday traffic situations
  • Moddability: You can create your own cars or modify existing cars and share your mods with the community

Deluxe sürüm içerisinde araçlarıyla birlikte Citydriver 640 TL’den satılıyor

 

Bundan sonra gelecek olan her araç DLC ile satılacaksa topluluk için iyi bir yatırım gibi görünmüyor. Öte yandan yeni haritalar da aynı yolla sunulabilir. Tüm bu altyapı güzel görünse de oyuncu daha özenilmiş ve üstüne düşünülmüş, terk edilmeyecek ve daha çok oyuncu yararına olan yapıları seviyor. Aslında söylenecek ve yazılacak çok şey var. Özellikle son 1 yıldır şahsi olarak bizim de oyun geliştirme ile yakından ilgilendiğimizi söylersek tüm bunlara sahip olmayı ve bir takım ile daha iyi aktarmayı dilerdim. Ancak şu an gördüğünüz oyunun belki de %1’ine bile sahip olmayan basit ve uyduruk bir mobile oyun üzerinden platformu öğrenmeye çalışıyoruz. 🙂 Ama yine de kararlıyız.

 

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alaskan Road Truckers ile tanışın! (8 Dakikalık Oynanış Videosu)

Microsoft Flight Simulator 2024 Duyuruldu! Bilmeniz gerekenler….