in , ,

Gran Turismo Sport için Mazda RX-Vision GT3 Concept aracı 100. yıla özel olarak geldi

Gran Turismo Sport için Mazda RX-Vision GT3 Concept aracı 100. yıla özel olarak geldi

Gran Turismo Sport için 1.59 güncellemesi ile yeni nesil dönel devinimli yarış otomobili Mazda RX-VISION GT3 Concept eklendi. Ayrıca ‘GT League’ etkinliklerine 7 yeni raunt ekleniyor. Bu güncellemede çeşitli geliştirmeler ve düzeltmeler de yer alıyor.

Mazda RX-VISION GT3 CONCEPT (Gr.3)

Mazda’nın rüya dönel devinimli makinesi

MAZDA RV-VISION, 2015 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılmış bir konsept otomobildir. Mazda’nın ”Kodo – Hareketin Ruhu” tasarım temasına dayanarak Mazda’nın oluşturabileceği en güzel görünümlü FR spor otomobilini yaratmak zorluydu. Bu otomobil ayrıca Mazda’nın gelecekte hayata geçirmek istediği bir hayal olan dönel devinimli yeni nesil motor “SKYACTIV-R” ile donatılmıştır.

Çok sayıda teknik aksaklık sonrası Mazda 1967’de Cosmo Sport ile ticari bir dönel devinim motoru lanse etti. O günden sonra dönel devinimli motorları seri üreten tek üretici olarak motor gücü, dayanıklılığı ve yakıt ekonomisini geliştirmek için çalıştılar ve hatta 1991 Le Mans 24 Saat Dayanıklılık Yarışı’nda da 797B ile zaferi elde ettiler.

MAZDA RX-VISION GT3 CONCEPT temel alınan otomobilin tasarım güzelliğini daha agresif bir yarış otomobili olarak sergiliyor. Gr.3 sınıfının performans gereksinimlerini karşılayabilmek adına tasarım, SKYACTIV teknolojisi ile hayata döndürülen 4 çarklı motor ile 787B motor konseptine dayandırılmıştır. Bu yeni dönel devinimli motor emsalsiz bir performans öne sürmesi için de hafif bir gövdeye yerleştirilmiştir.

Mazda 100. Yıl Dönümü Dönümü RX-VISION GT3 CONCEPT Zamana Karşı Mücadele

Bu, MAZDA RX-VISION GT3 CONCEPT ile küresel bir Zaman Deneme etkinliğidir. Etkinliğe 22 Mayıs Cuma ile 5 Haziran Cuma arasında ev sahipliği yapılacak. Tahtı dünyanın en hızlı sürücüsü olarak kim koruyacak? Herkes ‘Sport’ modunun Zamana Karşı Mücadele bölümünden Mazda 100. Yıl Dönümü RX-VISION GT3 CONCEPT Zamana Karşı Mücadelesine katılabilir.

ETKİNLİĞE GENEL BAKIŞ

Etkinlik İsmi
Mazda 100. Yıl Dönümü RX-VISION GT3 CONCEPT Zamana Karşı Mücadele

Katılım Dönemi
22 Mayıs Cuma, 09:00 GMT+3 ile 05 Haziran Cuma 17:59 GMT+3 arası.
(Oyun Güncellemesi bakımı bittikten sonra.)

Otomobil Modeli
MAZDA RX-VISION GT3 CONCEPT

Pist
Spa-Francorchamps Yarış Pisti
(Tüm katılımcılar aynı araç ayarlarını ve düzenlemelerini paylaşır.)

Nasıl Katılınır?
1. Katılım döneminde Gran Turismo Sport’un Ana Ekran’ından [Sport] -> [Zamana Karşı] seçin.
2. Girişinizi yapmak için mevcut etkinlik listesinden [RX-VISION GT3 – Zamana Karşı Mücadele]’yi seçin.
3. Etkinliğin ekranda görünen Şartlar ve Koşullar’ını okuyun ve kabul edin. (Şartlar ve Koşullar, Mazda’nın resmî internet sitesinde Mazda’nın 100. Yıl Dönümü özel sayfasında da görüntülenebilir.)

Mazda 100. Yıl Dönümü Dönümü RX-VISION GT3 CONCEPT Kaplama Tasarım Yarışması

Bu, MAZDA RX-VISION GT3 CONCEPT üzerinde çalışan Mazda Tasarım Ekibinin gönderilerinizi değerlendireceği bir kaplama tasarımı yarışmasıdır! Gran Turismo Sport’taki RX-VISION GT3 CONCEPT’e katılın ve Mazda’nın 100. Yıl Dönümü için bir kaplama tasarlayarak bu mücadeleye katılın. Yarışma, 22 Mayıs Cuma, 19 Haziran Cuma günü yapılacaktır.

Tasarımınızı tamamladıktan sonra, tasarımı göndermek için oyunda ‘Paylaş’ özelliğini kullanın, ardından gran-turismo.com’da Gran Turismo Sport Topluluğu sosyal gönderi özelliğini kullanarak Twitter’da paylaşın. (tweet’i #rxvcontest hashtag’le yayınlayın ). Bu, Mazda 100. Yıl Dönümü RX-VISION GT3 CONCEPT Kaplama Tasarımı Yarışmasına katılımınızı tamamlayacak.

Yarışmanın kazananları Mazda’nın 100. Yıl Dönümü Özel Sayfası‘ndan duyurulacak.


Acemi Ligi
‘Sunday Kupası’na 2 yeni raunt eklendi.

Amatör Lig
‘Clubman Kupası’na 2 yeni raunt eklendi.

Profesyonel Lig
‘Nostaljik 1979’a 2 yeni raunt eklendi.

Dayanıklılık Ligi
‘Gr.3 Dayanıklılık Serisi’ne 1 yeni raunt eklendi.

 

Kaynak: Gran Turismo

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

F1 2020 için Monaco pisti oynanış videosu paylaşıldı

American Truck Simulator’ın Idaho ormancılık endüstrisi için yeni alanlar eklenmiş