in , ,

BeamNG.drive v0.23 sürümü ile PBR materyaller ve grafik güncellemesi yayınlandı.

 

Araç simülasyonu BeamNG.drive için 0.23 büyük yaz güncellemesi yayınlandı. PBR materyaller, güncellenen grafikler yanı sıra tamamen yenilenmiş test haritası olan Gridmap v2 ile birlikte çalışan trafik ışıkları, yeni araçlar, render motorunda bazı büyük değişiklikler ve daha fazlası yer alıyor.

 

Gripdmap v2 ile daha büyük ve daha çok test alanı geliyor. Son halini kullanmak isteyemenler için orijinal Gridmap haritası buradan indirilebiliyor.

Pigeon Remaster

Pigeon Remaster

Ibishu Pigean aracı bu güncelleme ile yenileniyor. Tamamen yeni yüksek ayrıntılı dokular, 3D model ve jbeam altyapısı ile yeni 4 tekerlekli Plus modelleri ile 1.3L DOHC inline 4 motorlu versiyonları ekleniyor.

Yeni araç: Ibishu Wigeon

0.23 ile Ibishu Wigeon isimli tamamen yeni bir araç daha ekleniyor. 3 tekerlekli versiyonu yanı sıra 4 tekerlekli versiyonu da bulunuyor. Drag, track racing ve off-road için kullanılabiliyor.


Grafik Güncellemesi ve PBR Materyaller

Araç modellerindeki kaplamalar ve renkler artık daya iyi görünüyor. Bu güncelleme ile birlikte parlamalar ve krom parçaların görüntüsü gerçekçi oluyor. Daha önce de ışıklandırma dahil pek çok güncelleme almıştı ancak araçlar hala istendiği gibi görünmüyordu. PBR yani Physically based rendering sistemi sayesinde gerçekçi materyallar ve araç boyalarında metalik renkler dahil çok daha iyi ve doğru görünmesi sağlanıyor. New ambient diffuse lighting adı verilen teknoloji yenileniyor ve gölgeli alanlardaki detaylar iyileştiriliyor. Yeni Direct Specular Lighting ise yeni Ultra grafik ayarlarında kullanılabilir olacak.

 

 

Deneysel olarak ise Vulkan render sistemi eklendi. BeamNG.drive artık Vulkan API ile kullanılabilir ancak şu an stabil değil. Buradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Trafik Sinyalleri

Tam işlevli kavşaklar ve sinyal kontorölerleri ile birlikte bir trafik sinyal sistemi sunuluyor. AI trafik ile oynarken artık East Coast USA haritasında yapay zeka trafiği trafik lambalarına uyacak. Aynı zamanda bazı polis takibi eylemleri için iyileştirmeler yapan AI geliştirmeleri var. West Coast USA kavşakları ise hala yapım aşamasındaymış.

Yağ Simülasyonu

Son olarak ise yanmalı motorlar 0.23’te gelen geliştirilmiş bir yağ simülasyonundan faydalanıyor. Yağ artık dış etkenlere bağlı olarak zamanla değişebilen değişken bir kütle olarak simüle ediliyor. Kırılabilir yağ karterleri ve radyatörler için destek eklenirken hasar aldığınızda yağ sızmasına neden olacak.

Yeni Senaryolar

  • Added Goliath scenario
  • Added King Size scenario
  • Added Collect Mountain scenario
  • Added Garage to Garage Scenario: A procedural vehicle-delivery scenario, where you only have one attempt per vehicle
  • Remastered Jump Course scenario
  • Remastered Port Escape scenario

Steam


Tam değişiklik notları için buraya tıklayın.


BeamNG.drive ana konusu için buraya tıklayın.

 

Canlı yayınımız

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Renault Trucks T Evolution tasarım yarışması sonuçları ve tanıtım etkinliği 8 Temmuz akşamı Lyon’dan canlı yayınlanacak!

BeamNG.drive 0.23 Grafik Güncellemesi, PBR Materyaller ve dahası! (video)