Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2 ve ATS’de Pembe Kurdele Hayır İşi Etkinliği Düzenleniyor! “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”

ETS 2 ve ATS’de Pembe Kurdele Hayır İşi Etkinliği Düzenleniyor! “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”

Yazar SimülasyonTÜRK

ETS 2 ve ATS’de Pembe Kurdele Hayır İşi Etkinliği Düzenleniyor! “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”

SCS Software bu kez kendi oyunlarında sosyal sorumluluk kampanyası organize ediyor. Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması sebebiyle Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator‘da World of Trucks üzerinden bir etkinlik başlatıldı. Ekim aylarında pembe kurdeleler ve pembe renginin genellikle kullanıldığı bu kampanya meme kanseri yardım kuruluşları tarafından farkındalığı artırmak ve hastalıklarla mücadele etmek için düzenleniyor. SCS stüdyosu da yıllık düzenlenen Pembe Kurdele Meme Kanseri Bilinçlendirme kampanyasına katılmaktan gurur duyduğunu açıklıyor.
Uluslararası bir kampanya olduğu için Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından EKİM AYI MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI olarak organize ediliyor.
Ayrıca ETS 2 ve ATS için yayımlanan Pink Ribbon Charity-Pembe Kurdele Yardım DLC’lerinin gelirlerinin %100’ünü Meme Kanseri araştırma ve bilinçlendirmesi için kurulan Breast Cancer Research Foundation ve Alliance of Women with Breast Cancer kurumlarına bağışlayacaklar.
Türkiye’de kurulan derneklere ise buradan ulaşabilirsiniz. Onların da bağış yapabileceğiniz hesap numaraları var. 5-6 Ekim’de ise İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde Pempe Festival düzenlenecek.


Kampanyayı sosyal ağlarda #PinkMyTruck etiketi ile destekleyebilirsiniz(TwitterInstagramFacebook).
Bu akşam Türkiye saati ile 18:00’de – 15:00 UTC(17:00 CEST) SCS Software’dan Alex(LondonLad) ve Gavin, Twitch ile Steam sayfalarında özel bir yardım yayını yapacak.

Kurallar:

World of Trucks ile senkronize olan Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator profillerinizde harici sözleşmeler ekranını kullanarak Pink Ribbon dorsesi ve yükünden toplamda 1 milyon taşınması gerekiyor. Bu topluluk hedefidir. Kişisel hedef olarak ise her oyuncu en az 12 tane Pink Ribbon dorsesi teslim ettiğinde kendi ödüllerini alabilecek.

Etkinlik 20 Ekim Pazar günü gece yarısı sona erecek.

Ödülller:

Kişisel Hedefi: Her oyuncu 12 veya daha fazla Pink Ribbon dorsesi teslimatı yaparsa özel bir World of Trucks başarımı ve Pink Ribbon çıkartmalı boks eldivenini ETS 2 ve ATS’de Steam envanterinde kazanabilecek.

Topluluk Hedefi: Pink Ribbon yükünden 1 milyon kez teslimat yapılıp ve kişisel görevini tamamlamış kişilere Pink Ribbon logolu kabin aksesuarı zar Steam envanterlerine eklenecek.


 

Etkinlik hem şaşırttı hem de sevindirdi. SCS Software bu kampanya ile kendi oyunlarına dikkati fazlasıyla çekecek. Neden bir kamyon simülasyonunda böyle bir etkinlik düzenleniyor? diye sorabilirsiniz. Neden olmasın? Büyük bir çoğunluğu erkek oyuncu olsa da neden böyle bir güç varken farkındalık yaratılmasın? Robot muyuz? Hayır…

SimülasyonPark’ta etkinliğin ana konusu açıldı.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın