Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2 Iberia DLC – İspanya’nın zeytin ve zeytinyağı üretimine odaklanan ekran görüntüleri…

ETS 2 Iberia DLC – İspanya’nın zeytin ve zeytinyağı üretimine odaklanan ekran görüntüleri…

Yazar SimülasyonTÜRK

ETS 2 Iberia DLC – İspanya’nın zeytin ve zeytinyağı üretimine odaklanan ekran görüntüleri…

İlk bakışta Ayvalık-Gemlik bölgesini andıran bir blog yazısı ve ekran görüntüleri gibi görünse de Iberia DLC’sinde yer alan İspanya’nın zeytinyağına odaklanılmış. Euro Truck Simulator 2‘nin sıradaki büyük harita genişlemesi Iberia DLC‘si ile Portekiz ve İspanya ekleniyor. Her yeni blog yazısında bölge hakkında daha fazla bilgi öğreniyoruz. Dünyadaki en iyi zeytinlerden bazılarını üretmesiyle bilinen İspanya’nın zeytinleri hem zeytinyağı yapmak hem de sofralık zeytin olarak yemek için kullanılıyor. Dünyadaki toplam zeytinyağının yaklaşık olarak yarısını üretmekte ve %46’sını da ihraç edebilmektedir. Böylece İspanya dünyanın önde gelen zeytinyağı üreticisi ve ihratcatçısı olmaktadır. Zeytinlerin nasıl bu kadar yaygın ve popüler olduğuna da değinen blog yazısında ilk zeytin ağaçlarının 3.000 yıl önce İspanya’ya ilk üzümleri de veren Fenikeliler tarafından getirildiği belirtiliyor. O zamandan beri zeytin endüstrisinin her yıl 250 farklı zeytin ağacından 350 milyondan fazla zeytin yetiştirildiği biliniyor.

ETS 2’de ise bu endüstri önemli bir rol oynayacak ve zeytinyağı, sofralık zeytin, üzüm bağları gibi yerlerin ihtiyaçlarını karşılayıp onların mallarını farklı şehirlere, lojistik merkezlerine ve dünya ile buluşması için limanlara sevk edeceğiz.


Türkiye harita modlarında Iberia ile gelecek olan yenilikler bol bol kullanılacak. Ayvalık-Gemlik deyince bir başka hissediyorsunuz değil mi? 🙂 Yeni çıkan her DLC güzel ülkemizi daha doğru aktarmamızı sağlıyor. Ege ve Akdeniz dahil olmak üzere tüm Anadolu bölgeleri için çok güzel modeller, bitki örtüleri geliyor.

 

Steam’de istek listenize ekleyin. Bu yıl sonunda yayınlanacak.

 

ETS 2 Iberia DLC’sinin ana konusunun da yer aldığı forum için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

2 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

2 yorum

Avatar
Halit Haz 24, 2020 - 20:34

Tahmini fiyatı ne kadar olur dlc’nin?

Cevapla
Avatar
yaşar Haz 24, 2020 - 22:39

50-60 tl

Cevapla

Yorum yazın