Ana Sayfa Kamyon SimülasyonlarıSnowRunnerSnowRunner Haberler SnowRunner’ın Harita Modlaması Başlıyor! 6.0 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı…

SnowRunner’ın Harita Modlaması Başlıyor! 6.0 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı…

Yazar SimülasyonTÜRK

SnowRunner’ın Harita Modlaması Başlıyor! 6.0 Açık Beta Güncellemesi Yayınlandı…

SnowRunner‘ın merakla beklenen harita modlamasının yer aldığı 6.0 güncellemesi açık beta olarak çıktı. Yeni DLC’nin de ilk içeriklerini bu açık betada deneyebiliyoruz. Anlayacağınız ücretli satılacak olan DLC’yi de erken erişim ve beta olarak aldık. 😀 SnowRunner Editor yayınlandığı için artık harita ve araç modları buradan yapılacak. Devasa bir rehber ile nasıl yapıldığını da çok güzel açıklamışlar. Çeşitli oyun hataları da düzeltiliyor. Açık beta boyunca gelecek olan yeni güncellemelerle oyunun diğer sorunları da çözülecek.

Klavye kontrollerinde yeni ayarlar eklenmiş. Direksiyon setleri için araç kamerasını sağa sola döndürme tuşları ayrılmış ancak tuşa bastığınızda adım adım dönüyor. Bu özelliğin yeni sürümde düzeltilmesini bekliyoruz. Direksiyon setleri ve klavye arasındaki kullanılabilirlik sorunları devam ediyor. Direksiyon simidinin senkronizasyonu da hala tam anlamıyla çözülmüş değil.

Konsollar(PlayStation 4, Xbox One) için yeni güncelleme gelecek. Bu güncelleme tamamlandıktan sonra hem PC hem de konsollar güncellenmiş olacak.

Ek olarak bu kadar karmaşık ve büyük bir simülasyonun böyle önemli özellikleri de çıkıştan sonraki aylarda geliyor. Ve hala birçok hata bulunuyor. Birkaç ay sonra çoğu şeyi geride bırakmış olacak olsak da oyunun tüm güzelliklere rağmen hatalı ve sorunları çıktığı gerçeğini değiştirmeyecek.

SnowRunner Editor

Haritaları ve araçları artık bu oyun editörü ile oluşturabileceksiniz. Alpha sürüm olarak çıkıyor. Bu da önümüzdeki güncellemelerde geliştirilmeye devam edilecek.

Nereden ulaşılır? “SnowRunnerEditor.exe” dosyasına şu dizinden SnowrunnerBeta\en_us\Sources\BinEditor\SnowRunnerEditor.exe ulaşabilirsiniz.

SnowRunner Editor nasıl kullanılır? Nasıl harita yapılır? Resmi bir modlama rehberi hazırlanarak anlatılmış. Buradan ulaşabilirsiniz.

Hazırladığınız haritaları mod.io sayfasına yükleyebilir ve oyuncuların da “custom scenarios” menüsünden oynamalarını sağlayabilirsiniz.

Önemli Notlar

Season Pass sahiplerine Search&Recover DLC‘sinin ilk içeriklerini beta olarak sunuluyor. Rusya’da geçen karlı bölge böylece gelmiş oluyor. [DLC] etiketi olan içerikler sadece bu paketi alanlara görünüyor. Bunun beta olduğunu ve güncellemelerle tamamlanacağı belirtilyior. Final sürüm olmadığını tekrar ekleyelim. Diğer haritaları daha sonra eklenecek.

6.0 Güncellemesi
Genel Özellikler:

 • [DLC] Yeni Kola Peninsula bölgesi için Lake Kovd adında yeni bir harita (diğer haritalar sonra eklenecek)
 • [DLC] Mobil gözetleme kulesi eklentisi(Mobile watchtower addon)
 • [DLC] Lake Kovd haritasında bulabileceğiniz yeni kamyonlar:
  • TUZ 16 “Actaeon”
  • Ford 750 4×4
 • [DLC] Tayga 6436 için yeni boyama

Diğer Değişiklikler:

 • Çekme vincinin oyuncu yapmadan otomatik olarak çekilme hatası düzeltildi.
 • Bazı oyuncuların başarımları kazanamaması ile ilgili hatalar düzeltildi.
 • İşlevler menüsünde beacon lights/çalışma ışıklarını devre dışı bırakma seçeneği eklendi.
 • Güncellenmiş kargo simgeleri
 • Harita açılır penceresinde kullanılabilir kargolar görüntülenecek.
 • Rift haritasında eksik olan yakıt istasyonu simgesi düzeltildi.
 • Vinç kontrollerini UI/kullanıcı arayüzünde gizleme seçeneği eklendi.
 • Yeni bir ana menü arkaplanı ve müzik teması eklendi.
 • Harita geçişlerinde boş bir kamyonu bağlayıp geçtiğinizde yaşanan aracın kullanılamama hatası düzeltildi.


Profil kayıtları ne oluyor?

SnowRunner ana oyunu ile test server sürümü tamamen ayrı olduğu için profillerinizi açık beta güncellemesinin olduğu versiyona aktarabiliyorsunuz. Bunu manuel olarak yapmanız gerekiyor.

Bu işlemi ters şekilde yapmayın çünkü oyununun profil kaydı bozulabilir!

Önce test server olan oyuna girin sonra bu işlemi gerçekleştirin.

Ana oyun profil kayıtları şurada(live branch):

C:\Users\username\Documents\My Games\SnowRunner\base\storage\backupSlots\sd6f4e86g1d6s1gd5 (bu kod bilgisayarınızda değişiklik gösteriyor)

Yukarıdaki klasörün içindeki dosyaları kopyalayıp aşağıdaki SnowRunnerBeta klasörünün içindeki gösterilen yere yapıştırın(Test Server):

C:\Users\username\Documents\My Games\SnowRunnerBeta\base\storage\sd6f4e86g1d6s1gd5 (bu kod bilgisayarınızda değişiklik gösteriyor)

Önce test server olan oyuna girin. SnowRunner Public test version açtığınızda Epic Games Store’ın bulut ya da yerel kaydı mı yüklesin sorusuna YEREL KAYIT olarak cevap verin. Bilgisayarınızdaki kaydı çalıştıracaktır. Ve oyunu yeniden başlattığınızda ana sürümdeki profilleriniz betaya geçmiş olacak.

Tam sürüm 5.0 güncellemesi çıktığında ANA OYUNDAKİ PROFİL KAYDINIZDAN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. AÇIK BETA’DAKİ PROFİLİ GERİ KOPYALAMAYIN!


 

 

 

SnowRunner forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

SnowRunner'ın 7.0 güncellemesi ve ilk DLC'nin yarısı beta olarak çıktı! Eyl 13, 2020 - 02:06

[…] ilgili kayıtları SnowRunnerBeta klasörünündeki profil kayıtları klasörüne taşıyorsunuz. Burada […]

Cevapla

Yorum yazın