in , , ,

Delivery Simulator Oynadık! [Video]

Delivery Simulator Oynadık! [Video]

Türk yapımı simülasyon oyunu Delivery Simulator için çok özel bilgiler ve görüntüler!

Simula Games’in mobil için geliştirdiği Delivery Simulator bu yıl tekrar Gaming İstanbul’a katıldı. Oyunu ilk kez deneme fırsatını fuarın indie alanında yakaladık. Hem video hem de yazılar ile sizlere Delivery Simulator hakkında yeni özelliklerini ve çok özel bilgilerini sunacağız.

Dikkat çeken araçlar!

Fiat Fiorino ve Ford Transit kamyoneti oyunun en dikkat çeken araçları arasında yer alıyor. Fiorino modeli satın alınmış olsa interior modellemesi oyunun geliştiricilerinden Osman Balcı’ya ait. Birebir olarak modellemeyi başarmış ve açıkçası ETS 2’de görmek isterdik. Kendisi otomotiv bölümü öğrencisi olduğundan projede Ford Transit ise hala geliştirme aşamasında olduğu için kullanılamıyor. Fiorino ile yanlamaya çalıştığımız anları videodan izleyebilirsiniz.

El animasyonlu araçlar!

Kokpitte el animasyonu denemelerini yaptıklarını öğrenmiştik. Böyle bir özellikle bu tür motorlarda mümkün. Oyunda bulunan pick-up Sierra arabasında el animasyonlarını gördük ve beğendik. Şehirde biraz dolaşıp limandan römork alıp üzerine forklift ile paletleri yüklemeye çalıştık. Ehh biraz fuar olduğundan düzgün yükleyemedik. Oyundaki yüklerin fizikleri de bulunuyor bu nedenle genel olarak fiziklere çalışıldığını gösteriyor. Normalde PC oyunu bile olsa rezil fiziklerle çıkan oyunlar görmüştük.

Kepçeyi lowbed dorseye yükledik!

Scania çekicimize lowbed dorse bağlayabiliyoruz. Görevlerden birisini bu videoda sizlere göstermek istedik. Diğer görevlerde olduğu gibi yine yükleri sizin taşımanız gerekiyor. Bu görevde kepçeyi lowbed dorse üzerine bindiriyor ve sonra çekiciye bağlıyorsunuz. Burada altını çizmemiz gereken bir nokta var. İlk başlarda lowbed dorse oyuna eklendiğinde dönüşlerde ciddi sıkıntılar yaratmış. Daha sonra ise dorsenin tekerleklerinin döndürerek buna bir çözüm bulunmuş. Lowbed dorsenin tüm tekerlerkleri direksiyonuzun açısına göre dönebiliyor ve böylece köşeleri rahatlıkla çarpmadan alabiliyorsunuz. Dikkatli gidin kepçe deli gibi sallanmasın! 😀

Ek bilgiler!

Oyunda hava durumları olacak. Bunun için hala planlama yapılıyor. Yağmur efektinin camda olup olmaması elbette oyunun performansıyla alakalı ama bunu eklemek istiyorlar. Umarız bir çözüm bulunur. Mobil bile olsa bu kadar çok özelliği barındırması gurur verici. İlk ekran görüntülerinde oyunda kar görmüştük. Karlı yollar ve araçlar da olabilecek. Kayma etkisinin de olacağını uyaralım. O paletlere dikkat!

Şeytan dorse de eklendi!

Fuarın ardından BDF Tandem dorse çalışmasının bir bölümü tamamlandı. Fotoğrafı ilk kez görüyorsunuz!

Almanlar peşinden koşuyor!

Bu günleri de görecekmişiz meğer 🙂 Malum açık konuşmak gerek hepimiz çıkan simülasyon oyunlarını görüyoruz her ne kadar güzel olup güzel konulara değinseler de hep bir şeyler eksik. Yap sat kurtul mantığıyla geliştiriliyorlar. GİST 2017’de Alman simülasyon şirketi Aerosoft GmbH de standı ile B2B alanında yer aldı. Simula Games, Delivery Simulator için onlarla görüştü. PC sürümünü yayımlamak istediklerini belirtmişler. Hatta fuardan sonra oyununun bir demosu Aerosoft’a gönderdiler. Fuarda sözleşme bile hazırdı. Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak?

Sonraki PC sürümü Türkiye’de geçebilir!

Şu an odaklarında mobil platformlara çıkarmak olsa hepimiz PC için bekliyoruz. Peki PC’de hayali bir harita yerine Türkiye’de gerçek bir yerde geçen harita oluşturulabilir mi? Bunun düşündüklerini belirttiler. Delivery Simulator’ın mobil başarısı PC sürümünü etkileyecektir. Eğer Türkiye’de geçerse ve

Delivery Simulator, 3-4 ay içinde iOS ve Android ardından 2018 ilk çeyrekde PC için çıkış yapması bekleniyor.

 

Simula Games http://simulagames.com/tr/
Delivery Simulator Facebook https://www.facebook.com/DeliverySimulator/

SimülasyonTÜRKDelivery Simulator

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

theHunter: Call of the Wild 1.1 Güncellemesi Çıktı!

Euro Truck 2 & American Truck Simulator Kaldırılabilir Dorse Aksları Geliyor!