Delivery Simulator Oynadık! [Video]
Connect with us

Truck & Logistics Simulator

Delivery Simulator Oynadık! [Video]

Türk yapımı simülasyon oyunu Delivery Simulator için çok özel bilgiler ve görüntüler!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Delivery Simulator Oynadık! [Video]

Türk yapımı simülasyon oyunu Delivery Simulator için çok özel bilgiler ve görüntüler!

Simula Games’in mobil için geliştirdiği Delivery Simulator bu yıl tekrar Gaming İstanbul’a katıldı. Oyunu ilk kez deneme fırsatını fuarın indie alanında yakaladık. Hem video hem de yazılar ile sizlere Delivery Simulator hakkında yeni özelliklerini ve çok özel bilgilerini sunacağız.

Dikkat çeken araçlar!

Fiat Fiorino ve Ford Transit kamyoneti oyunun en dikkat çeken araçları arasında yer alıyor. Fiorino modeli satın alınmış olsa interior modellemesi oyunun geliştiricilerinden Osman Balcı’ya ait. Birebir olarak modellemeyi başarmış ve açıkçası ETS 2’de görmek isterdik. Kendisi otomotiv bölümü öğrencisi olduğundan projede Ford Transit ise hala geliştirme aşamasında olduğu için kullanılamıyor. Fiorino ile yanlamaya çalıştığımız anları videodan izleyebilirsiniz.

El animasyonlu araçlar!

Kokpitte el animasyonu denemelerini yaptıklarını öğrenmiştik. Böyle bir özellikle bu tür motorlarda mümkün. Oyunda bulunan pick-up Sierra arabasında el animasyonlarını gördük ve beğendik. Şehirde biraz dolaşıp limandan römork alıp üzerine forklift ile paletleri yüklemeye çalıştık. Ehh biraz fuar olduğundan düzgün yükleyemedik. Oyundaki yüklerin fizikleri de bulunuyor bu nedenle genel olarak fiziklere çalışıldığını gösteriyor. Normalde PC oyunu bile olsa rezil fiziklerle çıkan oyunlar görmüştük.

Kepçeyi lowbed dorseye yükledik!

Scania çekicimize lowbed dorse bağlayabiliyoruz. Görevlerden birisini bu videoda sizlere göstermek istedik. Diğer görevlerde olduğu gibi yine yükleri sizin taşımanız gerekiyor. Bu görevde kepçeyi lowbed dorse üzerine bindiriyor ve sonra çekiciye bağlıyorsunuz. Burada altını çizmemiz gereken bir nokta var. İlk başlarda lowbed dorse oyuna eklendiğinde dönüşlerde ciddi sıkıntılar yaratmış. Daha sonra ise dorsenin tekerleklerinin döndürerek buna bir çözüm bulunmuş. Lowbed dorsenin tüm tekerlerkleri direksiyonuzun açısına göre dönebiliyor ve böylece köşeleri rahatlıkla çarpmadan alabiliyorsunuz. Dikkatli gidin kepçe deli gibi sallanmasın! 😀

Ek bilgiler!

Oyunda hava durumları olacak. Bunun için hala planlama yapılıyor. Yağmur efektinin camda olup olmaması elbette oyunun performansıyla alakalı ama bunu eklemek istiyorlar. Umarız bir çözüm bulunur. Mobil bile olsa bu kadar çok özelliği barındırması gurur verici. İlk ekran görüntülerinde oyunda kar görmüştük. Karlı yollar ve araçlar da olabilecek. Kayma etkisinin de olacağını uyaralım. O paletlere dikkat!

Şeytan dorse de eklendi!

Fuarın ardından BDF Tandem dorse çalışmasının bir bölümü tamamlandı. Fotoğrafı ilk kez görüyorsunuz!

Almanlar peşinden koşuyor!

Bu günleri de görecekmişiz meğer 🙂 Malum açık konuşmak gerek hepimiz çıkan simülasyon oyunlarını görüyoruz her ne kadar güzel olup güzel konulara değinseler de hep bir şeyler eksik. Yap sat kurtul mantığıyla geliştiriliyorlar. GİST 2017’de Alman simülasyon şirketi Aerosoft GmbH de standı ile B2B alanında yer aldı. Simula Games, Delivery Simulator için onlarla görüştü. PC sürümünü yayımlamak istediklerini belirtmişler. Hatta fuardan sonra oyununun bir demosu Aerosoft’a gönderdiler. Fuarda sözleşme bile hazırdı. Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak?

Sonraki PC sürümü Türkiye’de geçebilir!

Şu an odaklarında mobil platformlara çıkarmak olsa hepimiz PC için bekliyoruz. Peki PC’de hayali bir harita yerine Türkiye’de gerçek bir yerde geçen harita oluşturulabilir mi? Bunun düşündüklerini belirttiler. Delivery Simulator’ın mobil başarısı PC sürümünü etkileyecektir. Eğer Türkiye’de geçerse ve

Delivery Simulator, 3-4 ay içinde iOS ve Android ardından 2018 ilk çeyrekde PC için çıkış yapması bekleniyor.

 

Simula Games http://simulagames.com/tr/
Delivery Simulator Facebook https://www.facebook.com/DeliverySimulator/

SimülasyonTÜRKDelivery Simulator

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator’ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!

Simula Games’in sabırsızlıkla beklenen oyunu Truck & Logistics Simulator için bu hafta multiplayer stres testleri yapıldığını açıklandı. Paylaşılan ekran görüntülerinde 16 kişilik oturum test ediliyor. Nintendo Switch ve Android arasında cross-platform/çapraz oynama desteği de bulunacak oyun 32 kişilik multiplayer oturumunu da destekleyecek.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Truck & Logistics Simulator’ın multiplayer özelliği tam istediğiniz gibi!

Simula Games‘in sabırsızlıkla beklenen oyunu Truck & Logistics Simulator için bu hafta multiplayer stres testleri yapıldığını açıklandı. Paylaşılan ekran görüntülerinde 16 kişilik oturum test ediliyor. Nintendo Switch ve Android arasında cross-platform/çapraz oynama desteği de bulunacak oyun 32 kişilik multiplayer oturumunu da destekleyecek. Yapılan testlerin sonuçlarının iyi olduğu belirtilmiş. Samsung S8 telefonunda 16 kişilik oturumda 49fps alınırken Nintendo Switch konsolunda 40 fps alınmış. Çıkışa kadar bununla ilgili optimizasyonlar sürecek. Truck & Logistics Simulator’ın tam sürümde ve sonrasında çıkacak olan PC sürümünde de çapraz oynama desteği olacak. Peki nasıl işliyor?

Truck & Logistics Simulator’ın ana haritası 6kmx5km büyüklüğünde hazırlanmış. Son olarak bunun içerisinde 2kmx2km boyutunda yeni bir şehir alanı daha eklenmişti. Simula Games multiplayer altyapısının düzgün çalışabilmesi için masraflı sunucuların olduğu bir altyapı satın almış. Böylece oyunun büyük haritasında örnek olarak SimülasyonTÜRK odası oluşturup buna şifre koyabilecek veya herkese açık yapabileceğiz. Ardından sunucu listesinde bunu görenler oturuma bağlanıp kendi araçlarıyla oynayabilecekler. Harita alanlarındaki tüm şirketlerden herkes kendi işini alabiliyor, parasını kazanabiliyor, araçlarını yükseltebiliyor ve değiştirebiliyor. Ayrıca oyuncuların kolaylıkla konvoy oluşturabilmesi için aynı alandan farklı veya aynı araçlarla eş zamanlı olarak aynı hedefe görevler alınabilecek. Böyle bir durumda arkadaşınız yanınızda iş alırken size de bunu bildiriyor. Lojistik alanlarında çarpışma kapalı olacak ve herkes birbirinin içinden geçecek. İki kişi aynı görevi aldığında iç içe doğacaklar ancak fakrlı görevlerde bu olmayacak. Mesela ben forklift ile yüklerken siz yanda teleskopik vinç ile kamyona konteyner taşıyacaksınız. Bütün bu olaylar multiplayer oturumunda senkronize olarak çalışıyor. Görev ekranından işlerinizi rahatlıkla alıp yapabiliyorsunuz. Yine önemli olan bir özellik ise tüm bu olaylar tıpkı tek oyunculu işlediği gibi olacak. Yani multiplayer ya da single player oynamanız fark etmeyecek. Araçlarınız, şirketiniz işlemeye devam edecek. Araçların gölge ve ışık senkronizasyonları bulunacak. Ancak çıkış sürümünde yapay zeka trafiği bulunmuyor. Daha sonra eklenebilecek özellikler listesinde olduğunu belirttiler. Simula Games’in amacı tüm bu süreci daha pratik ve kolay getirmek. Arkadaşlarınızla aynı ortamda buluştuğunuzda birlikte oynamanızı istiyorlar.

Önümüzdeki hafta test sürümünün gelmesini bekleyeceğiz. Geldiğinde sizlere video ile son durumu aktaracağız. Tüm bunlara ek olarak henüz bitmemiş bir sürü özellik var. Mesela off-road yolları ve maden alanı tamamlandığı için tanıtılamadı.

 
Yeni eklenen şehir alanından görüntüler
 
 
 
 
Truck & Logistics Simulator, 2019’un 3. veya 4. çeyreğinde önce Nintendo Switch(ücretli) ardından Android(ücretsiz) ve iOS(ücretsiz) cihazlar için çıkış yapacak. Sonrasında ise PC platformu macerası bekleniyor.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz

Trucks&Logistics Simulator forumu için tıklayın.

Truck & Logistics Simulator’ın Nintendo Switch kapak fotoğrafı ve yeni özellikler listesi

 
SimülasyonTÜRK
Okumaya devam edin

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator’ın Nintendo Switch kapak fotoğrafı ve yeni özellikler listesi

Son durumu ve ne zaman çıkacağı merak edilen oyunlardan olan Truck&Logistics Simulator için Aerosoft tarafından Nintendo Switch kapağı yayımlandı. Bununla birlikte resmi özelliklerin bulunduğu bir açıklama da var.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Son durumu ve ne zaman çıkacağı merak edilen oyunlardan olan Truck&Logistics Simulator için Aerosoft tarafından Nintendo Switch kapağı yayımlandı. Bununla birlikte resmi özelliklerin bulunduğu bir açıklama da var. Sizlere yeni bir oynanış videosu sunacaktık ancak oyunun gelişimi devam ettiği ve yine istenilen özellikler henüz tamamlanmadığı için bir türlü test sürümünü alamadık. Simula Games‘in geliştirdiği oyun Nintendo Switch ardından iOS ve Android cihazlara çıkacak. En sonunda da PC platformu ve konsollara yayınlanması planlanıyor.

 

Özellikler:
• Yükleme araçlarını(forklift, teleskopik kepçe, vinç vb.) kullanarak lojistik alanlardan kamyon, kamyonete mal yükleme
• Dorse üzerine yükleyerek araç teslimatları(arabalar, forkliftler, kepçeler, ATV’ler) yapabilme
• Gece/gündüz döngüsü, aracın sürüşünü etkileyen gerçekçi hava durumları: yağmur, sis ve kar
• Çoklu seviye ile sürücü seviyesi sistemi ile gelişmiş görevleri açamabilme
• Yakıt sistemi: Yakıt istasyonlarından doldurma
• GPS sistemi: Araç kokpitinde veya mini haritada hedef noktasını GPS ile takip edebilme
• Lojistik filosu kurarak yeni araçlar satın alabilme(mini vanlar, büyük kamyonlar, oyundaki tüm araçlar)
• Kendi lojistik şirketinizi kurabilme, şoför çalıştırma ve araçları atayabilme
• Gerçekçi fiziklerle trafik
• Tüm araçların kokpitinde interaktif panel
• Off-road yolları: zorlu dar toprak yollar
• Co-op görevlerle multiplayer modu
• Gamepad, direksiyon seti ve joystick desteği
• Görünmez duvarlara çarpmadan haritanın her yerinde serbestçe dolaşabilme
• Trafik kuralları: hız sınırı(radar kontrolleri), kavşak göstergeleri
• Araçtan inebilme
• Feribotlar

 

Aşağıda Scania markalı 8×4 damperli maden kamyonu bulunuyor. Bu araç başta 6×4 olarak tanıtılmıştı ardından yeni şasi versiyonu eklendi. Arkasında iki dingilli römork da bağlanabiliyor. Ekran görüntüsünde yapımı neredeyse tamamlanan maden ocağı bölgesi var. Burada taşlar kepçe ile yükleniyor. Çevresinde bizi zor yollar bekliyor.

 

Truck&Logistics Simulator için çıkış tarihi artık verilmiyor. Yukarıdaki özellikler listesindeki çoğu şey başta PC sürümü için planlanmıştı. Ardından Nintendo Switch devreye girince tam oyun çıkarmak adına yeni özellikler geliştirilmeye başlandı. Bu da oyunun defalarca ertelenmesine neden oldu. Şu an tam oyun olarak durduğunu siz de görüyorsunuz. Daha önce iyi araçlara, özelliklere sahip olsa da mobil oyun olduğu bariz ortadaydı. Oyun hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Simula Games’in Facebook, Twitter ve internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Truck and Logistics Simulator forum bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Truck & Logistics Simulator

Truck & Logistics Simulator, Gaming İstanbul 2019’da Oynanabilecek

2019 yılı içerisinde Nintendo Switch ardından iOS ve Android platformlarına yayımlanacak olan Truck & Logistics Simulator, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaming İstanbul 2019’da tanıtılacak.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

2019 yılı içerisinde Nintendo Switch ardından iOS ve Android platformlarına yayımlanacak olan Truck & Logistics Simulator, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaming İstanbul 2019‘da tanıtılacak. Indie alanında Simula Games standını ziyaret ederek oyunun son sürümünü oynayabileceksiniz. En son sizlere Gamescom 2018 ile eş zamanlı olarak bir oynanış videosu yayımlamıştık aynı zamanda o fuarda da Aerosoft standında resmi olarak tanıtılmıştı. Bu sürede elbette isim değişikliği yaşandı ve oyunun Transport Company Simulator yerine Truck & Logistics Simulator yapıldı. Hala kesin bir çıkış tarihi verilemiyor bunun nedeni Nintendo Switch sürümünün farklı şartlarda yayımlanmak zorunda olması şeklinde açıklanıyor. Ama takım bu sürede boş durmuyor şu an harita tasarımında hatalar gideriliyor, yeni araçlar ekleniyor. Daha fazlasına önümüzdeki hafta yayımlayacağımız videomuzda ulaşacaksınız. 🙂

Gaming İstanbul 2019, bu yıl Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenleniyor. Normal bilet fiyatları 1 günlük 16,50 TL(tüm günler için 66,00 TL) olarak belirlenmiş. Eğer ziyaret edecekseniz mutlaka Simula Games standına uğrayın 🙂

 

Simula Games’in Oyunu Yeniden İsim Değiştirdi “Truck & Logistics Simulator”

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler