Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel SCS Software canlı yayınında ETS 2 ve ATS için heyecan verici bilgiler paylaşıldı

SCS Software canlı yayınında ETS 2 ve ATS için heyecan verici bilgiler paylaşıldı

Yazar SimülasyonTÜRK

SCS Software canlı yayınında ETS 2 ve ATS için heyecan verici bilgiler paylaşıldı

FMOD ses motoru ile birlikte açılabilir kapı camlarının geleceği doğrulandı. 2020 yılı başından itibaren çok güzel özellikler ve içerikler bizleri bekliyor. SCS Software CEO’su Pavel Sebor tıpkı geçtiğimiz yıl sonu olduğu gibi bu yıl da özel bir canlı yayınla hem 2019’da neler yaşandığını hem de kendi oyunları için 2020 yılında neler olacağını soru-cevap yayında açıkladı. Liste halinde paylaşıyoruz.

  • Euro Truck Simulator 2 için Iberia DLC‘si resmen duyuruldu. Portekiz ve İspanya eklenecek. 2020 yılı sonunda çıkacak. Steam’de 3 Aralık 2020 yazıyordu ancak resmi çıkış tarihi değil. Büyük bir harita olacağını belirtelim.
  • American Truck Simulator için Idaho eyaleti 2020 yılında çıkacak. Ayrıca başka bir eyalet üzerinde daha çalışıyorlar. Bunun Teksas olduğunu ekleyelim. Ancak Teksas’ın 2020 yılında çıkacağına dair bir açıklama yok(zaten iki eyalet boyutunda ve büyük).
  • FMOD ses motoru ise 2020 yılının başında 1.37 güncellemesi ile gelecek. Hem çekici hem de ortam sesleri yeni ses motoru ile daha gerçekçi duyulacak. Yeni ses kütüphanesi sayesinde oyuna yeni sesler eklenecek. Ayrıca daha önce belirttikleri açılabilir kapı camları da bu güncelleme ile gelecekmiş. Böylece iç ve dış sesleri çekicimizde camı açarak daha iyi duyabiliriz. Basit olduğunu belirtmişlerdi bu güncellemede de farkları daha iyi duyabilmemiz için getirmek istiyorlar. Ses motoru için fmod resmi websitesinden çeşitli örnekleri dinleyebilirsiniz.
  • Aynı yılda ETS 2 için iki tane harita DLC’sinin gelmesinin mümkün olmadığını belirttiler. Çünkü ETS 2’nin haritaları ATS’ye göre çok daha büyük. Ayrıca ETS 2’nin ana haritasında yenileme çalışmaları devam edecek.
  • 2020 yılı başında ATS için yeni bir çekici eklenecek. ATS ve ETS 2 için yeni çekicilerin üretim hattında olduğu açıklandı. İsimleri ve tarihleri açıklanmadı. Daha fazla markadan lisans alındığını da eklediler. Yeni lisanslı dorseler de gelecek ancak ayrıntı verilmedi(ETS 2 ve ATS için daha önceden duyurulmuştu).
  • ETS 2 için modifiye paketi çıkacak. Ne olduğu belirtilmedi.
  • 1.38 güncellemesinde grafiksel yenilikler olabileceği belirtildi. Işıklandırma ve AO/ambiyans oklüzyonu, daha iyi gölgelendirme gibi teknik çalışmalar olacak. DirectX 11 sonrası bu gibi özellikler bekleniyordu ve açıklanmıştı. Ne zaman çıkacağı bilinmiyor.
  • World of Trucks için Big Sur benzeri bir etkinliğin 2020 yılında gerçek zamanlı şekilde yine olabileceği belirtildi. Gerçek endüstri yerlerini inşa etme senaryolarından bahsedildi. World of Trucks ile ilgili bazı istatistikler paylaşıldı. 3 milyondan fazla kayıtlı üye varmış. Geleceğinden tekrar bahsedildi. Fotoğraf paylaşma ve etkinlik düzenlemenin ötesine geçmek istiyorlar.
  • Konsollar için ise planlarında olduğu ancak şu an odak noktalarının oyunun grafiklerini teknik olarak iyileştirmek olduğu belirtiliyor. Daha sonra çıkabilir.

 

Not: Daha önceki yayınlarda söylenip gelmeyen çok özellik var.  Ayrıca güncellemeler şu an söylenenlerden ibaret olmuyor. O yüzden geldiğinde göreceğiz. 2020 yılı için sadece çok merak edilen konulara ilişkin cevaplar verildi.

 

Twitch’den yayının kaydını izleyebilirsiniz.
www.twitch.tv’de SCSsoftware’den A Christmas Special with SCS Software!’i izleyin
SimülasyonPark(park.simulasyonturk.com)

SimülasyonTÜRK

5 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

5 yorum

Avatar
Cem Ara 20, 2019 - 02:51

Konsol sürümü 2021’de PS5 ve yeni nesil Xbox ile çıkacaktır. 2018’in başında PlayStation için denemeler yaptıklarını belirtmişlerdi. Şahsen ben konsol sürümü için geç kaldıklarını düşünüyorum. Eğer 2016-2017 gibi çıksaydı inanılmaz satış yapabilirlerdi. Konsollar’da satış rakamları PC’yi katlamasına rağmen neden gerekli adımlarını atmıyorlar anlamış değilim.

Cevapla
Avatar
Anıl Ara 20, 2019 - 10:03

Hocam kirlenme isteriiiiiz

Cevapla
Avatar
Xewon Ara 20, 2019 - 18:48

Big Sur etkinliğini Edirne’deki inşaat için yapsınlar herkes malzeme falan taşısın inşaatı tamamlayalım mesela 🙂

Cevapla
Avatar
ysr Ara 20, 2019 - 22:24

Ecs den bilgi yok mu

Cevapla
Avatar
Batuhan Ara 28, 2019 - 17:57

Artık şu otobüs oyunu hakkında da bir duyuru yapsalar çok güzel olacak. Cidden kaliteli bir otobüs simülasyonu yok piyasada.

Cevapla

Yorum yazın