in , , ,

Microsoft Flight Simulator’ın Game of the Year Edition içerikleri; DirectX 12, Replay sistemi, 4 yeni uçak, yeni havalimanları ve dahası…

Microsoft Flight Simulator‘ın beklenen yeni simülasyon güncellemesi ile Game of the Year Edition çıkacak. Tam 14 ay önce yayınlanan yeni uçuş simülatörü MSFS için 18 Kasım‘da Yılın Oyunu Sürümü duyuruldu. Windows 11‘in çıkışını kutlamak için de EXTRA 330LT uçağına Windows 11 temalı bir livery eklendi. Temmuz 2021’de Xbox Series X|S platformuna da yayınlanmasıyla birlikte konsol oyuncularıyla tanıştırılan uçuş simülasyonu deneyimi gelecek olan yeni büyük güncelleme ile devam edecek. 18 Kasım’da yeni içeriklerle birlikte Sim Update 7 de yayınlanıyor. Burada çok beklenen replay sistemi(beta), DirectX 12 erken erişimi ve güncellenmiş hava durumu sistemi olacak. Dünya güncellemeleri ise önümüzdeki yıldan itibaren devam edecek. Aşağıdaki yeni içeriklerin Game of the Year Edition kapsamında ücretsiz ekleneceğini belirtelim.

Tanıtım videosu

YENİ UÇAKLAR

 • Boeing F/A-18 Super Hornet: MSFS’in ilk askeri savaş jeti topluluk tarafından çok talep edilmişti. Top Gun: Maverick genişlemesinin film ile birlikte önümüzdeki ilkbahar aylarında çıkacak olması nedeniyle test etmek adında bu sürümde geleceği belirtiliyor.
 • VoloCity: Daha önce de açıklandığı gibi Alman şirketi Volocopter ile eVTOL hava aracı olan VoloCity’nin geleceği duyurulmuştu. Bu sürümle de yayınlanmış olacak. 2022’de helikopterler gelmeden önce neler bekleyeceğimize dair bir tanıtım olacak.
 • Pilatus PC-6 Porter:  Bu efsanevi STOL uçağı ise hem İsviçreli üretici hem de Hans Hartmann ve Alexander Metzger iş birliği ile geliştirilmiş. Birkaç farklı kokpit, kabin ve iniş ekipmanları ile gelecek.
 • CubCrafters NX Cub: Yakima’daki Cubcrafter uçak firmasının yeni tanıttığı CC-19 XCub hava aracı bu yeni sürüm ile ücretsiz eklenecek. NX Cub adı verilen uçak bush amaçlı da kullanılabiliyor.
 • Aviat Pitts Special S1S: En popüler tek koltuklu akrobasi uçağı bu güncelleme ile ücretsiz eklenecek. S2B modelini Türkiye’nin İlk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk kullanıyor.

Yeni Havalimanları

ABD ve Orta Avrupa için 8 tane elle yapılmış havalimanı ekleniyor.

Almanya

 • Leipzig/Halle Airport (EDDP)
 • Allgäu Airport Memmingen (EDJA)
 • Kassel Airport (EDVK)

İsviçre

 • Lugano Airport (LSZA)
 • Zurich Airport (LSZH)
 • Luzern-Beromunster Airport (LSZO)

Amerika Birleşik Devletleri

 • Patrick Space Force Base (KCOF)
 • Marine Corps Air Station Miramar (KNKX)

Game of the Year sürümünde daha önce ABD’deki eksik olan 545 havalimanı bilgisi de ekleniyor.

Yeni Görevler

Helsinki, Freiburg im Breisgau, Mecca, Monument Valley, Singapore, ve Mount Cook için yeni keşif uçuşları geliyor. Bu 6 lokasyonda Discovery Flights deneyimi yaşayabileceksiniz.

Yeni Eğitimler

14 yeni eğitim bölümü ile Icon A5 ile Bush uçuşu ve Cessna 172’de ise IFR uçuşu öğretilecek.

Yeni Özellikler

Topluluk tarafından sıklıkla talep edilen bir güncellenmiş hava durumu sistemi, DirectX 12’nin erken erişimi ve dev mode ile açılan replay sistemi(yeniden oynatma) geliyor.

Yeni Fotogrametri(Photogrammetry) Şehirleri

Bing Maps ile olan iş birliği devam ediyor. Helsinki (Finlandiya), Freiburg im Breisgau (Almanya), Brighton, Derby, Eastbourne, Newcastle, ve Nottingham (Birleşik Krallık) ve Utrecht (Hollanda) şehirleri fotogrametri özelliğine kavuşuyor.


Microsoft Flight Simulator Game of the Year Edition, 18 Kasım 2021’de ücretsiz olarak bir güncelleme ile PC ve Xbox Series X|S platformlarında sunulacak. Yeni kullanıcılar GOTY sürümünü de satın alabilecek ve daha zengin bir içeriğe kavuşabilecek.

The sky is calling!


Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

3 Comments

Leave a Reply
 1. Selam arkadaşlar bir soum olacaktı

  18 kasımda gelecek olan GOTY sürümü sadece oyuna sahip olanlara mı ücretsiz verilecek?

  Bazı dış kaynaklarda standart sürümün yerini alacak ve aynı fiyata sahip olacak diye okudum , sizlerin de bilgisi var mıdır?

  • Evet ücretsizdir. Standart sürüm ana içeriğine dahil edilecekler. Sadece bir güncelleme içindeki her şey geliyor. Tabii Reno Air Races dahil değil. Ama yukarıda bahsedilen her şey herkese geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Farming Simulator 22 – Zetor traktörleri için tanıtım videosu yayınlandı

Microsoft Flight Simulator – Reno Air Races genişleme paketi 18 Kasım’da çıkacak