ETS 2 ve ATS'nin 1.35 güncellemesi ile Razer Chroma RGB klavye ve fareler için resmi destek sunuluyor
Connect with us

ETS 2 Genel

ETS 2 ve ATS’nin 1.35 güncellemesi ile Razer Chroma RGB klavye ve fareler için resmi destek sunuluyor

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.35 güncellemesi ile Razer klavye, fare, fare altlığı ürünleri için RGB desteği verilmeye başlandı. Kulaklılarda sadece tek bir renk şeması olduğu için farklı seçenekler olmuyor ancak klavyede ETS 2’nin oyun içi özellikleriyle uyumlu çalışarak çok farklı ışıklandırmalar yapabiliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.35 güncellemesi ile Razer klavye, fare, fare altlığı ürünleri için RGB desteği verilmeye başlandı. Kulaklılarda sadece tek bir renk şeması olduğu için farklı seçenekler olmuyor ancak klavyede ETS 2’nin oyun içi özellikleriyle uyumlu çalışarak çok farklı ışıklandırmalar yapabiliyor. SCS Software bu özellik için ayrıntılı bir video da yayınladı. Şu an sadece Razer ürünleri için verilen bu destek ileride farklı markaların ürünleri için de bekleniyor ancak bir açıklama yapılmadı.

 

İşte Razer Chroma RGB desteğinin tüm işlevleri!

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için geçerlidir.

 • Eğtim modu sırasında oyun başlarken anlatılan özelliklerin tuşları ayırt edilir renklerle gösterilecek ve “devam” tuşu ise yeşil yanıp sönecek.
 • Bazı tuşlar sadece kontak açık olduğunda yanabiliyor
 • Sol/Sağ direksiyon ve gaz/fren tuşları için ayırt edilir renk farkları(genellikle kullanılan WASD tuşları için)
 • Park freni tuşu çekili ilen yanar ve motor açıkken ise yanıp söner ışıklandırma
 • Far/ışık tuşları için farklı durumlarını gösteren ışıklandırmalar (park etme durumu, kısa far, uzun far)
 • Sinyal tuşları için yanıp sönen ışıklar (flaşör ve silecekler için de geçerli)
 • Otomatik olmayan vites kutusu için aktif olan ileri/geri vites ışıkları
 • Kamera tuşları için ayırt edilebilir farklı renkler ve yine aktif kamera için farklı bir renk
 • F3 yol danışmanı sayfaları için ayırt edilebilir farklı renkler ve yine aktif sayfanın farklı rengi
 • Dorse bağlantı durumları farklı renklerle gösteriliyor; bağlantı kullanılabilir olduğunda yeşil, bağlantı sürerken kırmızı, iş teslimatında yeşil yanıp sönmesi
 • Herhangi bir aktivasyon işlemi olduğunda aktivasyon tuşu(genellikle Enter tuşudur) yanıp söner (örnek; yakıt istasyonu, gişeler vb.)
 • Yakıt doldurulurken klavyede dolum oranı ve yakıtın akışı gösteriliyor ve yavaş yavaş artıyor. Tam dolduğunda ise klavye yeşil yanıyor.
 • Diferansiyel kilitlendiğinde diferansiyel kilidi tuşu ışıklı şekilde yanar ancak F3 ekranı yol danışmanın diferansiyel kilidi uyarısı için ise yanıp söner
 • Bir iş tamamlandığında  alınan madalyanın rengine göre klavye, fare, fare altlığı arasında bir dalga şekilde ışıklandırma
 • Polis cezası yediğinizde klavyenin çakar ışıkları gibi yanıp sönmesi
 • Kamyon hasar aldığında klavyede kırmızı bir dalga ışığı olacak.
 • İş teslimatının süresi dolduğunda tüm tuşlar ve diğer aksesuarları yavaş yavaş nabız şekilde ışık yayabiliyor.
 • Mouse and mousepad’s left side LEDs show current player speed in green and in red when the player is speeding
 • Seyir Kontrolü(Cruise Control) C tuşu aktif olduğunda sarı ve kullanılırken mavi yanar. Seyir kontrolü için hız artırma ve düşürme tuşları yanar. 
 • Çekici ve dorse dingili kaldırma tuşları ise sadece kaldırma kullanılabilir olduğunda yanıyor.
 • Cvar g_color_feedback komutunu renk geribildirimlerini devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz. Oyun içerisinde Seçenekler>Kontroller>Renk geri bildirim(Color feedback) için özelliğin durumunu ayarlayabiliyorsunuz.

 

 

1.35 güncellemeleri

American Truck Simulator 1.35 güncellemesi (deneysel beta)

Euro Truck Simulator 2 – 1.35 güncellemesi (experimental beta)


 

 

Corsair klavye kullandığımız için test edemedik. Kulaklık Razer Thresher 7.1 olsa da tek renk olduğu için desteklenmiyor.

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

ETS 2 – Ödüllü #IDriveDAF Screenshots Yarışması & Steam İndirimleri Başladı! [Video]

ETS 2 için #IDriveDAF isimli screenshots yarışması başlatıldı. SCS Software ve DAF Trucks tarafından düzenlenen ekran görüntüsü yarışmasında birbirinden güzel ödüller var. DAF çekicilerinizle siz de katılabilirsiniz! Ayrıca Steam’de başlayan ETS2 ve ATS indirimlerini de aktarıyoruz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için #IDriveDAF isimli screenshots yarışması başlatıldı. SCS Software ve DAF Trucks tarafından düzenlenen ekran görüntüsü yarışmasında birbirinden güzel ödüller var. DAF çekicilerinizle siz de katılabilirsiniz! Ayrıca Steam’de başlayan ETS2 ve ATS indirimlerini de aktarıyoruz.

#IDriveDAF►https://www.simulasyonturk.com/ets-2-icin-idrivedaf-ekran-goruntusu-yarismasi-basladi/
ETS2Park►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/euro-truck-simulator-2
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/publisher/SCSsoftware

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için #IDriveDAF Ekran Görüntüsü Yarışması Başladı!

Euro Truck Simulator 2 için SCS Software tarafından #IDriveDAF isimli bir ekran görüntüsü yarışması başlatıldı. DAFTrucks markası ile birlikte organize edilen yarışmada DAF XF Euro 6 çekicisi(dorseler dahil) için 1.34 ve 1.35 güncellemelerine eklenen The Pure Excellence boyaması kullanarak katılıyorsunuz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 için SCS Software tarafından #IDriveDAF isimli bir ekran görüntüsü yarışması başlatıldı. DAFTrucks markası ile birlikte organize edilen yarışmada DAF XF Euro 6 çekicisi(dorseler dahil) için 1.34 ve 1.35 güncellemelerine eklenen The Pure Excellence boyaması kullanarak katılıyorsunuz.
 
Ayrıca haftalık Steam indirimlerinde ETS 2 ve ATS‘nin ana oyunları dahil tüm DLC’lerini büyük indirimlerle satın alabiliyorsunuz. Daha önce yayınlanan DAF modifiye paketi de indirime girmiş hatta bunun için DAF Bundle hazırlamışlar.
 
 
 
#IDriveDAF ekran görüntüsü(screenshots) yarışması 20 Mayıs 2019 tarihinde başlamış olup 3 Haziran 2019 gece yarısı sona erecek. Yarışmada şanslı 5 kişi bazı fantastik ödüller kazanacak. Ayrıca mansiyon ödülleri de verilecek.
 
Şartlar çok basit:
 1. DAF Trucks videosunu dikkatle izleyin
 2. Bu videoya benzeyen yerlerde DAF çekicinizle(XF 105 veya XF Euro 6) oyun içi ekran görüntüsü alın.
 3. Bu görüntüleri #IDriveDAF etiketi ile Twitter’da DAF Trucks ve SCS Software etiketleyerek veya Instagram’da yine DAF Trucks ve SCS Software hesaplarını ekleyerek paylaşın.
 4. Eğer Facebook üzerinden katılmak istiyorsanız DAF ve Euro Truck Simulator 2 sayfalarında duyuru yazısının altına #IDriveDAF etiketi ile ekran görüntülerinizi paylaşabilirsiniz.
 5. Birden fazla ekran görüntüsü paylaşımı kabul ediliyor ancak her birinin özgün olmasını istiyorlar(Facebook’ta her farklı paylaşım için ETS 2 ve DAF sayfalarına ayrı yorumlar atmanız gerekiyor) ve Twitter/Instagram’da aynı ekran görüntüsünü birden fazla paylaşmak diskalifiye edilmenize neden oluyor. Çapraz paylaşıma izin veriyorlar.
 6. DAF içeriği ve genel markası olduğu sürece modlara izin veriliyor.
 7. Fotoğraflarda düzenleme/işlemelere izin verilmiyor. Yani ekran görüntülerinizde çeşitli fotoğraf düzenleme yazılımlarını kullanmamalısınız.

Ödüller:

Bu ekran görüntüsü yarışması şanslı 5 kişi DAF Trucks ve SCS Software online mağazalarından çeşitli ödüller kazanacak.

 1. DAF miniature truck (büyük) + SCS hoodie, T-shirt ve hat
 2. DAF jacket + SCS hoodie ve T-shirt
 3. DAF travel bag + SCS T-shirt set ve hat
 4. DAF polo shirt + SCS mug set de Luxe veya yolculuk bardak seti(yarın canlı yayında gösterilecek) ve lunchbox
 5. DAF miniature truck (küçük) + SCS bag ve lanyard
Ek olarak 21 Mayıs Salı akşamı Türkiye saati ile 18.00’de SCS Software’ın Twitch ve Steam sayfalarında canlı yayın yapılacak. Alex(LondonLad) sunacak ve ona Carthoo, Nemiro eşlik edecek. Yayında çeşitli hediyeler de dağıtılacak.


 
Euro Truck Simulator 2 forumumuzda ETS 2 Screenshots konusuna paylaşım yapanlardan yarışmaya katılmalarını rica ediyoruz. 🙂 Daha önce yaptıkları video yarışmasından çok daha iyi olacak. Türk oyuncularının etkisini görelim. Harika ekran görüntülerinizi bu yarışmada değerlendirip ödülleri kazanabilirsiniz. 🙂
 
SimülasyonTÜRK
 
Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 | DirectX 11 vs DirectX 9 nedir? ne işe yarar? [1.35 Güncellemesi Beta]

Euro Truck Simulator 2 için 1.35 güncellemesi ile beta olarak gelen DirectX 11 desteğini anlatıyoruz. DirectX 11’in DirectX9’dan farkları neler? DirectX12 neden yok? FPS ve performans artışı gerçekten oluyor mu? DX11 ile neler yapılabilir?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Euro Truck Simulator 2 için 1.35 güncellemesi ile beta olarak gelen DirectX 11 desteğini anlatıyoruz. DirectX 11’in DirectX9’dan farkları neler? DirectX12 neden yok? FPS ve performans artışı gerçekten oluyor mu? DX11 ile neler yapılabilir? SCS Software bu özelliğin tam sürümünde ayrıntılı açıklama yapana kadar öğrendiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Siz de yaptığınız testleri yorumlarda belirtebilirsiniz.

1.35 Açık Beta►https://www.simulasyonturk.com/euro-truck-simulator-2-1-35-guncellemesi-acik-beta/
1.35 Ana Konu► https://park.simulasyonturk.com/t/euro-truck-simulator-2-1-35-guncellemesi-ana-konu/5037/
ETS2ATS DX11 Ana Konu►https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-ve-ats-icin-directx-11-ana-konusu/5230/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2/

Okumaya devam edin

Categories

F-MAX projesi hakkında tüm ayrıntılar bu sayfada!

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler