in , , ,

Cities Skylines 2 çıkış tarihi, ön sipariş ve yeni oynanış videosu!

Cities Skylines 2 çıkış tarihi, ön sipariş ve yeni oynanış videosu!

Yepyeni şehir inşa simülasyonumuz Cities Skylines 2🏗️, 24 Ekim 2023‘te çıkıyor. Unity ile geliştirilmeye devam edilen oyunun oynanış görüntüleri de paylaşıldı. Türkçe dil desteği hala olmasa da bundan böyle oyun hakkında daha fazla geliştirme günlüğü yayınlanacak. Dinamik dünyası ve derin simülasyon özellikleri ile Ekim ayını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ön siparişe açılan oyunun standart sürümü de 425 TL’den satılıyor. Şimdiden merak edilen detaylar oynanış videosunda kısmen ortaya çıktı. Tutkulu oyuncular ipuçlarını aramaya başlasalar da önümüzdeki haftadan itibaren Cities Skylines 2’nin yepyeni özellikleri ve iyileştirmeleri teker teker tanıtılmaya başlanacak.

Şüphesiz Cities Skylines serisi bu tür oyunlara ilgisi olan herkesin gönlünde ayrı bir yere sahip. 2. oyunun gelişi her bakımdan heyecan uyandırıyor. Hala ilk oyun için tonla mod ve çalışma yapılırken 2. oyunda umarız topluluk hak ettiğini alır. Bazı serilerin sektörden ziyade oyuncuların gönlünde yeri çok başka olunca kolay kolay kazanılmayacak bir değer çıkıyor.

Oyuncular yeni oyunda dünyamızın farklı simülasyonlarını hayal edip inşa etmeye devam edecekler. Üstelik yenisi ile hem grafik hem de özellikler bakımından gerçeğe giderek yaklaşacağız.

Colosall Order ekibi oyunun öne çıkan özellikleri ve yeniliklerini sırasıyla tanıtmaya başlayacak.

19 Haziran’da Road Tools adını verdikleri blog yazısı ile yeni oyunda yolların nasıl daha iyi inşa edildiği anlatılacak.

26 Haziran’da ise Yapay Zeka Trafiği başlıklı yazılarıyla Cities Skylines 2‘de büyüyen bir şehirde trafiği doğru bir şekilde yönetmemizi sağlayan özellikler tanıtılacak. İlk oyuna göre daha gelişmiş bir sistem bulunuyor.

3 Temmuz’da Toplu Taşıma ve Kargo Taşımacılığı ise bir şehrin iç işleyişinin ayrılmaz parçasını aktaracak. Şehriniz büyüdükçe otobüs, taksiler, tramvay ve metro ağları gibi diğer ulaşım sistemlerini nasıl doğru inşa edebileceğiniz anlatılacak.

10 Temmuz’da Bölgeler ve Binalar ile çeşitli bölge tipleri, yayılan banliyö alanları, apartman blokları, yoğun ticaret bölgeleri, gürültülü sanayi bölgeleri, yüksek katlı ofis kompleksleri tanıtılacak.

17 Temmuz’da Şehir Hizmetleri isimli başlıkla şehir hizmetlerine yenilerinin katılacağı temel işlevsellik aynı kalırken daha gerçekçi bir şehir kurma oyununa yakışır şekilde daha incelikli ve karmaşık mekanikler tanıtılacak.

24 Temmuz’da ise Elektrik ve Su isim geliştirme günlüğü ile elektriğin ve suyun yeni oyundaki ayrıntıları verilecek.
Daha bitmedi geliştirme günlükleri tam hızda sürecek!
31 Temmuz’da Haritalar ve Temalar isimli yazı ile harita boyutlarının karşılaştırması yapılacak. Cities Skylines II’de bir harita karosunun önceki oyundan daha küçük olduğu ancak neredeyse tüm karoların kilidini açabileceğinizi ve bu da size toplamda 441 harita karosu verdiği ifade ediliyor.
7 Ağustos’ta İklim ve Mevsimler tanıtılıyor! Cities Skylines 2’de yepyeni olan İklimler özelliği sayesidne oyuna değişin mevsimler geliyor. Her haritanın kendi iklimi ile benzersiz bir oyun deneyimi yaşatması sağlanmış.
14 Ağustos’ta Ekonomi ve Üretim başlıklı geliştirme günlüğü ile yeni oyunda ekonomi simülasyonuna, vatandaşların ve şirketlerin kaynakları nasıl yönettiğine ve kullandığına yakından bakılacak.
21 Ağustos’ta Vatandaş Simülasyonu ve Yaşam Yolu isimli geliştirme günlüğü bizlere her vatandaşın kendi yaşam yolunu gösterecek. Ya şehre taşınırlar ya da orada doğarlar. Eğer mutlularsa şehirde kalırlar ve sonunda yaşlanırlar ve yaşlılıktan ölürler. Bu cümleleler şimdiden meraklandırdı. 🙂
28 Ağustos’ta tanıtılacak olan 11. özelliğimiz Oyun İlermesi olacak. Cities Skylines 2’de oyun ilerlemesinin birbirine bağlı iki katmanı olduğu belirtiliyor. Gelişim ağaçlarında harcayabileceğiniz puanlar verilirken daha gelişmiş hizmetlerin kilidini açmak için kilometre taşlarından faydalanacaksınız.
24 Ekim’de oyun çıkan kadar tüm yenilikler tanıtılmaya devam ediliyor.
4 Eylül’de Ses ve Müzik… Şehir hizmet binası sesleri, atmosferik sesler, trafik sesi gibi tüm bu unsurların daha fazla derinlik, çeşitlilik ve kontrol sağlamak için geliştirildiği belirtiliyor.
11 Eylül’de Sinematik Kamera ve Fotoğraf Modu tanıtılacak. Şehrinizi en şekilde yansıtabileceğiniz ve yarattıklarınızı başkalarıyla paylaşabileceğiniz yeni kamera ve fotoğraf modu tanıtılacak.

Cities Skylines 2 Modlaması hakkında bir geliştirme günlüğü yukarıdaki başlıkların içinde mi yoksa ayrı mı tanıtılacak hep birlikte göreceğiz.

 


İlk günden Xbox Game Pass içerisinde olacak ancak çoğu kişi modlarla oynayacağı için Steam üzerinden satın almayı tercih edebilir.

Tanıtım videosu

Derin simülasyon.

Yapay zeka ve karmaşık ekonomiden dolayı verdiğin her karar şehri etkiler. Strateji oluştururken, problem çözerken ve değişime, zorluklara ve fırsatlara tepki verirken bunu unutma.

Efsanevi çapta sonsuz olasılıklar.

Cities: Skylines II sayesinde taviz vermeden şehirler oluşturabilirsin. Gökyüzüne uzanarak inşa edebilir ve haritada yayılabilirsin. Neden olmasın? Şehrin sen demek.”

Canlanan şehirler.

Kararların her vatandaşın kim olduğunu tanımlayan olaylarla hayat yörüngesini belirler. Sevgi ve kayıptan zenginlik ve iyiliğe kadar hayatlarındaki inişleri ve çıkışları takip et.

Dinamik bir dünya.

Şehrinin iklimini ayarlamak için bir harita seç. Bunlar; artan kirlilik, değişebilir hava durumu, mevsim değişiklikleri arasında şehrini genişletmek için kullanacağın doğal güçler.

 

Ultimate sürüm içerisinde temel oyuna ek olarak 8 yeni içerik paketi var. Expansion Pass’e erişim olduğu için San Francisco Set, Beach Properties Asset Pack (2023 4. Çeyrek), iki Content Creator Pack (2024 1. Çeyrek), Bridges & Ports Expansion (2024 2. Çeyrek) ve her bir yayınlanma ile (2023 4. Çeyrek, 2024 1. ve 2. Çeyrek) birlikte 3 Radyo İstasyonu dahil edilmiş.

 

Xbox Series X|S için standart sürüm 500 TL, Ultimate sürüm 800 TL’den satılıyor. Playstation 5 için de aynı fiyatlar izlenmiş.

Standart sürüm

Ultimate sürüm


Cities Skylines 2 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hawaii’de geçen The Crew Motorfest ne kadar da Forza Horizon’a benziyor!

Çayır ve mera tutkunlarına Farming Simulator 22 Hay and Forage Pack DLC’si yayınlandı!