Ana Sayfa American Truck SimulatorAmerican Truck Simulator Haber American Truck Simulator Idaho DLC’si için yeni oynanış videosu ve Ay’ın yüzeyine benzeyen kraterler

American Truck Simulator Idaho DLC’si için yeni oynanış videosu ve Ay’ın yüzeyine benzeyen kraterler

Yazar SimülasyonTÜRK
American Truck Simulator Idaho DLC’si için yeni oynanış videosu ve Ay’ın yüzeyine benzeyen kraterler
Bazen bir kamyoncu bazen de bir gezgin gibi dolaştığımız American Truck Simulator‘ın yeni harita genişlemesi Idaho için hem yeni oynanış videosu hem de ulusal parklardan birinin tanıtımı yapıldı. Ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere Craters of the Moon National Monument diye bilinen bölge 2.000 – 15.000 yıl önce büyük volkanik patlamanın yaşandığı sıradaki derin çatlaklardan oluşmuş ve o bölgede 52 mil boyunca uzanıyor.
Son patlamadan sonraki lav, volkanik kayalar, lav akıntıları ve zengin kara toprak sayesinde alışılmadık bir arazi oluşturduğu için ay benzeri bir yüzeye sahip ve NASA daha önce 1969 yılında gelecekteki Apollo Ay görevleri için en iyi pilotlarını bu bölgeye eğitim amaçlı göndermiş. Apollo 14 astronotları olan Alan Shepard, Edgar Mitchell, Joe Engle ve Eugene Cernan birlikte Arco havaalanına inmiş ve bu kraterlere giderek lav manzarasını keşfetmiş. Gelecekteki ay gezilerine hazırlanabilmek için volkanik jeolojinin temellerini öğrenmişler. Jeoloji önemli çünkü ay’ın yüzeyine indiklerinde farklı kaya örneklerini toplayabilmek ve bilimsel olarak en değerli örnekleri almak için yeterli jeoloji bilgilerine sahip olmaları gerekiyormuş.
Paylaşılan oynanış videosunda Idaho eyaletinde Boise şehrinden Grangeville şehrine gidiliyor.

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın