in , , ,

TruckersMP için yeni arabalar eklendi

TruckersMP için yeni arabalar eklendi

ETS 2‘nin multiplayer modu TruckersMP için yeni arabalar geldi. Daha önce AI trafik duyurulmuş olsa da teknik engeller nedeniyle ertelenmişti bunun yerine trafikte gördüğümüz araçlardan bazıları oyuncular tarafından kullanılabilir yapılıyor. Patreon destekçilerine özel arabalar bile var! Yeni oyun konseptinde şu an hedefleri her iki haftada bir topluluk sunucularında oylama yaparak hangi arabayı istediklerini belirlemek. Bu tekrarlandıkça farklı arabaları oynama imkanı verilecek. Buradaki modeller de SCS’in standart AI trafik modelleri ancak maalesef şu an interior modeli olarak Scout arabasının kokpiti bulunuyor. Aşırı özelleştirilmiş bir araba eklenmiyor. 1 araç herkese açık olurken diğer araba ise sadece  Patreon üzerinden destekleyen Master Trucker rolüne(aylık 5 Dolar) sahip olanlara açık olacakmış. Örnek olarak şu an Kamyonet aracını herkes kullanabiliyor ancak Transporter aracını sadece Patreon sahipleri kullanabiliyor.

2018 yılında tanıtılan AI trafik özelliği şu an durmuş olsa da oyun geliştiricileri mwl4 and ShawnCZek  mevcut sistemleri yeniden yazmakla uğraşmaya devam ediyor. Yeni oyun modunu gelecekte getirmeyi umuyorlar. Ayrıca moderasyonu iyileştirmek için yeni bir sistem üzerinde çalışılıyormuş. Simülasyon, Arcade ve Etkinlik sunucularında bu sistemi kullanacaklarmış. Önümüzdeki haftalarda bu sistemin hayata geçmesi bekleniyor.

 

Ekran görüntüleri için SimülasyonPark’tan Canko‘ya teşekkürler.

Aşağıda görüldüğü üzere Transporter aracı eğer Patreon’dan aylık 5 Dolar verirseniz kullanılabiliyor. Kamyoneti ise herkese açmışlar ve sesleri de biraz farklı yapılmış. Her iki haftada bir çeşitli araçlar eklenip yenileriyle değiştirilecek. Otomatik olarak eski aracınız yenisi ile değiştirilmiş olacak. Bu şekilde hem Patreon destekçi sayısı artırılacak hem de trafikte normalde olduğu gibi çeşitli arabalar dolaşacak.


 

TruckersMP forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk ormancılık makinelerini üreten Rottne markası Farming Simulator 19’a ekleniyor!

Microsoft Flight Simulator – 3. Simülasyon Güncellemesi yayınlandı! Contrail eklendi…