in , , , ,

ETS 2’nin Multiplayer Moduna Senkronize AI Trafik Geliyor!

ETS 2’nin Multiplayer Moduna Senkronize AI Trafik Geliyor!

 

TruckersMP takımı yeni oyun moduna ait teaser videosu yayınladı. Bu videoda Euro Truck Simulator 2 Multiplayer‘da AI trafik araçlarını görebiliyoruz. Oyuncular tarafından en çok istenilen özelliklerin başında gelen AI trafik araçları sonunda ekleniyor. Şimdilik ayrıntılı bilgi açıklanmasa da önümüzdeki haftalarda bu yeni oyun modunu arkadaşlarınızla oynama ihtimaliniz çok yüksek. Artık çığrından çıkan 4 bin kişilik sunucu ortamından kurtuluyoruz. Sistem özel oturumu bir kişinin başlatması ve arkadaşlarının o oturuma katılması şeklinde işleyecek tıpkı diğer multiplayer destekli simülasyon vb. oyunlarda olduğu gibi. Senkronize olan AI trafik araçları her oyuncuda aynı görünecek böylece TruckersMP takımının bu hareketi ile Multiplayer topluluğu yeniden güçlenecek gibi görünüyor(troller,taklacılar abuk sabuk davrananlar hariç). Ne diyelim doğrusu heyecalandırdı.

Trafikte hem otomobilleri, otobüs, kamyonetleri ve TIR’ları görmek “multiplayer” ortamını daha da iyi hale getirecektir. Şimdilik videoda 2 kişiyi oynarken görüyoruz daha fazla kişi desteklememesi için hiçbir neden yok. Başlangıçta gösterildiği şekilde olabilir.

Not: Özellik şu an Euro Truck Simulator 2’de tanıtıldı. American Truck Simulator’da elbette zamanla desteklenecektir.

Takipte kalın! Çok istediğimiz o değişim sonunda olacak gibi 😀

Forum için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

9 Comments

Leave a Reply
 1. Bir şey Sormak İstiyorum;
  Bu Sayede Araçlara Kodlamalar Yapılacakmı? Örneğin Scania’ya ‘V’ led ya da Aracın Altına Mıchelin in Bebekleri Kodlamalarına İzin Verilecekmi ?

  • Şimdi bazı modlamalar mümkün ama herkesin istediği olay BMC diye bir mod çıkmış biz kendi oturumumuzda bunu pat diye oynayalım kafası şu an mümkün değil. Bu tür modların ayrı olarak uyarlanması gerek resmi olduğunda buna modlarken multiplayer desteği gerekliliği getirilir ve fs17de olduğu gibi her mod multiplayerda çalışır ama şu an böyle bir durum yok.
   Öte yandan şu an var olan genel sunucularda yasak olan her şey “kendi kurduğunuz oturumda yasak olmaz” yani yok ışık taktım bunu kaldırdım dorseyi değiştirdim bu gibi şeyler kişiye bağlıdır oturumu açan yapar katılan da ona göre yükler vs. bu başkasını ilgilendirmez
   o yüzden bu sistem herkese fayda sağlayacak —

   genel sunucular zatne kalkmıyor isteyen orada da oynar burada da sadece yeni bir oyun modu(aslında var olan olması gereken şey nasıl yeni oyun modu oluyorsa 😀 ) eklenecek alternatif sunulacak

   nefret etme noktasına gelen beni bile sevindirdi umut verdi bu olay 😀

 2. Videoda her şey yolunda görünüyordu. Herhalde her şeyi çözdükten sonra duyurmak istediler çok bekleyeceğimizi sanmıyorum. Tek merak ettiğim nokta başlangıçta kaç kişi aynı anda özel oturumda oynayabilecek. Birçok kapıyı açacak gibi duruyor. Sonuçta biz bunu kurmak için artık bir takım private server dosyalarını indirmiş olacağız. Daha da ileriye gidilebilir.

  • 2 kişi bile girecek olsak oyuna çok ayrı bir hava katacaktır. Diğer Mod’ a sadece troller devam eder artık bundan sonra. Herkesin beklediği Mod geliyor sonunda.
   Dediğinizde haklısınız her şey nizami duruyor kısa bir sürede oyunculara açılır gibi. Ama bunu SCS’ nin çoktan çıkarması gerekiyordu. Çok beklettiler bizi çok.

 3. çok iyi olmuş mesela harita dlc li yerlerde kimse olmuyor ve çok sıkıcı oluyor herkes sadece calais-duisburg yapıyor bu yüzden artık başka yerlerde yalnız kalmayacağız

 4. Truckers mp ile ilgili bir soru sormak istiyorum,malum 3part bir yazılım ile mo oynama imkanımız var fakat mp kurulumu esnasında steam klasörlerimizi oyuna tanıtmak gerekliliği mevcut.BU herhangi bir güvenlik açığı yaratmaktamıdır ? yorumlarınız nelerdir şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by SimülasyonTÜRK

Bus Simulator 18 Steam’de Çıktı!

Farming Simulator 19 için E3 2018’den Yeni Bilgiler