in , , ,

SpinTires: MudRunner Duyuruldu!

SpinTires: MudRunner Duyuruldu!

Efsane ölmedi yaşıyor… Yeni SpinTires oyunu yıl sonunda çıkıyor.

Şu an sevincimi ifade edemem. Oyunun kurtulduğuna o kadar çok mutlu oldum ki… 🙂 Tamam sakin olalım ve habere geçelim. Zaten SpinTires’ın yeni oyunu geliyor diye duyuruları yapmıştık. İşte o gün geldi!

SpinTires 2 diyebileceğimiz Spintires: MudRunner oyunu Saber Interactive tarafından geliştirilip Focus Home Interactive tarafından yıl sonunda yayımlanacak. Oyunun geliştiricisi Pavel Zagrebelny böylece eski şirketi Saber’a geri dönmüş oldu. Focus Home ile de anlaşması çok güzel ve serinin geleceğini garantileyen bir hareket olmuş.

PC, PS4 ve Xbox One için yıl sonunda çıkış yapacak. Sitesinde Ekim’de çıkacağı yazıyor. SpinTires’ın Steam sürümüne sahip olanlar aynı platformda %55 indirimli satın alabilecek ve yine ön sipariş verecek olan herkes %10 indirimden faydalanabilecek.

Ana fiyatı 108 TL

İlk video

 

Ekran görüntüleri;

MudRunner: Spintires tamamen bir önceki oyunun geliştirilmiş versiyonudur. Yenilenmiş, geliştirilmiş grafikler, oynanış mekanikleri ile Sibirya’da geçecek. 5 ortam ile Sandbox haritası bir ilk olacak ve yeni zorlu modlarla 9 yeni harita, 13 yeni araç ve diğer kapsamlı iyileştirmeler yer alacak. Co-op multiplayer modu ile birlikte arkadaşlarınızla oynamaya yeni oyunda da devam edebileceksiniz. PC’ye özel olan modlama sistemi de topluluğun daha fazla kamyon, harita üretmesini sağlayacak. Zaten şu an var olan oyuna yüzlerce mod yapılmış bulunmakta ve SpinTires: MudRunner çıkışından sonra bu modların aktarılmasını bekleyeceğiz.

SpinTires’ın gelişmiş fizik motoru sayesinde ilk oyun milyonlarca satmıştı. Gerçekçi ortamı, oyun mekanikleri nedeniyle ve en çok da çamur sistemi sayesine çok seviliyor. Yeni oyunda geliştirilmiş olarak fırtına devam edecek.

Kokpit kamerası?

Video ve ekran görüntüleri dahil açıklamada kokpit kamerasına dair bir şey göremedik. İlk oyunda modlarla kaput kamerası kokpitin içine alabiliyorlardı ama yine de orijinal özellik gibi olmuyordu. Yeni oyunda olmaması gerçekten üzücü oldu. Çünkü kokpit kamerasından böyle bir simülasyonu oynamak inanılmaz! Bununla ilgili bilgi almaya çalışacağız.

Sadece kokpit kamerası değil aslında olması gereken pek çok özellik var. Dinamik hava durumları da istenilen özelliklerden birisiydi. Artık oyun duyuruldu bakalım Gamescom haftası ve ondan sonraki süreçte ne gibi özellikleri öğreneceğiz ve geliştiriciler ne açıklama yapacak?

GÜNCELLEME: Şimdi Ruslar değişiklikleri şöyle yazmış;
Oyunun özü normalde aynı ve sadece geliştirmeler yapıldı.

Tek oyunculu için 9 görev(bonus görevlerle)
Eski oyundan alınan haritalar önemli ölçüde geliştirilmiş(Volkan haritası tamamen yeniden yapılmış), haritalar için yeni işlevler eklenmiş(yol engelleri bariyer vs., araçları teleport/ışınlama yeteneği, haritada rastgele araç spawn/doğma özelliği)
Eski oyunu oynamayan oyuncular için tam eğitim ve basit oyun ilerlemesi eklenmiş(haritalar sıralı olarak açılacak)
Ortak oyun geliştirmeleri; Multiplayer kayıt sistemi, sesli sohbet, kokpit kamera açısı, çamur, su ve bitki örtüsünün geliştirilmiş fizikleri
Steam Atölye’de özelleştirilmiş haritalar için tam destek(kendi haritanız için görevler de hazırlayabilme özelliği)

-PC sistem gereksinimleri değişmemiş.

GÜNCELEME #2: Çıkış tarihi 1 Ekim 2017 olarak Steam’de belirtilmiş.


SimülasyonTÜRK takipte!

19 Comments

Leave a Reply
 1. Focus fiyatlarda bildiğiniz gibi Türk oyuncuları zorda bırakıyor. %50 indirim haberi çok güzel çünkü 49 TL’den çıkacağını sanmıyoruz. Şu an SpinTires: MudRunner onlar için 2. Farming Simulator benzeri bir oyun gibi diyebiliriz. Modlama sistemi var. Gerçekçi toprak dokusu, fizikler var. İnanılmaz özelliklere sahip bir nimet! 😀 Umarım yanılırız ama tahminime göre fiyat yüksek olacak. 100 tl mi? Belki…. tabii burada taban fiyatın 19.99 dolar yerine ne olacağını bilmek lazım 29.99 mu yoksa 39.99?

 2. Bence eski oyundan bir farkı yok birkaç farklı mod gelmiş. hoop 😀 al sana yeni oyun dlc olarak satsanızda neyse olmamış spintires.

 3. Sitesinde Ekim ayında çıkacağı belirtilmiş. Birkaç ay içinde denilmişti zaten yıl sonu genel bir açıklama olmuş. Ekim ayında çıkması da çok güzel olur. Gamescom haftası her şeyi öğreneceğiz.

 4. Kokpit kamerası ile ilgili yanlış bilgiler dolaşıyor. Araştırıyorum.
  Multiplayerda kayıt sistemi olacak. Yine 4 kişiyle oynanacak. Yeni özellikleri tamamlayınca ayrı bir konuda aktaracağız.

 5. Kabin kamerası gerçekden olmalıydı ama sanmam yapmazlar kaplamaları geliştirip değiştirip daha iyi görsel de satıyolar ama umarım oyun anlamında amaç olarak güzel yenilikler olur. Ps4 olayı güzel olmuş ama kabin olayı üzdü 🙁

 6. Şimdi Ruslar değişiklikleri şöyle yazmış;
  Oyunun özü normalde aynı ve sadece geliştirmeler yapıldı.

  Tek oyunculu için 9 görev(bonus görevlerle)
  Eski oyundan alınan haritalar önemli ölçüde geliştirilmiş(Vulkan kartı tamamen yeniden yapılmış), haritalar için yeni işlevler eklenmiş(yol engelleri bariyer vs., araçları teleport/ışınlama yeteneği, haritada rastgele araç spawn/doğma özelliği)
  Eski oyunu oynamayan oyuncular için tam eğitim ve basit oyun ilerlemesi eklenmiş(haritalar sıralı olarak açılacak)
  Ortak oyun geliştirmeleri; Multiplayer kayıt sistemi, sesli sohbet, kokpit kamera açısı, çamur, su ve bitki örtüsünün geliştirilmiş fizikleri
  Steam Atölye’de özelleştirilmiş haritalar için tam destek(kendi haritanız için görevler de hazırlayabilme özelliği)

  -PC sistem gereksinimleri değişmemiş.

 7. Ön çıkış tarihi 1 Ekim olarak Steam veritabanın belirtilmiş. 31 Ekim sonuna kadar indirim geçerli olacak ve böylece SpinTires oyuncularının büyük kısmını yeni oyuna aktaracaklar. Eğer 1 Ekim’de çıkarsa çok çok çok güzel olur. 😀

 8. Fiyatı düşerse alınabilir düşmezse spintires ile hemen hemen aynı olan bir oyuna para verilmez.. ya bunuda yarıda bırakıp giderlerse ..

 9. SpinTires: MudRunner’da araçların lisansı olmadığı için ızgaralar, kaputlar vs. değişik görünüyor. Bunu oyun çıktığında Steam Atölye’de yayınlanacak olan resmi araçların modlanmiş versiyonları ile çözecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 DAF Tuning Pack DLC’si Çıktı!

Train Sim World: Great Western Express Ertelendi!