Ana sayfa Euro Truck Simulator 2 ETS 2 Genel SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları...

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

6

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

ETS 2 için Balkanlar mı geliyor? ATS için Washington ile Idaho ve Utah mı gelecek? Güney Dakota’daki anıtın ne işi var?

21 Aralık 2018 akşamı yapılan yeni yıl odaklı canlı yayında Alex Blackman ile SCS Software CEO’su Pavel Sebor birçok konuya açıklık getirerek soruları cevapladı. Yayın sırasında ATS ve ETS 2 için DLC kodları bile dağıtıldı. Yılbaşı ağacı altında bulunan hediye kutularını açarak içindeki çıkan farklı şeylerle sıradaki harita paketleri için ipuçları verildi.

 

Öncelikle bazı konulardan yapılan açıklamaları listeleyelim;

 • Euro Coach Simulator için hala çalışılıyor. Ancak önceliği yine yüksek değil. Yolcu animasyonlarıyla uğraştıklarını biliyoruz. Şu an bir şey paylaşamıyorlar. Tam üretime girdiklerinde paylaşabileceklermiş. Ancak ECS’nin takımı genişliyormuş bu da yakında ön plana alınacağını gösteriyor.
 • SCS Software’ın hedefi ATS için her yıl iki eyalet çıkarmakmış.
 • Daha fazla dorse paketi oluşturmak için çeşitli şirketlerle görüşüyorlarmış. Ve dorse modifiyesi için ne yapabileceklerini düşünüyorlarmış. Daha fazla modifiye seçeneği olabilecekmiş. Ancak şu an bununla ilgili bir üretim süreci yok.
 • Tesla ile Tesla Semi-truck için iletişime kurmayı başarmışlar. Ancak şu an eklenmeyecek. Ama gelecekte oyunda olacağını umuyorlar.(Çekici henüz piyasaya çıkmadı)
 • Önümüzdeki yıl modifiye paketi çıkacak(ETS 2 için biliyorduk ATS için de geleceği belirtilmişti). Eski boyama paketleri güncellenebilirmiş ve kişisel dorse sahipliği nedeniyle onlara da uyumlu olması mümkün ama zaman alacak. SCS artık daha fazla boyama paketi oluşturmak yerine yeni özelliklere odaklanmış.
 • Amerikan çekicileri için yeni kabin aksesuarları düşünülüyor ancak eyaletlerde yasal olmadığı için emin değil.(Bunu daha önce defalarca dile getirdiler kısmen de olsa geldi)

Bu bilgiler Reddit’te classic36‘nın başlığından doğrulanmıştır.

Şimdi gelelim harita genişlemelerine!

Yayın sırasında sık sık ipucu verildi ve özellikle ATS için çok heyecanlandım.

Önce Euro Truck Simulator 2 ile başlayalım. Hediye kutularından birinde Dracula peluş oyuncağı çıktı. Transilvanya yani Romanya ülkesi için bir ipucu olduğu kesin. Ardından yayın sonuna doğru kartpostal şeklinde bastırılan fotoğraflarda kale/şato gördük ve büyük bir şehir merkezi. Burada Bulgaristan, Veliko Tarnovo olduğu tahmin ediliyor çünkü tamamen aynı! Virajlı yol fotoğrafı ise Romanya’daki çok keskin virajlara sahip Transalpina yolu! Sadece bir kalenin bulunduğu fotoğrafta ise yine Romanya’da yer alan Corvin Castle(Hunedoara Castle) var.Özetle sıradaki genişlemede zaten Balkanlar bölgesine girileceği kesindi. Romanya, Bulgaristan artık ipuçlarına göre kesin. Sıradaki paketin çok büyük olacağı söylenmişti. O yüzden Romanya, Bulgaristan, Sloveyan, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna-Hersek olabilir. Öte yandan yayında birisi Pizza getirdi burada ipucu aramak gerekirse İtalya DLC için bir güncelleme olabilir, Sardinya adası eklenebilir? Ama her ipucunu bu şekilde değerlendirmeli miyiz?


American Truck Simulator için Washington eyaleti kesin olarak geliyor. Bunun ipucunu kutudan çıkan George Washington’ın fotoğrafının bulunduğu 1 Dolar ile verdiler. Yine gösterdikleri fotoğraflarda Idaho eyaletindeki Borah dağının zirvesi var. Ayrıca kumlu ya da çöl görüntüsü gibi duran fotoğraf Utah veya Idaho’da olabilir. Her iki eyaletin de öyle yerleri var. Utah‘ın meşhur manzarası da gösterildi zaten oyun çıktığından bu yana içerisinde o yol kapalı olarak duruyordu. Peki ya Güney Dakota’da yer alan Rushmore Dağı Milli Anıtı fotoğrafı niye gösterildi? Kuzey ve Güney Dakota mı geliyor? Ona gelmeden önce Montana da var! O nedenle sadece bir görsel hemen geleceğini göstermiyor. Ancak burada George Washington anıtı da olduğundan eyalete yönelik ipucu oluyor.  O yüzden Dakota gelmiyor. Mars fotoğrafı da paylaşıldı ancak tamamen şaka amaçlı 🙂 Fakat Washington, Idaho ve Utah mümkün ve istenen paket de böyle bir şeydi.

 


Yayının tam kaydı burada bulunuyor.

www.twitch.tv’de SCSsoftware’den SCS Software Christmas Stream! Ho Ho Ho! ‘i izleyin

20 Aralık 2018 canlı yayınında paylaşılan bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SCS Software’ın 20 Aralık 2018 Canlı Yayınından Önemli Duyurular!

 

 
Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator forumlarını ziyaret edebilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

6 YORUMLAR

 1. Ben 2 hafta önce canlı yayında demiştim. Bulgaristan ve Romanya DLC si gelecek diye. Kimse inanmamıştı. Görün şimdi 😀

 2. Bulgaristandan sonra yine rusyaya devam ederler. En son bizim buralar çıkacak gibi duruyor.
  Ayrıca şu ECS bir türlü duyurulmadı. Senelerdir bekle de bekle. Harita oldu koskocaman. Ülkeler arası gezineceğiz galiba. Şirket olarak otobüs işlerine de girmek istiyoruz artık.

  • Yayında söylemişti zaten ama her şeyi gelecek projelere dahil ipucu olarak da değerlendirebiliriz. Oyuncular için 2019’da kesin olarak eklenecek özellikler daha önemli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here