SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS'nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!
Connect with us

ETS 2 Genel

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

ETS 2 için Balkanlar mı geliyor? ATS için Washington ile Idaho ve Utah mı gelecek? Güney Dakota’daki anıtın ne işi var?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

ETS 2 için Balkanlar mı geliyor? ATS için Washington ile Idaho ve Utah mı gelecek? Güney Dakota’daki anıtın ne işi var?

21 Aralık 2018 akşamı yapılan yeni yıl odaklı canlı yayında Alex Blackman ile SCS Software CEO’su Pavel Sebor birçok konuya açıklık getirerek soruları cevapladı. Yayın sırasında ATS ve ETS 2 için DLC kodları bile dağıtıldı. Yılbaşı ağacı altında bulunan hediye kutularını açarak içindeki çıkan farklı şeylerle sıradaki harita paketleri için ipuçları verildi.

 

Öncelikle bazı konulardan yapılan açıklamaları listeleyelim;

 • Euro Coach Simulator için hala çalışılıyor. Ancak önceliği yine yüksek değil. Yolcu animasyonlarıyla uğraştıklarını biliyoruz. Şu an bir şey paylaşamıyorlar. Tam üretime girdiklerinde paylaşabileceklermiş. Ancak ECS’nin takımı genişliyormuş bu da yakında ön plana alınacağını gösteriyor.
 • SCS Software’ın hedefi ATS için her yıl iki eyalet çıkarmakmış.
 • Daha fazla dorse paketi oluşturmak için çeşitli şirketlerle görüşüyorlarmış. Ve dorse modifiyesi için ne yapabileceklerini düşünüyorlarmış. Daha fazla modifiye seçeneği olabilecekmiş. Ancak şu an bununla ilgili bir üretim süreci yok.
 • Tesla ile Tesla Semi-truck için iletişime kurmayı başarmışlar. Ancak şu an eklenmeyecek. Ama gelecekte oyunda olacağını umuyorlar.(Çekici henüz piyasaya çıkmadı)
 • Önümüzdeki yıl modifiye paketi çıkacak(ETS 2 için biliyorduk ATS için de geleceği belirtilmişti). Eski boyama paketleri güncellenebilirmiş ve kişisel dorse sahipliği nedeniyle onlara da uyumlu olması mümkün ama zaman alacak. SCS artık daha fazla boyama paketi oluşturmak yerine yeni özelliklere odaklanmış.
 • Amerikan çekicileri için yeni kabin aksesuarları düşünülüyor ancak eyaletlerde yasal olmadığı için emin değil.(Bunu daha önce defalarca dile getirdiler kısmen de olsa geldi)

Bu bilgiler Reddit’te classic36‘nın başlığından doğrulanmıştır.

Şimdi gelelim harita genişlemelerine!

Yayın sırasında sık sık ipucu verildi ve özellikle ATS için çok heyecanlandım.

Önce Euro Truck Simulator 2 ile başlayalım. Hediye kutularından birinde Dracula peluş oyuncağı çıktı. Transilvanya yani Romanya ülkesi için bir ipucu olduğu kesin. Ardından yayın sonuna doğru kartpostal şeklinde bastırılan fotoğraflarda kale/şato gördük ve büyük bir şehir merkezi. Burada Bulgaristan, Veliko Tarnovo olduğu tahmin ediliyor çünkü tamamen aynı! Virajlı yol fotoğrafı ise Romanya’daki çok keskin virajlara sahip Transalpina yolu! Sadece bir kalenin bulunduğu fotoğrafta ise yine Romanya’da yer alan Corvin Castle(Hunedoara Castle) var.Özetle sıradaki genişlemede zaten Balkanlar bölgesine girileceği kesindi. Romanya, Bulgaristan artık ipuçlarına göre kesin. Sıradaki paketin çok büyük olacağı söylenmişti. O yüzden Romanya, Bulgaristan, Sloveyan, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna-Hersek olabilir. Öte yandan yayında birisi Pizza getirdi burada ipucu aramak gerekirse İtalya DLC için bir güncelleme olabilir, Sardinya adası eklenebilir? Ama her ipucunu bu şekilde değerlendirmeli miyiz?


American Truck Simulator için Washington eyaleti kesin olarak geliyor. Bunun ipucunu kutudan çıkan George Washington’ın fotoğrafının bulunduğu 1 Dolar ile verdiler. Yine gösterdikleri fotoğraflarda Idaho eyaletindeki Borah dağının zirvesi var. Ayrıca kumlu ya da çöl görüntüsü gibi duran fotoğraf Utah veya Idaho’da olabilir. Her iki eyaletin de öyle yerleri var. Utah‘ın meşhur manzarası da gösterildi zaten oyun çıktığından bu yana içerisinde o yol kapalı olarak duruyordu. Peki ya Güney Dakota’da yer alan Rushmore Dağı Milli Anıtı fotoğrafı niye gösterildi? Kuzey ve Güney Dakota mı geliyor? Ona gelmeden önce Montana da var! O nedenle sadece bir görsel hemen geleceğini göstermiyor. Ancak burada George Washington anıtı da olduğundan eyalete yönelik ipucu oluyor.  O yüzden Dakota gelmiyor. Mars fotoğrafı da paylaşıldı ancak tamamen şaka amaçlı 🙂 Fakat Washington, Idaho ve Utah mümkün ve istenen paket de böyle bir şeydi.

 


Yayının tam kaydı burada bulunuyor.

www.twitch.tv’de SCSsoftware’den SCS Software Christmas Stream! Ho Ho Ho! ‘i izleyin

20 Aralık 2018 canlı yayınında paylaşılan bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SCS Software’ın 20 Aralık 2018 Canlı Yayınından Önemli Duyurular!

 

 
Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator forumlarını ziyaret edebilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Reklam
6 Yorum

6 Comments

 1. Avatar

  Samet

  Ara 21, 2018 at 23:47

  Abı scs uc eyalet bırden cıkartabılırmı onumuzdekı yıl?

 2. Avatar

  Mustafa Esmeray

  Ara 22, 2018 at 00:21

  Ben 2 hafta önce canlı yayında demiştim. Bulgaristan ve Romanya DLC si gelecek diye. Kimse inanmamıştı. Görün şimdi 😀

 3. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Ara 22, 2018 at 10:49

  SiSL ile ETS2ATS 2018 Yılı Değerlendirmesi, Yepyeni Bilgiler Cumartesi akşam 20.00’de! https://www.twitch.tv/simulasyonturktv

 4. Avatar

  Efekan

  Ara 22, 2018 at 21:30

  Bulgaristandan sonra yine rusyaya devam ederler. En son bizim buralar çıkacak gibi duruyor.
  Ayrıca şu ECS bir türlü duyurulmadı. Senelerdir bekle de bekle. Harita oldu koskocaman. Ülkeler arası gezineceğiz galiba. Şirket olarak otobüs işlerine de girmek istiyoruz artık.

 5. Avatar

  Semih

  Ara 23, 2018 at 06:23

  Sözkonusu mars fotoğrafı, Tesla’ya bi gönderme olabilir mi ? 😀

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Ara 23, 2018 at 11:18

   Yayında söylemişti zaten ama her şeyi gelecek projelere dahil ipucu olarak da değerlendirebiliriz. Oyuncular için 2019’da kesin olarak eklenecek özellikler daha önemli.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

F-MAX mod projesinde Ford Trucks galerisi oyuna aktarıldı

SimülasyonTÜRK’te ücretsiz yayınlanacak olan F-MAX modu için Almanya’nın Berlin şehrine Ford Trucks galerisi yerleştirdik. Aşağıda ETS 2’de alınan oyun içi görüntülerini bulabilirsiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

F-MAX mod projesinde Ford Trucks galerisi oyuna aktarıldı

SimülasyonTÜRK’te ücretsiz yayınlanacak olan F-MAX modu için Almanya’nın Berlin şehrine Ford Trucks galerisi yerleştirdik. Aşağıda ETS 2’de alınan oyun içi görüntülerini bulabilirsiniz. Emre Aydın ve Bertan Baday tarafından modellenen F-MAX modu da çok yakında oyuna aktarılmaya başlanacak(görüntüler aşamalı olarak paylaşılacak). Her şey hazır olduğunda fmax.simulasyonturk.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Road to the Black Sea DLC‘si ile oyuna resmi olarak Türkiye’nin Trakya kısmı ekleniyor. Yıl sonunda çıkacak olan genişleme paketinde yer alan şehirlerde Ford Trucks galerisi yerleştireceğiz. Ayrıca test alanını da orada ilk kez göstereceğiz. Şimdilik sadece Berlin şehrinde var olan galeri değiştirilip Ford Trucks yapıldı. Hem buradan hem de çevrimiçi Mod Bayisi (Ford Trucks logolu bölüm olacak) üzerinden F-MAX çekicisini satın alabileceksiniz.

Ne zaman çıkacak?

Her şey tamamen hazır olduğunda mod yayınlanacaktır.

 

F-MAX mod projesi ana konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

TÜRKİYE-TRAKYA DLC’den görüntüler geldi! – ETS 2 Road to the Black Sea DLC [Video]

ETS 2’nin Road to the Black Sea DLC’sinde Türkiye’nin Trakya kısmına ait ekran görüntüleri paylaşıldı. Tekirdağ ve çevresinde geçen ekran görüntülerini gerçekteki yerleriyle inceliyoruz. Hayrabolu! Tekirdağ! İstanbul! Yorumlarınızı bekliyoruz! Edirne’den selamlar 😀

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin Road to the Black Sea DLC’sinde Türkiye’nin Trakya kısmına ait ekran görüntüleri paylaşıldı. Tekirdağ ve çevresinde geçen ekran görüntülerini gerçekteki yerleriyle inceliyoruz. Hayrabolu! Tekirdağ! İstanbul! Yorumlarınızı bekliyoruz! Edirne’den selamlar 😀

Haber►https://www.simulasyonturk.com/ets-2-turkiye-trakya-dlcsinden-sabirsizlandiran-ekran-goruntuleri-paylasildi/
Park►https://park.simulasyonturk.com/t/ets-2-turkiye-trakya-road-to-the-black-sea-dlc-ana-konu/4810/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/1056760/Euro_Truck_Simulator_2__Road_to_the_Black_Sea/

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 Türkiye-Trakya DLC’sinden sabırsızlandıran ekran görüntüleri paylaşıldı!

İşte Türkiye! Euro Truck Simulator 2’nin Road to the Black Sea DLC’si içerisinde yer alan Trakya (Türkiye) için resmi blog yazısı ve ekran görüntüleri yayınlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 Türkiye-Trakya DLC’sinden sabırsızlandıran ekran görüntüleri paylaşıldı!

İşte Türkiye! Euro Truck Simulator 2’nin Road to the Black Sea DLC‘si içerisinde yer alan Trakya (Türkiye) için resmi blog yazısı ve ekran görüntüleri yayınlandı. 80 milyondan fazla nüfusu olan Türkiye’nin oldukça büyük bir ülke(783.356 kilometre kare) olduğu ve Road to the Black Sea DLC’sinde sadece Avrupa kısmının yer alacağı belirtiliyor. Bu kısmı Bulgaristan ve Yunanistan ile sınır komşusudur. Bu da bölgenin tarihi hakkında her şeyi açıklıyor. Bu topraklar Antik Yunanistan’dan Roma İmparatorluğu’na, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmperatorluğu’ndan modern Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar hepsini gördü. Böylece genişleme paketinde önemli sayıda simgesel yapı, tarihi binalar ve geçmişin kalıntıları yer alacak. Örnek olarak Edirne, Türkiye’ye girerken karşılaşacağınız ilk şehirlerden biri olacak. Roma İmparatoru Hadrian tarafından antik Trakya yerleşimine kurulan şehir daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun üçüncü başkenti oldu(Söğüt>Bursa>Edirne>İstanbul). Kamyoncular için harika bir ülke olan Türkiye’da kamyon şoförü mesleği saygınlığı yüksek olduğundan kamyonla ilgili herhangi bir şey yani kamyon durakları, akaryakıt istasyonları ve benzerleri yüksek standarttadır. SCS Software gelecekte daha fazla ekran görüntüsü ve bilgi paylaşacağını belirtiyor.

 

Ve işte Türkiye ekran görüntüleri!

Şimdi nerelerde çekildiğini bulma vakti.

 

Daha önce Romanya, Bulgaristan tanıtılmıştı.

Euro Truck Simulator 2’nin Road to the Black Sea DLC‘si 2019 yılı sonunda yayınlanacak. İçerisinde Romanya, Bulgaristan ile Türkiye’nin Avrupa kıtasında yer alan Trakya kısmı yer alıyor.

 

Video yorum

 

 

ETS 2 – Türkiye&Trakya DLC Ana Konusu Burada – ETS 2 forumu için ise buraya tıklayın.

 

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Categories

F-MAX projesi hakkında tüm ayrıntılar bu sayfada!

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler