SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS'nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!
Connect with us

ETS 2 Genel

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

ETS 2 için Balkanlar mı geliyor? ATS için Washington ile Idaho ve Utah mı gelecek? Güney Dakota’daki anıtın ne işi var?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software, Canlı Yayında ETS 2 ve ATS’nin Yeni Harita Paketlerine İpuçları Paylaştı!

ETS 2 için Balkanlar mı geliyor? ATS için Washington ile Idaho ve Utah mı gelecek? Güney Dakota’daki anıtın ne işi var?

21 Aralık 2018 akşamı yapılan yeni yıl odaklı canlı yayında Alex Blackman ile SCS Software CEO’su Pavel Sebor birçok konuya açıklık getirerek soruları cevapladı. Yayın sırasında ATS ve ETS 2 için DLC kodları bile dağıtıldı. Yılbaşı ağacı altında bulunan hediye kutularını açarak içindeki çıkan farklı şeylerle sıradaki harita paketleri için ipuçları verildi.

 

Öncelikle bazı konulardan yapılan açıklamaları listeleyelim;

 • Euro Coach Simulator için hala çalışılıyor. Ancak önceliği yine yüksek değil. Yolcu animasyonlarıyla uğraştıklarını biliyoruz. Şu an bir şey paylaşamıyorlar. Tam üretime girdiklerinde paylaşabileceklermiş. Ancak ECS’nin takımı genişliyormuş bu da yakında ön plana alınacağını gösteriyor.
 • SCS Software’ın hedefi ATS için her yıl iki eyalet çıkarmakmış.
 • Daha fazla dorse paketi oluşturmak için çeşitli şirketlerle görüşüyorlarmış. Ve dorse modifiyesi için ne yapabileceklerini düşünüyorlarmış. Daha fazla modifiye seçeneği olabilecekmiş. Ancak şu an bununla ilgili bir üretim süreci yok.
 • Tesla ile Tesla Semi-truck için iletişime kurmayı başarmışlar. Ancak şu an eklenmeyecek. Ama gelecekte oyunda olacağını umuyorlar.(Çekici henüz piyasaya çıkmadı)
 • Önümüzdeki yıl modifiye paketi çıkacak(ETS 2 için biliyorduk ATS için de geleceği belirtilmişti). Eski boyama paketleri güncellenebilirmiş ve kişisel dorse sahipliği nedeniyle onlara da uyumlu olması mümkün ama zaman alacak. SCS artık daha fazla boyama paketi oluşturmak yerine yeni özelliklere odaklanmış.
 • Amerikan çekicileri için yeni kabin aksesuarları düşünülüyor ancak eyaletlerde yasal olmadığı için emin değil.(Bunu daha önce defalarca dile getirdiler kısmen de olsa geldi)

Bu bilgiler Reddit’te classic36‘nın başlığından doğrulanmıştır.

Şimdi gelelim harita genişlemelerine!

Yayın sırasında sık sık ipucu verildi ve özellikle ATS için çok heyecanlandım.

Önce Euro Truck Simulator 2 ile başlayalım. Hediye kutularından birinde Dracula peluş oyuncağı çıktı. Transilvanya yani Romanya ülkesi için bir ipucu olduğu kesin. Ardından yayın sonuna doğru kartpostal şeklinde bastırılan fotoğraflarda kale/şato gördük ve büyük bir şehir merkezi. Burada Bulgaristan, Veliko Tarnovo olduğu tahmin ediliyor çünkü tamamen aynı! Virajlı yol fotoğrafı ise Romanya’daki çok keskin virajlara sahip Transalpina yolu! Sadece bir kalenin bulunduğu fotoğrafta ise yine Romanya’da yer alan Corvin Castle(Hunedoara Castle) var.Özetle sıradaki genişlemede zaten Balkanlar bölgesine girileceği kesindi. Romanya, Bulgaristan artık ipuçlarına göre kesin. Sıradaki paketin çok büyük olacağı söylenmişti. O yüzden Romanya, Bulgaristan, Sloveyan, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna-Hersek olabilir. Öte yandan yayında birisi Pizza getirdi burada ipucu aramak gerekirse İtalya DLC için bir güncelleme olabilir, Sardinya adası eklenebilir? Ama her ipucunu bu şekilde değerlendirmeli miyiz?


American Truck Simulator için Washington eyaleti kesin olarak geliyor. Bunun ipucunu kutudan çıkan George Washington’ın fotoğrafının bulunduğu 1 Dolar ile verdiler. Yine gösterdikleri fotoğraflarda Idaho eyaletindeki Borah dağının zirvesi var. Ayrıca kumlu ya da çöl görüntüsü gibi duran fotoğraf Utah veya Idaho’da olabilir. Her iki eyaletin de öyle yerleri var. Utah‘ın meşhur manzarası da gösterildi zaten oyun çıktığından bu yana içerisinde o yol kapalı olarak duruyordu. Peki ya Güney Dakota’da yer alan Rushmore Dağı Milli Anıtı fotoğrafı niye gösterildi? Kuzey ve Güney Dakota mı geliyor? Ona gelmeden önce Montana da var! O nedenle sadece bir görsel hemen geleceğini göstermiyor. Ancak burada George Washington anıtı da olduğundan eyalete yönelik ipucu oluyor.  O yüzden Dakota gelmiyor. Mars fotoğrafı da paylaşıldı ancak tamamen şaka amaçlı 🙂 Fakat Washington, Idaho ve Utah mümkün ve istenen paket de böyle bir şeydi.

 


Yayının tam kaydı burada bulunuyor.

www.twitch.tv’de SCSsoftware’den SCS Software Christmas Stream! Ho Ho Ho! ‘i izleyin

20 Aralık 2018 canlı yayınında paylaşılan bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SCS Software’ın 20 Aralık 2018 Canlı Yayınından Önemli Duyurular!

 

 
Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator forumlarını ziyaret edebilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Reklam
6 Yorum

6 Comments

 1. Avatar

  Samet

  Ara 21, 2018 at 23:47

  Abı scs uc eyalet bırden cıkartabılırmı onumuzdekı yıl?

 2. Avatar

  Mustafa Esmeray

  Ara 22, 2018 at 00:21

  Ben 2 hafta önce canlı yayında demiştim. Bulgaristan ve Romanya DLC si gelecek diye. Kimse inanmamıştı. Görün şimdi 😀

 3. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Ara 22, 2018 at 10:49

  SiSL ile ETS2ATS 2018 Yılı Değerlendirmesi, Yepyeni Bilgiler Cumartesi akşam 20.00’de! https://www.twitch.tv/simulasyonturktv

 4. Avatar

  Efekan

  Ara 22, 2018 at 21:30

  Bulgaristandan sonra yine rusyaya devam ederler. En son bizim buralar çıkacak gibi duruyor.
  Ayrıca şu ECS bir türlü duyurulmadı. Senelerdir bekle de bekle. Harita oldu koskocaman. Ülkeler arası gezineceğiz galiba. Şirket olarak otobüs işlerine de girmek istiyoruz artık.

 5. Avatar

  Semih

  Ara 23, 2018 at 06:23

  Sözkonusu mars fotoğrafı, Tesla’ya bi gönderme olabilir mi ? 😀

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Ara 23, 2018 at 11:18

   Yayında söylemişti zaten ama her şeyi gelecek projelere dahil ipucu olarak da değerlendirebiliriz. Oyuncular için 2019’da kesin olarak eklenecek özellikler daha önemli.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

ETS 2 için Ford F-MAX modu geliyor

Modelleme çalışmaları ile kendini ispatlamış iki mod yapımcısından Ford F-MAX modu geliyor! Uzun süredir duyurmak için sabırsızlandığımız ETS 2 Ford F-MAX projesi nihayet gün yüzüne çıktı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Modelleme çalışmaları ile kendini ispatlamış iki mod yapımcısından Ford F-MAX modu geliyor! Uzun süredir duyurmak için sabırsızlandığımız ETS 2 Ford F-MAX projesi nihayet gün yüzüne çıktı. Hepinizin bildiği gibi Türkiye’de Türkler tarafından üretilen Ford F-MAX çekicisi tanıtıldığı günden bu yana ETS 2’ye bekleniyor. Şu an Türk topluluğunun en çok istediği iki özellik Türkiye haritası ve Ford F-Max çekicisinin resmi olarak oyuna eklenmesidir. Doğal olarak Türklerin ürettiği bir aracı da Türklerden beklemek gerek. 🙂 Bertan Baday ile birlikte Emre Aydın‘ın modelleme çalışmalarına başladığı F-MAX modu ile Türk oyuncularının en büyük isteklerinden biri gerçekleşecek. Sıradan bir mod çalışması olarak görmüyoruz çünkü burada Ford F-MAX çekicisinin ayrıntılarına sadık kalınarak modellenmesi söz konsuu ve oyuna gelecek en kaliteli araçlardan biri olacak. Şu an dış modelleme yapılıyor. Bunu iç tasarımın modellemesinin ardından optimizasyonu, oyun aktarımı takip edecek. Şu an kesin bir çıkış tarihi verilemiyor. Ama kesin bildiğimiz tek şey beklemeye değer, herkesin indirip oynayabileceği harika bir F-MAX modu olacağıdır. 🙂 Ford F-MAX modunun hem gelişim süreci hem de yayınlama aşamasının örnek olmasını istiyoruz. 

 

 

 

Modelleme aşamasından görüntüler

 

F-MAX projesinin gelişimini buradan takip edebilirsiniz.

 

Bertan Baday’ın modelleme çalışmalarına SimülasyonPark ana konusu ve Flickr adresinden ulaşabilirsiniz.

Emre Aydın’ın modelleme çalışmalarına SimülasyoPark ana konusu ve Flickr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ford F-MAX iç ve dış gerçek görüntüleri;

 

Kendi F-MAX çekicinizi buradan düzenleyebilirsiniz.

Ford F-MAX, Ford Otosan tarafından Eskişehir, İnönü fabrikasında üretiliyor. Aynı zamanda 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu seçildi.

 

Sırada ne var?

F-MAX modu için merak ettiğiniz her şeyi tek bir sayfada bulabileceksiniz. Yakında!

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2’nin yeni haritasından ilk teaser videosu geldi!

ETS 2’nin yeni haritasından ilk teaser videosu geldi! At arabası ile nereye gidiyor olabiliriz?

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin yeni haritasından ilk teaser videosu geldi! At arabası ile nereye gidiyor olabiliriz?
 
Euro Truck Simulator 2‘nin yeni harita paketi için ilk teaser blog yazısı bugün nihayet yayımlandı. SCS Software‘ın paylaştığı teaser videosunda bir at arabası görüyoruz. Doğal olarak aklımıza daha önce paylaştıkları ipuçlarındaki Romanya ve Bulgaristan geliyor. Hurda taşıyan ve Romanların çok kullandığı at arabasını yine SCS stüdyosundan tanıdığımız bir karakter sürüyor! 😀 Zaten ETS 2 ve ATS’de her yerde onu NPC olarak görüyoruz. Beyond the Baltic Sea DLC‘si çıkmadan önce bu haritanın araştırma ve ön üretim çalışmalarına başlanmış. Balkanlar’a adım atılacak olan bu genişleme paketinde şimdilik kesin olarak hangi ülkeler olacak henüz bilinmiyor. Önümüzdeki haftalarda sık sık blog yazıları ile Balkanlar genişleme paketini bizlere tanıtacaklar.
 
Not: At arabasını kullanacak değiliz herhalde?! 😀 Ancak trafikte göreceğimiz kesin gibi…

 

ETS 2 Balkanlar ana konusu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

İsveç’in Bilim Merkezi Teknikens Hus’da İnşa Edilen Scania Çekici Simülatörü

SCS Software’ın son blog yazısında İsveç, Lulea şehrinde bulunan bir bilim merkezi için geliştirilen gerçek Scania çekici simülatörüyle ilgili bilgiler veriliyor. İsveç’in kar amacı gütmeyen bilim merkezlerinden biri olan Teknikens Hus için Scania firması özel bir stand açmış ve birkaç hafta önce de SCS Software ile iletişime geçmişler.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software’ın son blog yazısında İsveç, Lulea şehrinde bulunan bir bilim merkezi için geliştirilen gerçek Scania çekici simülatörüyle ilgili bilgiler veriliyor. İsveç’in kar amacı gütmeyen bilim merkezlerinden biri olan Teknikens Hus için Scania firması özel bir stand açmış ve birkaç hafta önce de SCS Software ile iletişime geçmişler. Tamamen gerçek bir Scania çekicisini birebir boyut olarak inşa ettikleri simülatörde Euro Truck Simulator 2‘yi kullanmışlar. Bu bilim merkezine her yıl dünyanın birçok yerinden 100 bin civarı ziyaretçi geliyor. Özellikle çocuklardan büyük bir ilgi var. Tüm yaştan çocuklar bu eşsiz deneyimden faydalanabiliyor. Bu stand 4 yıl daha orada olacakmış. Eğer yolunuz düşerse ziyaret etmeyi unutmayın. Lulea şehri İsveç’in kuzeyinde Finlandiya sınırına yakın bir şehir. Çalışanların gönderdiği fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kaynak: SCS Software blogu

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Kategoriler

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler