Dovetail Games'den Yeni Balıkçılık Simülatörü "Fishing Sim World"
Connect with us

Haber

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Euro Fishing’e ne oldu? Unreal kullanan stüdyolarda üretkenlik mi artıyor yoksa amaç başka mı çözemedik!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Euro Fishing’e ne oldu? Unreal kullanan stüdyolarda üretkenlik mi artıyor yoksa amaç başka mı çözemedik!

Kasım 2014’te Dovetail Games‘in Unreal Engine 4‘te geliştirdiği Euro Fishing adlı balıkçılık simülatörünün erken erişim sürümü ile tanışmıştık. Güzel grafikleri, yeni oyun motoru, yeni oyun mekanikleri ile beğenimizi kazanmıştı. Ardından tam sürümün yayınlanması, konsollara çıkışı gibi önemli kilometre taşlarından sonra ardı ardına çıkan yeni harita paketleri ile Euro Fishing bambaşka bir boyuta(?) ilerlemişti. Hatta en son 24 Mayıs’ta Lillies isimli bir içerik paketi yayınlanmıştı. Tabii her şey bu kadar güzel değil Euro Fishing’in performans sorunları devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Unreal ile geliştirilen Train Sim World bile çıkmıştı. Bununla kalmayıp Dovetail Games Flight School ardından Flight Sim World ile Flight Simulator X altyapısını kullanan bir uçuş simülatörü geliştirmişlerdi ama ne oldu? Flight Sim World geçtiğimiz Mayıs ayında tamamen iptal edilip satıştan kaldırıldı. Dovetail Games, Train Sim World markasını güçlendirmeye devam ederken bir yandan da Euro Fishing yapımıyla balıkçılık simülatörünü geliştirmiş ve yine sektördeki ilgili firmalarla bağlantı kurmuştu.

Fishing Sim World!

Vee olan oldu Dovetail yeni bir balıkçılık simülatörü daha duyurdu. Euro Fishing’in tamamen aynısı olan Fishing Sim World, 18 Eylül’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda şimdiye kadar ki en özgün balıkçılık deneyimini sunmayı hedefliyorlar. Gerçekçi oyun fizikleri ile doğru geliştirilmiş AI balık sistemi bir araya getiriliyor. Başlangıçtan profesyonelliğe kadar oyuncunun yetenekleri iyileştirilecek, ekipmanları yükseltilecek ve her ortamda uzman olabilecek. Fishing Sim World’de ABD ve Avrupa arasında oyunculara 7 özgün zorlu ve harika haritalar sunuluyor. New York Upstate’in buzul Lake Boulder’ı ve Florida’nın güneşle öpüşen Lake Johnson’dan Fransa’daki Gigantica Main Lake ile Birleşik Krallık’ın Grand Union Canal gibi popüler göller ve mekanlar bulunuyor. Akradaşlarınızla aynı ortamda 4 kişiye kadar gerçek zamanlı skor listelerinde kıyasıya mücadele verebileceksiniz. Savaşın burada bitmediğini ve dünya genelinde oyuncularla aranızda bir şampiyona daha olacağını belirtelim. İlk oyunda sadece karadan balıkları avlarken şimdi Fishing Sim World’de kendi teknemizi kullanabileceğiz. Sonar cihazı takılı balıkçı teknesi ile en güzel balıkları bulabileceğiz. Fishing Sim World’de bulunan 18 balık türünün her biri kendi gelişmiş AI(yapay zeka) ve davranış sistemlerine sahip. Su sıcaklığından yem seçimine kadar her balığın nasıl bir davranış sergileyeceğini öğrenmeniz gerekiyor.

Fishing Sim World’da tamamı lisanslı Kuzey Amerika ve Avrupa’dan balıkçılık sektörünün büyük markaları bulunuyor. Yüzlerce olta, makara, yem, tuzak seçebilirken lisanslı tekneler modelleri de olacak. Bass Cat Boats, Bill Lewis Outdoors (Rat-L-Trap), Duckett, Korda başlıca markalar olurken buradan tüm lisanslı markalara ulaşabilirsiniz.

Dovetail Games, Fishing Sim World balıkçılık simülasyonunu tanıtmak için Florida’nın Orlando şehrinde Orange County Convention Centre’de düzenlenen ICAST 2018 adlı dünya’nın en büyük balıkçılık ticaret fuarına bir takım gönderdi.  Fuar 10-13 Temmuz arasında gerçekleşecek.


Sadece bu kadar mı? Değil!

Bill Lewis

İş ortaklarından biri olan Rat-L-Trap firmasının ünlü kurucusu Bill Lewis‘in deneyimlerinden de yararlanılmış. 1960’lardan beri crankbait(tuzaklı cansız balıklar) üretiyor. Bu tasarımı sayesinde “rattle baits yani çıngıraklı yem” olarak bilienen lures/tuzak kategorisi yaratılmış.

 


 

Tanıtım videosu

 

Beklemeye değer mi? Yazılanlara bakılacak olursa evet ama bu politikayı doğru bulmuyoruz. Tüm bunların üstüne 18 Eylül’de gerçekten iyi bir oyunu oynamalıyız. Performans sorunları gibi saçmalıklar tekrar yaşanırsa firma üzerindeki algı değişmez. Türkçe dil desteğinin olup olmayacağı da belli değil. Train Sim World’de bile yok! Çıktığında oynayıp incelemek dileğiyle takipte kalın! 🙂 Oyunla ilgili görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

1 Yorum

1 Yorum

 1. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Tem 9, 2018 at 14:59

  Ana konu burada açıldı https://park.simulasyonturk.com/t/fishing-sim-world-balikcilik-simulatoru-ana-konu/2381
  Oyundaki özellikler hakkında teknik bilgiler verebilirsiniz. Euro Fishing oynadıysanız yine onun hakkında yazabilirsiniz. Bekliyoruz!

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Train Sim World

Train Sim World – Main Spessart Bahn: Aschaffenburg – Gemünden DLC’si Çıktı!

Almanya’nın kırsal bölgesinde geçen Main Spessart Bahn: Aschaffenburg – Gemünden demiryolu hattı DLC’si 21 Şubat’ta yayımlandı. Steam Türkiye satış fiyatı 50 TL olan paket ile Almanya’da geçen 3. demiryolu hat oluyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Almanya’nın kırsal bölgesinde geçen Main Spessart Bahn: Aschaffenburg – Gemünden demiryolu hattı DLC’si 21 Şubat’ta yayımlandı. Steam Türkiye satış fiyatı 50 TL olan paket ile  Almanya’da geçen 3. demiryolu hat oluyor. DB DoppelStockwagen (DoSto) yolcu lokomotifi ve vagonları ile yolcu taşırken birlikte DB BR 185.2 ve DB BR 146.2 lokomotiflerini kullandığımız hat üzerinde çok farklı yüklerin bulunduğu vagonları çekiyoruz.

 

 

Özellikler

 • Aschaffenburg’dan başlayan ve Gemünden şehrinde biten 54 kilometrelik Main Spessart Bahn rotası
 • DB BR 185.2 lokomotifi (DB Traffic Red ‘Railion’ boyaması)
 • DB BR 146.2 lokomotifi (DB Traffic Red Livery)
 • DB DoppelStockwagen (DoSto) Yolcu Lokomotifi ve Vagonları (DB Traffic Red Livery)
 • Habbiins 344, Laaers 560, Shimmns-u 708 ve Zacns yük vagonları
 • Yüksek ayrıntılı, zengin özelliki, sürüş kabinleri ile her lokomotif için gerçek hayattakine benzer performansı ve kullanımı
 • Gerçek lokomotiflerden kaydedilmiş özgün ve ayrıntılı ses kayıtları
 • 5 tane ayrıntılı ve ilgi çekici senaryo
 • Rota Haritaları, Düşmüş Ağaç Dalları, Tehlike Konileri ve Çit Delikleri içeren 100 Koleksiyon
 • Her lokomotif için eğitimler
 • 24 saatlik Service Mode zaman çizelgesi

 

Steam

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!)

Infinite Truckers, ETS 2 için Yeni Multiplayer Modu Geliştiriyor(!) Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla….

HasanÖfke

Yayınlandı

Tarih:

Yazar:

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla….

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için ortada resmi bir multiplayer desteği yok. Ve SCS Software bunu ne zaman çıkaracak bilmiyoruz ama geliştirildiğini söylemişlerdi. 2014 yılından beri TruckersMP(eski adı ETS2MP) takımının geliştirdiği multiplayer modundan faydalanıyoruz. Hem de ne faydalanma! Bu oyuna ve topluluğa sağladığı faydaları sabahlara kadar konuşsak bitmez. Elbette şu an insanların şikayet ettiği, memnun olmadığı problemler var. Ama bir şekilde idare ediliyor. TruckersMP için iOS ve Android cihazlarda çalışabilecek bir uygulama geliştiren KIKI isimli bir kişi Infinite Truckers adında ayrı bir oluşum kurarak tamamen alternatif yeni bir multiplayer modu geliştirmeye başladığını açıkladı. Siteleri kuruldu, sosyal ağları açıldı ve Discord’da insanlar toplanmaya başladı. Peki ne için? KIKI daha rekabetçi ve farklı bir oyun ortamının olduğunu göstermek istiyor. Bu yıl için multiplayer modunu çıkarmak istiyorlarmış. Hatta Nisan/Mayıs aylarında ilk sürümünü oynayabilecekmişiz(!) Nedir, kimdir, ne iş yapar? bunları bilmediğimiz için KIKI isimli kişi bir de 3.200 Euro maaşla yazılım mühendisi aramaya çıkmış. Kendi kişisel gelirlerinden bunu finanse edecekmiş. Kim nasıl, neden kızdırdı bilmiyorum da kıskanç bir çocuğun düşüncesizce bir şeyler yapmasına çok benziyor.

TruckersMP resmi bir özellik mi? Hayır…. SCS Software destek vermediğini söylüyor. Yani sorumluluğunda değil ama oyunlarının satmasını sağlayan da multiplayer modu! Ancak yarı resmi destek olduğunu görmüyor değiliz aksi halde bu kadar büyeyebilir miydi? Şimdi biri daha çıkıp bu belirsizliğin içinde “ben de multipalyer modu geliştireceğim, çok param var, yazılımcı tutacağım” diyor.

SCS’in ekosisteminde çeşitli takımlarla iş birliği, satın almalar gibi bir şey söz konusu değil. Zaten o yüzden saçma geliyor. Çünkü zaten ortada bir multiplayer modu var ve birisi bir tane daha yapacağım diyor. Çift başlılık sorunumuzu çözmeyecek ki? İnsanlar “resmi multiplayer özelliği” istiyor. SCS Software bu konudaki planlarını açıkça, ayrıntılı ve ciddi bir şekilde bizimle paylaşmadığı için her zaman olduğu gibi “belirsizlik” ….

Infinite Truckers forumlarında bir sürü insan toplanmış. Belli ki bir umut verildi ama neye dayanarak? TruckersMP’de ki yapılanma gibi gel kardeşim Discord’da rol verelim, forum açalım üye olun, kitlemiz oluşsun.

Projenin tamamlanma yüzdesine baktığımızda %15 görünüyor. Ve şunu sormak istiyor bu kişiler daha önce hangi ciddi projede yer aldı. Çünkü yazılımcısınızdır çeşitli şirketlerde çalışmışsınızdır o zaman derim ki desteklenebilir, güvenilebilir. Neden bunları yazdığımı bir düşünün… Gönüllü devam ettirilen TruckersMP’nin yönetim sorunlarından siz de bıktınız. Ama orada bir çözüm yok. Tek çözüm resmi tarafta!

Ayrıca Infinite Truckers’da modların desteklenebileceği ortaya atıldı. Kendi forumlarında önerilen modlar konusu açılmış. Bak bu güzel olur. Kim ProMods haritasında çeşitli araç modları ile multiplayer şekilde oynamak istemez ki? Daha iyi bir ortam olabilir ama ortamdan kastım taklacı Tırcılar değil. Birbirini yiyen sanal şirketler hiç değil. Hatta lanet olsun artık forum, discord, youtube saçmalıklarına bunlara dayanarak mı geliştirecekler? TruckersMP’den AI trafikliği özel oturum açacağımız bir özellik bekliyoruz. Ama modlarla onlar da oynuyordu. Ee şimdi hali hazırda düzene oturmuş bir sistemde oynamak varken?

Mantıksız gelen tek şey ortada bir kurumsal şirket var ve onlar henüz multiplayer özelliği çıkarmıyor. Hiç tanınmayan biri diyor ki bir tane daha yapacağım. TruckersMP’de kim nasıl neden damarına basıp böyle kızdırmış….? Normal bir sektörde iş yaparsın anlarım da bu çok saçma yav… Projeyi baltalamak değil amacım sadece garip geliyor. Çok güzel bir şey ortaya çıkar oynarız ama neden(tabii bir sürü çıkması lazım=zaman)? Tutarsızlıklar çok fazla sık sorulan sorulara banlarınız burada geçerli olmayacak yazmaları kadar saçma…

Eee o zaman ben de bir yerlerden para bulup multiplayer modu geliştireceğim diyeyim. Sadece bir forum kurarım, Discord açarım gelin kızanlar derim. 🙂 Eee başka? Herhalde bu çaba bir startup için harcansa milyonlarca dolarlık bir değerlemeyle başka yerlere yol alırdı… 😀 Ama yol alabileceği tek yer Calais-Duisburg…

SCS Software ne yapacak?

B-i-l-m-i-y-o-r-u-z (hep aynı laflar)

TruckersMP ileride bir satın alma ile oraya katılır mı? Neden neyi satın alacak? Stüdyonun amacı dışarıdan değil kendi içine alarak çalıştırmak. Hep ProMods örneği veriyorsunuz onlarla çalışsınlar diyorsunuz. Ya oradaki insanlar gerçekte ne iş yapıyor? Herkes gidip stüdyoda şu şu maaşa çalışmayı niye göze alsın? Ve hobi olarak yapılan işini niye oraya dönüştürsün? Onlar da gelin bizde çalışın diyor ve ProMods’tan birkaç kişi şu an stüdyoda çalışıyor bunların başını zaten Mandelsoft çekiyor. Ee zaten ETS2MP’de projeyi başlatan RootKiller de gitmemiş miydi? Micha da niye gitmesin? SCS sırf satın alacak diye mi hadi gençler biz de bir proje yapalım ama sıfırdan başlıyoruz vs. niyetle mi yola çıkıldı? Sanmıyorum.

Ortada hiçbir şeyi olmayan bir proje için bu kadar da yazarım. 😀 Çünkü önemsiyorum. Ve aynı hataları tekrar görmek istemiyorum. Bana biraz da başka bir oyun oynamayan bir kitlenin ETS2’de ömür tüketmesi gibi geliyor. TruckersMP’den banlanan kişiler burada bir umut mu görüyor? 😀 Eğer cidden boşa harcayacak param olsa yeniaynı bir ETS2MP değil de apayrı bir oyuna harcardım.

Ortada tutarlı diyebileceğiniz daha somut bilgiler olsaydı elbette bu yazı ve düşüncelerim farklı olurdu. Discord, forum açmaktan ziyade ne yapılacağını açık açık yazmaları gerekirdi.

Özetle keyfinize bakın… İyi oyunlar…

Dur dur yav Infinite Truckers nedir? 😀

https://twitter.com/IFTruckers/status/1098515628187635712

 

İlk açıklamaları
https://forum.infinitetruckers.com/topic/3-infinite-truckers-to-make-multiplayer

Resmi site https://infinitetruckers.com
Resmi forum https://forum.infinitetruckers.com
Twitter https://twitter.com/IFTruckers

 

Eğer yeni gelişmeler olursa aktarırız. Burada ana konusunu açtık. Yorumlarınızı bekliyoruz.

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

Haber

Fernbus Coach Simulator için 1.20 Güncellemesi

Tourist Bus Simulator’ın ardından sıra Fernbus Simulator için de geldi. 1.20 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme ile optimizasyon çalışmarının dışında daha önce duyurdukları yeni hava durumu efektleri geliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Fernbus Coach Simulator için 1.20 Güncellemesi

Tourist Bus Simulator‘ın ardından sıra Fernbus Simulator için de geldi. 1.20 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme ile optimizasyon çalışmarının dışında daha önce duyurdukları yeni hava durumu efektleri geliyor.

1.20 Beta

 • Yükleme süreleri optimize edildi.
 • Yeni hava durumu sistemi eklendi.
 • Cam üzerindeki yağmur efekti güncellendi.
 • Geçersiz bilete sahip olan yolcuların varış yerleri güncellenmiş.
 • Boş bir otobüste yolcuların mola istemesi düzeltildi.
 • Yağmur sırasında çıkan kuş sesleri devre dışı bırakıldı.
 • Güzergahı gösteren ekranda yanlış yazan zaman ve mola sıralaması düzeltildi
 • Otobüs hareket etmiyorken dahi çıkan yolcu yorumları azaltıldı(örnek olarak moladan önce ve sonra)
 • Yolcu yorumlarının(tepkiler) sıklığı ve olasılığı güncellendi.
 • Radyo artık otobüs dışından duyalabilecek. Kapılar açıldığında sesleri mesafeye göre duyabileceğiz.
 • Gaz ve fren olmadan kullanabileceğiniz direksiyon fare kontrolü eklendi.
 • Ana ses seviyesi artık arayüz seslerine tepki verecek.
 • Araç arızaları olayları düzetildi.
 • Retarder kullanımı aktif olduğunda minimap(HUD) ekranında gösterilecek.
 • Otobüsün geri vites sinyal menzili artırıldı.
 • Eylem kameralarının boyutu ayarlandı.
 • Mod resimlerinin önizlemelerinin yüklenmesi düzeltildi.
 • Haritadaki otobüs durakları simgeleri güncellendi.

 

Beta güncellemesine nasıl katılırım?

Steam > Oyun Kütüphanesi > Fernbus Simulator sağ tıklayarak Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesine gelin. beta- seçin ve yüklemenin başlamasını bekleyin. Eğer  başlamazsa Steam programını kapatıp açın. Yaklaşık 6GB boyutunda güncelleme yapılacak. Şifre girmenize gerek yoktur.

Videoda yeni yağmur sistemi, hareket eden bulutlar, sisli hava, şimşek, yeni kar yağışı, sisli kar yağışı, sislinin bir de kar yağışında düşük görüşlü versiyonu bulunuyor.

 

 Fernbus üzerinden yeni yağmuru göstermişler.

 

park.simulasyonturk.com’da otogar bölümüne bekleriz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler