in ,

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Euro Fishing’e ne oldu? Unreal kullanan stüdyolarda üretkenlik mi artıyor yoksa amaç başka mı çözemedik!

Kasım 2014’te Dovetail Games‘in Unreal Engine 4‘te geliştirdiği Euro Fishing adlı balıkçılık simülatörünün erken erişim sürümü ile tanışmıştık. Güzel grafikleri, yeni oyun motoru, yeni oyun mekanikleri ile beğenimizi kazanmıştı. Ardından tam sürümün yayınlanması, konsollara çıkışı gibi önemli kilometre taşlarından sonra ardı ardına çıkan yeni harita paketleri ile Euro Fishing bambaşka bir boyuta(?) ilerlemişti. Hatta en son 24 Mayıs’ta Lillies isimli bir içerik paketi yayınlanmıştı. Tabii her şey bu kadar güzel değil Euro Fishing’in performans sorunları devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Unreal ile geliştirilen Train Sim World bile çıkmıştı. Bununla kalmayıp Dovetail Games Flight School ardından Flight Sim World ile Flight Simulator X altyapısını kullanan bir uçuş simülatörü geliştirmişlerdi ama ne oldu? Flight Sim World geçtiğimiz Mayıs ayında tamamen iptal edilip satıştan kaldırıldı. Dovetail Games, Train Sim World markasını güçlendirmeye devam ederken bir yandan da Euro Fishing yapımıyla balıkçılık simülatörünü geliştirmiş ve yine sektördeki ilgili firmalarla bağlantı kurmuştu.

Fishing Sim World!

Vee olan oldu Dovetail yeni bir balıkçılık simülatörü daha duyurdu. Euro Fishing’in tamamen aynısı olan Fishing Sim World, 18 Eylül’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda şimdiye kadar ki en özgün balıkçılık deneyimini sunmayı hedefliyorlar. Gerçekçi oyun fizikleri ile doğru geliştirilmiş AI balık sistemi bir araya getiriliyor. Başlangıçtan profesyonelliğe kadar oyuncunun yetenekleri iyileştirilecek, ekipmanları yükseltilecek ve her ortamda uzman olabilecek. Fishing Sim World’de ABD ve Avrupa arasında oyunculara 7 özgün zorlu ve harika haritalar sunuluyor. New York Upstate’in buzul Lake Boulder’ı ve Florida’nın güneşle öpüşen Lake Johnson’dan Fransa’daki Gigantica Main Lake ile Birleşik Krallık’ın Grand Union Canal gibi popüler göller ve mekanlar bulunuyor. Akradaşlarınızla aynı ortamda 4 kişiye kadar gerçek zamanlı skor listelerinde kıyasıya mücadele verebileceksiniz. Savaşın burada bitmediğini ve dünya genelinde oyuncularla aranızda bir şampiyona daha olacağını belirtelim. İlk oyunda sadece karadan balıkları avlarken şimdi Fishing Sim World’de kendi teknemizi kullanabileceğiz. Sonar cihazı takılı balıkçı teknesi ile en güzel balıkları bulabileceğiz. Fishing Sim World’de bulunan 18 balık türünün her biri kendi gelişmiş AI(yapay zeka) ve davranış sistemlerine sahip. Su sıcaklığından yem seçimine kadar her balığın nasıl bir davranış sergileyeceğini öğrenmeniz gerekiyor.

Fishing Sim World’da tamamı lisanslı Kuzey Amerika ve Avrupa’dan balıkçılık sektörünün büyük markaları bulunuyor. Yüzlerce olta, makara, yem, tuzak seçebilirken lisanslı tekneler modelleri de olacak. Bass Cat Boats, Bill Lewis Outdoors (Rat-L-Trap), Duckett, Korda başlıca markalar olurken buradan tüm lisanslı markalara ulaşabilirsiniz.

Dovetail Games, Fishing Sim World balıkçılık simülasyonunu tanıtmak için Florida’nın Orlando şehrinde Orange County Convention Centre’de düzenlenen ICAST 2018 adlı dünya’nın en büyük balıkçılık ticaret fuarına bir takım gönderdi.  Fuar 10-13 Temmuz arasında gerçekleşecek.


Sadece bu kadar mı? Değil!

Bill Lewis

İş ortaklarından biri olan Rat-L-Trap firmasının ünlü kurucusu Bill Lewis‘in deneyimlerinden de yararlanılmış. 1960’lardan beri crankbait(tuzaklı cansız balıklar) üretiyor. Bu tasarımı sayesinde “rattle baits yani çıngıraklı yem” olarak bilienen lures/tuzak kategorisi yaratılmış.

 


 

Tanıtım videosu

 

Beklemeye değer mi? Yazılanlara bakılacak olursa evet ama bu politikayı doğru bulmuyoruz. Tüm bunların üstüne 18 Eylül’de gerçekten iyi bir oyunu oynamalıyız. Performans sorunları gibi saçmalıklar tekrar yaşanırsa firma üzerindeki algı değişmez. Türkçe dil desteğinin olup olmayacağı da belli değil. Train Sim World’de bile yok! Çıktığında oynayıp incelemek dileğiyle takipte kalın! 🙂 Oyunla ilgili görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Escape from Tarkov – 1 Ayda Neler Yaşadık? İzlenimler [Video]

Pure Farming 2018’in Yeni Büyük Güncellemesi Temmuz Sonunda Geliyor!