Dovetail Games'den Yeni Balıkçılık Simülatörü "Fishing Sim World"
Connect with us

Haber

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Euro Fishing’e ne oldu? Unreal kullanan stüdyolarda üretkenlik mi artıyor yoksa amaç başka mı çözemedik!

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Dovetail Games’den Yeni Balıkçılık Simülatörü “Fishing Sim World”

Euro Fishing’e ne oldu? Unreal kullanan stüdyolarda üretkenlik mi artıyor yoksa amaç başka mı çözemedik!

Kasım 2014’te Dovetail Games‘in Unreal Engine 4‘te geliştirdiği Euro Fishing adlı balıkçılık simülatörünün erken erişim sürümü ile tanışmıştık. Güzel grafikleri, yeni oyun motoru, yeni oyun mekanikleri ile beğenimizi kazanmıştı. Ardından tam sürümün yayınlanması, konsollara çıkışı gibi önemli kilometre taşlarından sonra ardı ardına çıkan yeni harita paketleri ile Euro Fishing bambaşka bir boyuta(?) ilerlemişti. Hatta en son 24 Mayıs’ta Lillies isimli bir içerik paketi yayınlanmıştı. Tabii her şey bu kadar güzel değil Euro Fishing’in performans sorunları devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Unreal ile geliştirilen Train Sim World bile çıkmıştı. Bununla kalmayıp Dovetail Games Flight School ardından Flight Sim World ile Flight Simulator X altyapısını kullanan bir uçuş simülatörü geliştirmişlerdi ama ne oldu? Flight Sim World geçtiğimiz Mayıs ayında tamamen iptal edilip satıştan kaldırıldı. Dovetail Games, Train Sim World markasını güçlendirmeye devam ederken bir yandan da Euro Fishing yapımıyla balıkçılık simülatörünü geliştirmiş ve yine sektördeki ilgili firmalarla bağlantı kurmuştu.

Fishing Sim World!

Vee olan oldu Dovetail yeni bir balıkçılık simülatörü daha duyurdu. Euro Fishing’in tamamen aynısı olan Fishing Sim World, 18 Eylül’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunda şimdiye kadar ki en özgün balıkçılık deneyimini sunmayı hedefliyorlar. Gerçekçi oyun fizikleri ile doğru geliştirilmiş AI balık sistemi bir araya getiriliyor. Başlangıçtan profesyonelliğe kadar oyuncunun yetenekleri iyileştirilecek, ekipmanları yükseltilecek ve her ortamda uzman olabilecek. Fishing Sim World’de ABD ve Avrupa arasında oyunculara 7 özgün zorlu ve harika haritalar sunuluyor. New York Upstate’in buzul Lake Boulder’ı ve Florida’nın güneşle öpüşen Lake Johnson’dan Fransa’daki Gigantica Main Lake ile Birleşik Krallık’ın Grand Union Canal gibi popüler göller ve mekanlar bulunuyor. Akradaşlarınızla aynı ortamda 4 kişiye kadar gerçek zamanlı skor listelerinde kıyasıya mücadele verebileceksiniz. Savaşın burada bitmediğini ve dünya genelinde oyuncularla aranızda bir şampiyona daha olacağını belirtelim. İlk oyunda sadece karadan balıkları avlarken şimdi Fishing Sim World’de kendi teknemizi kullanabileceğiz. Sonar cihazı takılı balıkçı teknesi ile en güzel balıkları bulabileceğiz. Fishing Sim World’de bulunan 18 balık türünün her biri kendi gelişmiş AI(yapay zeka) ve davranış sistemlerine sahip. Su sıcaklığından yem seçimine kadar her balığın nasıl bir davranış sergileyeceğini öğrenmeniz gerekiyor.

Fishing Sim World’da tamamı lisanslı Kuzey Amerika ve Avrupa’dan balıkçılık sektörünün büyük markaları bulunuyor. Yüzlerce olta, makara, yem, tuzak seçebilirken lisanslı tekneler modelleri de olacak. Bass Cat Boats, Bill Lewis Outdoors (Rat-L-Trap), Duckett, Korda başlıca markalar olurken buradan tüm lisanslı markalara ulaşabilirsiniz.

Dovetail Games, Fishing Sim World balıkçılık simülasyonunu tanıtmak için Florida’nın Orlando şehrinde Orange County Convention Centre’de düzenlenen ICAST 2018 adlı dünya’nın en büyük balıkçılık ticaret fuarına bir takım gönderdi.  Fuar 10-13 Temmuz arasında gerçekleşecek.


Sadece bu kadar mı? Değil!

Bill Lewis

İş ortaklarından biri olan Rat-L-Trap firmasının ünlü kurucusu Bill Lewis‘in deneyimlerinden de yararlanılmış. 1960’lardan beri crankbait(tuzaklı cansız balıklar) üretiyor. Bu tasarımı sayesinde “rattle baits yani çıngıraklı yem” olarak bilienen lures/tuzak kategorisi yaratılmış.

 


 

Tanıtım videosu

 

Beklemeye değer mi? Yazılanlara bakılacak olursa evet ama bu politikayı doğru bulmuyoruz. Tüm bunların üstüne 18 Eylül’de gerçekten iyi bir oyunu oynamalıyız. Performans sorunları gibi saçmalıklar tekrar yaşanırsa firma üzerindeki algı değişmez. Türkçe dil desteğinin olup olmayacağı da belli değil. Train Sim World’de bile yok! Çıktığında oynayıp incelemek dileğiyle takipte kalın! 🙂 Oyunla ilgili görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

 

SimülasyonTÜRK

 

 

Reklam
1 Comment

1 Comment

 1. Simülasyon Türk

  Simülasyon Türk

  Tem 9, 2018 at 14:59

  Ana konu burada açıldı https://park.simulasyonturk.com/t/fishing-sim-world-balikcilik-simulatoru-ana-konu/2381
  Oyundaki özellikler hakkında teknik bilgiler verebilirsiniz. Euro Fishing oynadıysanız yine onun hakkında yazabilirsiniz. Bekliyoruz!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

Euro Truck Simulator 2 – 1.33 Güncellemesi [Açık Beta]

1.33 güncellemesinin deneysel betasında bizlere sunulan yeni fizikler şimdi açık beta olarak yayınlandı.

Simülasyon Türk

Published

on

Euro Truck Simulator 2 – 1.33 Güncellemesi [Açık Beta]

1.33 güncellemesinin deneysel betasında bizlere sunulan yeni fizikler şimdi açık beta olarak yayınlandı.

 

Geçtiğimiz hafta SCS Software kendi resmi forumunda Euro Truck Simulator 2 için 1.33 güncellemesini “experimental beta” yani “deneysel beta” şeklinde daha açık beta sürümü hazır olmadan sıkı oyuncular için yayınladı. 1 hafta içerisinde alınan geri bildirimler sonucunda 15 Kasım’da 1.33 sürümünü açık beta olarak yayınlama kararı almışlar. Yeni fizikler, Steam Cloud desteği, yağmur damlalarının cam üzerindeki yeni davranışlar gibi göze çarpan önemli özellikler bulunuyor.

 

Bu deneyim ile birlikte diğer bir adım olan normal test sürecine girildi. SCS stüdyosu güncelleme testlerine önce iç testlerle(geliştiriciler) ardından gönüllü beta testerlar olanlar kapalı betada devam ediyor. Şimdi ise yeni bir adım eklendi. Artık experimental beta denilen deneysel beta aşaması var. Final güncellemesinden önce herkese ulaşan açık beta sürümüne gelmeden de önce bu deneysel beta testine katılabileceğiz. Böylece çok daha fazla kişi güncellemelerle ilgili geri bildirimde bulunacak. Daha doğrusu hardcore topluluk üyeleri bahsi geçen özellikleri dikkatle test edip SCS firmasına bildirecek ve ardından açık betada binlerce insan daha sorunsuz bir şekilde oynayabilir. Ayrıca bu aşamalar açık beta süreçlerini de kısaltacak gibi görünüyor. Experimental beta aşamasını saymazsak böyle olacak. 

 
Yağmur davranışları mevzusuna gelirsek açıklamalarında yağmurun zen etkisi gibi sakinleştirici olduğunu belirtmişler o yüzden bu efekti simülasyon içerisinde iyileştirmişler. Yağmur damlaları artık cam üzerinde daha gerçekçi davranıyor. Fiziklere geldiğimizde ise oyundaki hemen hemen her şey için ağırlık merkezi, süspansiyon, sönümleme, frenleme ile ayarlanmış. SCS takımı burada direksiyonlar ve oyun kontrolcüleri dışında sadece klavye ile oynayan oyuncular için de sürüş keyfini iyileştirmeye çalışıyor ve doğru dengeyi arıyor. Bir de müzik dinleme ekranında bir karıştırma seçeneği eklemişler.
1.33 ile ilgili geri bildirimlerinizi SCS forum bölümünde paylaşabilirsiniz.
Nasıl katılırım?Steam programını açın>Kütüphane>Euro Truck Simulator 2 sağ tıklayıp Özellikler penceresini açtıktan sonra Betalar sekmesine gelin. – 1.33 public beta seçin. Şifre girmenize gerek yok. Otomatik güncelleme yapacaktır.

 

Değişiklikler:

 • Çift düz yatak(flatbed) dorseler [İskandinavya DLC’si gerekir]
 • Satın alınabilir konteyner ve sal dorseler[düz versiyonları] ve yük pazarı
 • Steam bulut depolama tabanlı profiller
 • Yeniden kullanılabilir çekici ve dorse yapılandırma şablonları
 • Fizik iyileştirmeleri(süspansiyon, amörtisör, frenleme, dişliler)
 • Yağmur damlalarının cam üzerindeki davranışı iyileştirildi
 • Müzikleri karıştırma seçeneği eklendi
 • Ülke ve şehir isimlerinde yerelleştirme seçenekleri
 • g_disable_beacons (yanıp sönen ışıklarla sorun yaşayan insanlar için, 0/1/2)
 • Krone Boxliner satın alınabilir yapıldı(Krone DLC gerekir)

MOD UYARISI:

 • Değişiklikler nedeniyle çoğu mod uyarlanmaya ihtiyaç duyabilir!

Daha önce eklediğimiz görüntüler;

 


 

 

 

 

 

 

Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Truck Simulation 19

Truck Simulation 19 Çıktı!

Amerikan eyaletlerinde geçen mobil kamyon simülatörü yayınlandı.

Simülasyon Türk

Published

on

Truck Simulation 19 Çıktı!

Amerikan eyaletlerinde geçen mobil kamyon simülatörü yayınlandı.

 

Astragon Entertainment’ın Polonyalı Jujubee stüdyosuna yaptırdığı mobil kamyon simülatörü Truck Simulation 19, iOS ve Android cihazlar için dün 14 Kasım’da yayınlandı. Mack, Kenworth çekicileri ile birçok farklı dorsenin yer aldığı mobil oyunda ABD’de sıfırdan taşımacılık şirketimizi kuruyor ve geliştirmeye çalışıyoruz. Oyunu ücretsiz olarak indirebiliyor ve ardından oyun içerisinde sürümünüzü ücretli olarak değiştirebiliyorsunuz.

Google Play mağazasında Android için

Truck Simulation 19
Truck Simulation 19

App Store’da iOS için 19,99 TL

Truck Simulation 19
Truck Simulation 19
Price: 19,99 TL+

 

Kenworth için ise T680, T880 ve W900 modelleri bulunurken Mack için Anthem™, Pinnacle™ Axle Back ve TITAN BY MACK™ çekicileri eklenmiş. Ve bunları özelleştirebiliyorsunuz. Birçok farklı dorse ile 200’den fazla yükü taşıyabiliyorsunuz.

Truck Simulation 19 tanıtım metni

Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamını kapsayan devasa bir açık haritada orijinal Kenworth ve Mack lisanslı tırlarla yük taşıyın. Ülkedeki en başarılı taşıyıcı olmak için sürücüleri işe alın, yeni tırlar satın alın ve işletmenizi büyütün.

Özellikler:

• Kenworth ve Mack marka orijinal tırlar
• Ziyaret edebileceğiniz 30’dan fazla şehrin bulunduğu açık dünya ABD haritası
• Işık, havalı korna, hız sabitleyici ve daha fazla özelliğe sahip işlevsel kokpitler
• Sürücüleri işe alın, tırlar satın alın, tır filonuzu yönetin ve işletmenizi büyütün
• Tarım makineleri, kazıcılar, uçaklar ve daha pek çok çeşitli kargolar ve tır kasaları
• Hikaye temelli görevlerde bonus puanlar kazanın
• Motellerde park edin ve dinlenin, tırınızın deposunu doldurun, aşırı hız yaptığınızda trafik cezası alın

ORİJİNAL OLANI SÜRÜN. Bu simülatör oyununda Kenworth ve Mack marka son derece ayrıntılı tır modelleri bulunmaktadır. Her tırda çalışan kokpitler ve 3 farklı kabin vardır.

ABD AVUCUNUZUN İÇİNDE. Kuzey Amerika’nın tamamını kapsayan devasa bir açık haritayı keşfedin. Kariyerinize Doğu Kıyısı’ndan başlayın ve ilerledikçe daha fazla şehir ve eyaleti açın. Tamamı ayrıntılara özen göstererek oluşturulmuş dar kasaba yollarını, geniş otoban bağlantı yollarını ve ayrıca tarım ve çöl arazilerini keşfedin.

SİMÜLE EDİLMİŞ DENEYİM. Tüm tırlar çalışan ışık, havalı korna, hız sabitleyici ve sinyaller ile donatılmıştır. Yapay zeka trafiği, gündüz/gece döngüsü ve farklı hava koşullarına sahip canlı bir dünyayı deneyimleyin. Tipik tır mola yerlerinde deponuzu doldurun ve otoyol kenarındaki motellerde dinlenin.

KAPSAMLI YÖNETİM BÖLÜMÜ. İşe küçük bir depo ile başlayın ve daha fazla depo ve nakliye merkezi alarak şirketinizi ABD genelinde büyütün. Tüm tır işlerini yapmak ve küçük işletmenizi devasa bir lojistik şirketine dönüştürmek için sürücüleri işe alın ve yeni tırlar satın alın.

ÇOK ÇEŞİTLİ KARGOLAR VE TIR KASALARI. Tarım makineleri, portakal suyu, süper bilgisayar parçaları, tıbbi ve askeri kargo ve daha pek çok malzeme taşıyın. Tırınıza tank, düz yatak, damper, soğutuculu veya diğer tır kasalarını takın ve özel taşıma görevlerini tamamlayarak bonus puanlar kazanın.

FAVORİ KONTROL AYARLARINIZI SEÇİN. Tırınızı ister eğerek, isterseniz de tekerlek, ok veya kaydırma kontrolleri ile sürün.

Çıkış Videosu

 

Mack araçları tanıtım videosu

 

Kenworth araçları tanıtım videosu

 

 

SimülasyonPark’taki Truck Simulation 19 ana konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19, PS4 ve Xbox One Sürümlerinde Türkçe Dil Desteği Yine Yok!

Türk konsol oyuncuları platformdaki en iyi simülasyon oyununu Türkçe oynayamıyor…

Simülasyon Türk

Published

on

Farming Simulator 19, PS4 ve Xbox One Sürümlerinde Türkçe Dil Desteği Yine Yok!

Türk konsol oyuncuları platformdaki en iyi simülasyon oyununu Türkçe oynayamıyor…

20 Kasım’da Farming Simulator 19, PC/MAC başta olmak üzere konsollarda PlayStation 4 ve Xbox One için de yayınlanacak. Farming Simulator 15 ile başlayan resmi Türkçe dil desteği PC’de oyuncuları FS 17 ile memnun etmeye devam etmişti. Farming Simulator 19, PC sürümünde Türkçe desteklenmeye devam edecek ancak konsollarda durum yine değişmiyor. Bugün Giants Software‘dan aldığımız cevaba göre PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinde Türkçe dil desteklenmeyecekmiş. Mod indirme desteği bile olan konsollarda hatrı sayılır bir Türk oyuncu kitlesi var. Burada sorun nerede? Satışlar geliştiricileri mi yoksa yayımcı firmayı mı memnun etmiyor? Yoksa konsol firmaları tarafında mı memnuniyetsizlik var?

PlayStation 4 için ön siparişi için buraya, Xbox One için ise buraya tıklayabilirsiniz. Ancak Türkçe oynayamacaksınız. Tamam döviz kuruna baktığımızda şu an daha pahalı olabilirdi ancak bu durumun döviz kuru ve fiyatla ilgisi bile yok. 219 TL’nin karşılığı gayet sıradan metinleri olan bir  Türkçe dil desteği olabilirdi. Bu çok zor bir hikaye içeren oyun değil ki! Bu dönemde koca koca oyunlar bile Türkçe dil desteği alamıyorken FS 19’dan beklemek saçma geliyor gibi görünebilir.

Tavsiyem Xbox Türkiye ve PlayStation Türkiye’ye sık sık mesaj atıp tepkinizi dile getirmeye çalışın. Biz de öyle yapacağız.

 

Not: FS 19 için PlayStation 4 incelememiz olacak.

 

Farming Simulator 19 forumu için tıklayın.

Farming Simulator 19 modları burada listelenecek. Siz de ekleyebileceksiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler