Ana Sayfa Haber Dovetail Games Yeni Uçuş Simülasyonlarını Duyurdu! Flight School, Flight Simulator

Dovetail Games Yeni Uçuş Simülasyonlarını Duyurdu! Flight School, Flight Simulator

Yazar SimülasyonTÜRK

Dovetail Games Yeni Uçuş Simülasyonlarını Duyurdu! Flight School, Flight Simulator

Yeni uçuş simülasyonları Flight School ve Flight Simulator ile ilgili ayrıntılar paylaşıldı.

dovetail-games-flight-school-ilk-tanitim

Dovetail Games‘in Gamescom 2015‘te Microsoft ile birlikte işbirliğine girdiği Flight Simulator X tabanlı yeni uçuş simülasyonunu duyurmuştu. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Dovetail Games firması 2014 yılında Flight Simulator X haklarını satın alarak Steam’de yayımladıktan sonra yeni bir uçuş simülasyonu için kolları sıvamıştı. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili yeni bilgiler geldi.

Dovetail Games, Flight School ve Flight Simulator adında iki ayrı uçuş simülasyonu geliştiriyor. Bu iki simülasyonu Flight Simulator X tabanlı ve üzerine yeni teknolojiler eklenerek devam ettiriliyor. Dovetail Games Flight School ilk olarak Nisan 2016‘da PC için yayımlanacak. Ardından Dovetail Games Flight School ise yılın ikinci yarısında çıkarılmak için hazırlanacak.

Flight School isimli simülasyonda sıfırdan pilot olmayı öğreneceğiz. Yani kısacası bu simülasyon bizim için bir akademi olacak. Uçuş simülasyonunun nasıl kullanılacağını uçakların nasıl uçurulacağı gibi pek çok teknik ayrıntıyı öğreneceğiz. Uçuş simülasyonuna meraklı ama bir türlü ayrıntılı simülasyonlar ve teknik bilgiler nedeniyle başlayamayan kullanıcılar hedefleniyor. Oyuncular eğitim uçağından uçmayı öğrenip bir dizi eğitici ve öğretici görevlerle bunları pekiştirecekler. Ayrıca tüm dünyayı keşfetmek isteyen oyuncular için serbest uçuş modu da olacak.

dovetail-games-flight-school-logo

Dovetail Games’den Creative Director Stephen Hood açıklamasında “insanlar için uçuş simülasyonu kullanmadaki engellerin erişilemez olduğu hissini yıkarak insanlara hayranlık uyandıran bir deneyim yaşatmak istiyoruz.” diye özetliyor.

Dovetail Games CEO‘su Paul Jackson ise “İnsanlar her zaman uçmanın güçlü olduğunu hayal etti ve Flight School ile biz bunu onlara vereceğiz. İnsanlara uçmak için fırsat değil eğitim vermek istiyoruz. Uçuş simülasyonları oyun dünyasında her zaman önemli olmuştur. Fakat bu aynı oranda devam etmemiştir. Temel deneyim 2006 yılında Microsoft’un Flight Simulator X lansmanında bu yana ilerleme gerçekleşmemiştir. Bu nedenle bir veya iki jenerasyon uçuş simülasyonlarında kaçırılmıştır.” Paul Jackson açıklamasına devam ediyor. “Amaçlarının bu konumu geri alarak keyifli ve ilgili çekici eğlenceli uçuş simülasyonunun o eski ihtişamını geri getirmek” olduğunu belirten Dovetail Games CEO‘su Paul Jackson müşteriler için gerçekçi aynı zamanda ulaşılabilir simülasyon istiyor. Flight School simülasyonun amacının bu olduğunu tekrar belirtiyorlar.

Paylaşılan ekran görüntüleri

Dovetail Games Flight School ve Dovetail Games Flight Simulator her ikisi de PC’de kullanılabilir olacak. Her iki yapım da DirectX 11 teknolojisini kullanıyor. 64bit destekleyecek zaten aksi mümkün değil. Oyun motoru Unreal Engine 4 veya bir başkası değil. Flight Simulator X‘ın teknolojisi kullanılıyor. Bu simülasyonun üzerine inşa edildiğini tekrar belirtelim.
Dovetail Games Flight School Facebook sayfası, Twitter hesabı ve resmi internet sitesi.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
4 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

4 yorum

Avatar
WTSupport Şub 14, 2016 - 17:03

Detaylı bir oyun olacak sanırım. Serbest uçuş modu falan

Cevapla
Avatar
caglar Şub 14, 2016 - 21:36

PMDG falan desteklesin yeter zaten kendileri PMDG kadar kaliteli yapamazlar 🙂

Cevapla
SimülasyonTÜRK
SimülasyonTÜRK Şub 14, 2016 - 22:42

Diğer simülatörlerle uyumluluk olmayacak diye bir yorum okudum. Ama farklı bir yerde uyumlu olacak diye okudum. Şu an bilgi yok. Yarın akşam Soru&Cevap yapılacak onu takip edeceğiz. Aktarırız.

Cevapla

Yorum yazın