in , , ,

City Car Driving 2.0 duyuruldu!

City Car Driving 2.0 duyuruldu!

Forward Development stüdyosu Unreal Engine ile geliştirdiği City Car Driving 2.0 yeni araç simülatörünü duyurdu. Devam oyunu olan City Car Driving 2.0’da daha iyi grafikler, araç özelleştirme gibi özellikler bulunuyor. Aslında Rusya’da bir araç simülatörü firması olan Forward yıllar içerisinde ilk yapımı geliştirip daha iyi hale getirerek Steam’de başarıya ulaşmıştı. Modlama desteği sayesinde kullanıcılar Steam Atölye üzerinde yüzlerce gerçek araç moduna ulaşabiliyordu.

Amacı hala gerçeğe mümkün olan en yakın koşullarda aceme sürücülerinde temel araba kullanma becerilerini öğrenmelerine yardımcı olan gerçekçi bir araç simülatörü sağlamaktır. Yapay zeka, trafik kurallarına uyumu, oyuncunun yoldaki davranışlarını izler ve bu trafik kurallarının pratik becerileri ile teroik bilgisini pekiştirmeye yardımcı olur.

CCD ilk oyununda kendi motorunu kullanıyor ancak bu Nebula2 altyapılı fakat yıllar içerisinde özelleştirdiği ve kendi ihtiyaçlarına göre geliştirdiği için artık onlara aittir. CCD 2.0 ise Unreal Engine kullanıyor. Şu an sürüm belirtmiyorlar. Unreal Engine 4 olsa da bunun ileride 5’e yükseltilmesi mümkün olduğu için sorun görünmüyor. Bu nedenle grafikler bu çaptaki bir stüdyo için yeterli sayılabilecek şekilde geliştirilmiş. Daha iyi hale zamanla getirilebilir. Bu ortamı ve yapıyı yeni motorda kurmaları, oynanabilir hale getirmeleri bile doğru bir adım attıklarını gösteriyor.

Multiplayer desteği çok istenmesine rağmen maalesef bu sürümde de yer almıyor. Geliştirici sorulan sorulara gelecekte ekleyebileceklerini belirtiyor. Ancak şu an ufukta böyle bir şey görünmüyor. Türkçe dil desteği de belirtilmemiş.

Ana Özellikler

  • Hem manuel hem de otomatik şanzımanı içeren ve baştan sona sürücü hazırlığını kapsayan ayrıntılı oyun kontrolleri
  • Oyuncu aracı için kişiselleştirme seçenekleri
  • Yaygın araç tipleri seçeneği
  • Araç simülatörü fizikleri ve gerçekçi çevre sesleri
  • Dinamik olarak değişen gündüz/gece döngüsü saatleri ve hava koşulları
  • Keşfedilecek çeşitli ortamlar: şehir, orman, vb.
  • Çok sayıda oyun modu

Steam

City Car Driving 2.0 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Yeni MAN TG3 TGX Çıktı! 

Yeni Volvo VNL, 25 Mayıs’ta geliyor!