Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümüne Yeni Tarihler Verildi!

5

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümüne Yeni Tarihler Verildi!

Yine mi erteleme? Evet! Kendilerince haklı sebepler olsa da oyunculara net bir tarih dönemi verilmemesi artık zaten çoktan sabır taşırmıştır. MasterBrain Bytes, Cattle and Crops‘ın erken erişimi, Steam çıkışı ve diğer gelişmeleriyle ilgili yine önemli bir açıklama yaptı.

Daha önce yayınlanan Tech Demo v0.0.9.8 güncellemesinde gelen Season One isimli oyun içi görevde belirli sistemlerde performansının düştüğü bildirilmiş. Bunun nedeni aramaya başlayıp bazılarını düzeltmişler. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili performans güncellemesi yayınlayacaklarmış. Güncelleme içerisinde kaplama/doku çözünürlüğü ve gölgelerin performansını artırmak için gelişmiş grafik seçenekleri de bulunacakmış.

Bu optimizasyon işlemleri sırasında tüm makinelerin ve objelerin ayarlanması için uğraşılmış. Örnek olarak 5 metreden sonra Arion traktörünün kontrol tuşlarının gizlenmesi ve LOD(ayrıntı seviyesi) aşamalarının ve doku/kaplamaların revizyonu yapılmış. Ayrıca editörde yani oyun motorunda bazı bileşenlerin düzenleip kaydedildikten sonra kaplamalarının bozulduğunu fark etmişler. Şu anda bu motor sorununu gidermeye çalışıyorlarmış ve performansla ilgili tüm varlıkları optimize edip ve yeni haritanın sorunsuz çalışabilmesi için zaman harcanıyormuş.

Ne yazıkki şu anki oyun kayıt sistemi işlevlsel değil, makineler doğru kurtarılamıyor ve kusurlu oluyor. Birkaç haftadır yeni bir oyun kayıt sistemi üzerinde çalışıyorlarmış. Ayrıca bu birden fazla haritayı destekliyor. Bununla birlikte artık başarıyla kayıt edebilecek, makinelerimizi başka haritalara aktarıp orada çalışmaya devam edebileceğiz. Finansal, araç filosu ve benzeri özellikler haritalardan ayrı olarak merkezi bir profile kaydediliyor. İlk Erken Erişim sürümü için oyunculara bunu test ettirmeyi düşünüyorlarmış.

Hata izleme (bug tracker) sistemini neredeyse bitirmişler. Kendi sistemlerini kullanmaya karar verdikleri için bu daha fazla zaman almış ama genel bakış, raporlama ve işleme süreçleri için daha iyi seçenekler sunulmuş. Bu program ile birlikte şu an üzerinde çalıştıkları ve hangi kilometre taşıyla neyin çıkarılacağı konusunda daha iyi fikir sahibi olacakmışız. Ayrıca buna özellik isteklerininin bir kısmını da dahil edeceklermiş. Bu bug tracker sistemini Erken Erişim sürümü ile birlikte çıkarmayı planlıyorlarmış.

Topluluk Erken Erişim sürümünün Kasım ayında çıkarma planı yukarıda belirtilen durumlar ve yakın zamanda bildirilen hatalar nedeniyle ertelendiği belirtiliyor. Eğer hiçbir şey olmazsa Aralık  ortasında v0.1.0 ön sürümünü yayınlayacaklar. Bundan önce de bugfix&performance v0.0.9.9 güncellemesi yayınlanacak. Steam sürümü v0.1.1 ise en erken Ocak 2018’de çıkacak. Şu an için v1.0 final sürümü tarihini kesinlikle veremiyorlar.

Yeni haritaya ait yeni bir ekran görüntüsü;

 

Sonuç olarak önümüzdeki hafta bir performans & hata düzeltme güncellemesi 0.0.9.9 sürümü ile yayınlanacak. Ardından Aralık ortasında yeni haritanın da olacağı direkt kendi sitelerinde satın alanların katılabildiği teknik demo yeni bir sürüm ile Topluluk Erken Erişim sürümüne geçirilecek. Burada bizlere yeni harita ve diğer geliştirmeler sunulacak. Ardından 2018 yılına girmemizle Ocak ayında Steam sürümünün çıkışı olacak. Resmi açıklamanın özeti budur. Yine erteleme olur mu? Yeni harita yıl bitmeden bizlere ulaşırsa zaten doğal olarak erken erişim resmen başlamış oluyor. Dileyelim ki başka sorunlarla uğraşmasınlar. Yıl bitmeden oynamaya başlamalıyız. Her şey güzel görünüyor, hataları, sorunları önemsiyorlar çözüyorlar. Ama olayın merkezinde olmayanlar ön yargılarını artırıyor.

 

SimülasyonPark’ta yer alan Cattle and Crops konularında tartışmalara katılabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

5 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here