Cattle and Crops'ın Erken Erişim Sürümüne Yeni Tarihler Verildi!
Connect with us

Haber

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümüne Yeni Tarihler Verildi!

MasterBrain Bytes, Cattle and Crops’ın erken erişimi, Steam çıkışı ve diğer gelişmeleriyle ilgili yine önemli bir açıklama yaptı.

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümüne Yeni Tarihler Verildi!

Yine mi erteleme? Evet! Kendilerince haklı sebepler olsa da oyunculara net bir tarih dönemi verilmemesi artık zaten çoktan sabır taşırmıştır. MasterBrain Bytes, Cattle and Crops‘ın erken erişimi, Steam çıkışı ve diğer gelişmeleriyle ilgili yine önemli bir açıklama yaptı.

Daha önce yayınlanan Tech Demo v0.0.9.8 güncellemesinde gelen Season One isimli oyun içi görevde belirli sistemlerde performansının düştüğü bildirilmiş. Bunun nedeni aramaya başlayıp bazılarını düzeltmişler. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili performans güncellemesi yayınlayacaklarmış. Güncelleme içerisinde kaplama/doku çözünürlüğü ve gölgelerin performansını artırmak için gelişmiş grafik seçenekleri de bulunacakmış.

Bu optimizasyon işlemleri sırasında tüm makinelerin ve objelerin ayarlanması için uğraşılmış. Örnek olarak 5 metreden sonra Arion traktörünün kontrol tuşlarının gizlenmesi ve LOD(ayrıntı seviyesi) aşamalarının ve doku/kaplamaların revizyonu yapılmış. Ayrıca editörde yani oyun motorunda bazı bileşenlerin düzenleip kaydedildikten sonra kaplamalarının bozulduğunu fark etmişler. Şu anda bu motor sorununu gidermeye çalışıyorlarmış ve performansla ilgili tüm varlıkları optimize edip ve yeni haritanın sorunsuz çalışabilmesi için zaman harcanıyormuş.

Ne yazıkki şu anki oyun kayıt sistemi işlevlsel değil, makineler doğru kurtarılamıyor ve kusurlu oluyor. Birkaç haftadır yeni bir oyun kayıt sistemi üzerinde çalışıyorlarmış. Ayrıca bu birden fazla haritayı destekliyor. Bununla birlikte artık başarıyla kayıt edebilecek, makinelerimizi başka haritalara aktarıp orada çalışmaya devam edebileceğiz. Finansal, araç filosu ve benzeri özellikler haritalardan ayrı olarak merkezi bir profile kaydediliyor. İlk Erken Erişim sürümü için oyunculara bunu test ettirmeyi düşünüyorlarmış.

Hata izleme (bug tracker) sistemini neredeyse bitirmişler. Kendi sistemlerini kullanmaya karar verdikleri için bu daha fazla zaman almış ama genel bakış, raporlama ve işleme süreçleri için daha iyi seçenekler sunulmuş. Bu program ile birlikte şu an üzerinde çalıştıkları ve hangi kilometre taşıyla neyin çıkarılacağı konusunda daha iyi fikir sahibi olacakmışız. Ayrıca buna özellik isteklerininin bir kısmını da dahil edeceklermiş. Bu bug tracker sistemini Erken Erişim sürümü ile birlikte çıkarmayı planlıyorlarmış.

Topluluk Erken Erişim sürümünün Kasım ayında çıkarma planı yukarıda belirtilen durumlar ve yakın zamanda bildirilen hatalar nedeniyle ertelendiği belirtiliyor. Eğer hiçbir şey olmazsa Aralık  ortasında v0.1.0 ön sürümünü yayınlayacaklar. Bundan önce de bugfix&performance v0.0.9.9 güncellemesi yayınlanacak. Steam sürümü v0.1.1 ise en erken Ocak 2018’de çıkacak. Şu an için v1.0 final sürümü tarihini kesinlikle veremiyorlar.

Yeni haritaya ait yeni bir ekran görüntüsü;

 

Sonuç olarak önümüzdeki hafta bir performans & hata düzeltme güncellemesi 0.0.9.9 sürümü ile yayınlanacak. Ardından Aralık ortasında yeni haritanın da olacağı direkt kendi sitelerinde satın alanların katılabildiği teknik demo yeni bir sürüm ile Topluluk Erken Erişim sürümüne geçirilecek. Burada bizlere yeni harita ve diğer geliştirmeler sunulacak. Ardından 2018 yılına girmemizle Ocak ayında Steam sürümünün çıkışı olacak. Resmi açıklamanın özeti budur. Yine erteleme olur mu? Yeni harita yıl bitmeden bizlere ulaşırsa zaten doğal olarak erken erişim resmen başlamış oluyor. Dileyelim ki başka sorunlarla uğraşmasınlar. Yıl bitmeden oynamaya başlamalıyız. Her şey güzel görünüyor, hataları, sorunları önemsiyorlar çözüyorlar. Ama olayın merkezinde olmayanlar ön yargılarını artırıyor.

 

SimülasyonPark’ta yer alan Cattle and Crops konularında tartışmalara katılabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Reklam
5 Comments

5 Comments

 1. furkan

  Ara 1, 2017 at 19:19

  Tarlalarda çamur ve su birikintileri varmı

 2. Muhammed

  Ara 1, 2017 at 21:54

  Erteleyecekler gene

 3. Veli

  Ara 2, 2017 at 12:08

  Hiç şaşırmadım. Torunlarımız oynar artık.

 4. Onur

  Ara 2, 2017 at 15:52

  Şu oyun bir çıksın yeminle söylüyorum ilk ben satın alacağım

  • muhammed

   Ara 2, 2017 at 19:53

   çıkarsa alırsın da zor çıkmayacak yani en azından ocak – şubata kadar 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

SCS Software, Prag’da FOR GAMES Fuarına Katılıyor

SCS On the Road takımı yine yollara düşüyor ancak bu kez kendi ülkelerindeki bir etkinliğe katılacaklar. Bu hafta 25-28 Ekim tarihleri arasında Prag’da FOR GAMES adında bir oyun fuarı gerçekleşecek.

Simülasyon Türk

Published

on

SCS Software, Prag’da FOR GAMES Fuarına Katılıyor

SCS On the Road takımı yine yollara düşüyor ancak bu kez kendi ülkelerindeki bir etkinliğe katılacaklar. Bu hafta 25-28 Ekim tarihleri arasında Prag’da FOR GAMES adında bir oyun fuarı gerçekleşecek. SCS takımı da ATS’nin yeni çıkan Oregon genişlemesini ve yakında yayınlanacak olan Special Transport DLC’sini orada tanıtacağını açıkladı. Ayrıca ETS 2 için Beyond the Baltic Sea DLC’sinin de tanıtımları olacak.

 

Geçen hafta Polonya’da PGA 2018’e katılmışlardı. Orada çektikleri görüntülerden oluşan bir video yayınladılar. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

ETS 2 Genel

ETS 2’nin Almanya Ticari Bağlantılar Etkinliğinin Topluluk Hedefi için Kilometre Şartı Kaldırıldı!

50 milyon tona ulaşmak için en az 300 km sınırı SCS tarafından kaldırıldı. Topluluk hedefinde artık mesafe sınırı yok. Ancak kişisel görevde en az 300 km mesafe şartı devam ediyor.

Simülasyon Türk

Published

on

ETS 2’nin Almanya Ticari Bağlantılar Etkinliğinin Topluluk Hedefi için Kilometre Şartı Kaldırıldı!
50 milyon tona ulaşmak için en az 300 km sınırı SCS tarafından kaldırıldı. Topluluk hedefinde artık mesafe sınırı yok. Ancak kişisel görevde en az 300 km mesafe şartı devam ediyor. Etkinlikteki amacımız Almanya’dan veya oraya 10 farklı ülkeden teslimat yapmak. İster Almanya’dan 10 farklı ülkeye isterseniz de 10 farklı ülkeden Almanya’ya yaparak katılabilirsiniz. 10 tane tesliamatı yaptıktan sonra ilk hediyelerinizi alıyorsunuz. Bundan sonraki teslimatlar ana hedef olan 50 milyon ton taşıma için geçerli oluyor. Ve burada mesafe sınırı ve farklı ülke şartı artık yok. Topluluğun bu etkinliği bitirmesi için 50 milyon ton taşımış olması gerekiyor. Bu tamamlanınca diğer hediyeler verilecek. Şu an worldoftrucks.com‘da yaklaşık 6 milyon ton taşınmış.
 
Özet;
Kişisel görevinizde en az 300 km mesafedeki teslimatları yapacaksınız.(İlk hediyeleri alacaksınız)
Kişisel görevinizi bitirip topluluk hedefi(50 milyon ton taşıma) için ise mesafe sınırı ve farklı ülke şartı yok. Daha kısa mesafelerde çalışabilirsiniz. Bu tamamlanınca diğer hediyeleri alacaksınız.

 
Under the Bridge arkaplan hediyesinin nasıl göründüğünü video ile gösterdiler.

 
Ödül olarak; BrandenBurg Gate isimli aksesuar ve 3 rastgele ülke flaması herkese(ilk 10 teslimat için) verilecek. Topluluk hedefi tamamlandığında ise Under the Bridge isimli menü arkaplanı, Altın Geyik ve Alman Çoban Köpeği(sallanan kafalı) aksesuarı hediye gelecek. Bunları WorldofTrucks üzerinden Steam’e aktarabilirsiniz. Topluluk ödülünü kazanmanız için kendi görevinizi tamamlamanınz gerek.

Steam envanterine eklenecek olan bu hediyeler takas edilebilir veya pazarda satılabilir.

Not: Bu etkinliğe katılabilmek için ETS 2 profilinizin World of Trucks ile senkronize olması gerekmektedir.

Logbook sayfasında yaptığınız işleri takip edebilirsiniz.

ETS 2 – Almanya Ticari Bağlantılar etkinliği için ana konu burada!

 

İlgili haber

WoTR – Euro Truck Simulator 2 – Almanya için Ticari Bağlantılar Etkinliği

Continue Reading

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Videosu Yayınlandı

Sabırla 26 Ekim gününü bekliyoruz!

Simülasyon Türk

Published

on

Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Videosu Yayınlandı

Sabırla 26 Ekim gününü bekliyoruz!

Rockstar Games an itibariyle Red Dead Redemption 2 için çıkış videosunu yayınladı. 26 Ekim’de yayınlanacak olan yapım Cuma akşamı ön yüklemeye açılacak. Türkiye saati ile Cuma akşam 19.00’da ön sipariş verenler indirmeye başlayacak.

 

Red Dead Redemption 2 yayınımız(videolar, yazılar) 26 Ekim’den itibaren başlıyor. PlayStation 4 üzerinden deneyimlerimizi aktaracağız.

RDR 2 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Sitemizde lütfen adblock vb. reklam engelleme yazılımlarını devre dışı bırakın.

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler