Ana Sayfa American Truck SimulatorAmerican Truck Simulator Haber American Truck Simulator Idaho eyaletinin Kuzey ve Güney bölgesinin farkları tanıtıldı

American Truck Simulator Idaho eyaletinin Kuzey ve Güney bölgesinin farkları tanıtıldı

Yazar SimülasyonTÜRK

American Truck Simulator Idaho eyaletinin Kuzey ve Güney bölgesinin farkları tanıtıldı

Idaho’da yer alan sıradağlar, ulusal parklar, hareketli kasabaların yanı sıra eyaletin Kuzey ve Güney bölgeleri arasındaki bazı önemli farklılıklar geçtiğimiz blog yazısında ele alındı.

The North / Kuzey

Kuzey aynı zamanda Idaho Panhandle olarak biliniyor. Eyaletin çoğunu yoğun ormanlar, dağlar ve birçok göl oluşturuyor. Washignton eyaletinin sağında yer aldığı için aynı doğal özelliklerinin çoğunu paylaşıyormuş. Bir diğer büyük farklı ise nüfus popülasyonu yoğunluğunda. 2010 yılı itibariyle Panhandle tarafında sadece 317 bin kişi yaşıyormuş ve eyaletin toplam nüfusunun yaklaşık %20’sine denk geliyor. Doğal olarak burada büyük ve yoğun şehirler bulunmayacak.

The South / Güney
Güney Idaho ise çöl benzeri manzaralar ve kurak dağ tepeleri ile tamamen farkı bir manzaraya sahip olan Utah ve Nevada eyaletlerine benziyor. Bölgede yer alan volkanik aktiviteler nedeniyle milyonlarca yıl yontulmuş ve değiştirilmiş alanlar bulunuyor. Güney bölgesine giderken geniş ve açık manzaralar, sulu tarım arazileri ve hareketli şehirler görebileceğiz. Idaho’nun en büyük nüfuslu şehri ve başkenti Boise, güney bölgesinde yer alıyor. 2015 istatistiklerine göre bu şehir 226 bin nüfusa sahip ve diğer ABD şehirlerine kıyasla çok da kalabalık bir bölge olarak görünmeyebilir. Boise şehrinin takma adı sırf bu özelliklerden dolayı “big little city” olarak konmuş.

The Technology / Teknoloji

Silikon Vadisini unutun Sun Valley milyardeler için yaz kampıdır! Her Temmuz ayında teknoloji ve medya(örnek olarak Apple CEO’su Tim Cook ve Microsoft’Tan Bill Gates) dünyasında en büyük isimler yatırım bankası Allen & Co. tarafından düzenlenen özel bir konferans ve bir kaçamak için Güney Idaho’da bulunan Sun Valley Lodge’a geliyor. Konferas 1983’ten bu yana her yıl Temmuz ayında bir hafta olarak planlanıyor ve sürüyor. Bölge dünya’nın ilk kayak merkezlerine ve ilk telesiyejlerine ev sahipliği yapan bir sıradağlar ile çevrilmiş.

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın