in , ,

TransOcean – The Shipping Company İncelemesi

TransOcean – The Shipping Company İncelemesi

Ambarlı’nın yıldızı 🙂

ST Shipping ve HST Shipping adında iki şirket kurduk.

 

TransOcean incelemesinden herkese merhaba! 24 Eylül’de çıkan armatörlük simülasyonunun incelemesini yayınlıyoruz.

 

Nedir bu TransOcean – The Shipping Company?

Türkçesi TransOcean – Nakliye Şirketi şeklinde çevirilebilir. Türkçe dil desteği olmamasına rağmen oyuna eklenen İstanbul Ambarlı limanı ile dikkatimizi çekti.

55 ayrıntılı modellenmiş Dünya limanlarında satın aldığınız gemilerle yük taşıyorsunuz. Gemileri sadece liman giriş ve çıkışların kullanıyorsunuz. Kazasız ve rotadan çıkmadan limana yanaştırmalısınız.

Sadece armatörlük simülasyonu demek biraz haksızlık olur. Lojistik okuyan, Dış ticaret vb. diğer bölümler dahil eğitim için de kullanılabilecek olan bu oyunda lojistik işlerini öğrenebiliyorsunuz. Gerçekçi olması oyuna ilgiyi arttırıyor.

 

Şirket veya Serbest bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Online ve Offline olmak üzere iki Serbest mod var. Online seçerseniz piyasayı diğer oyuncular etkiliyor. Yükleri zamanında almazsanız başkası alıyor. Online modun bazı eksikleri var. Tam olarak anlatmak gerçekten zor. Sandığınız gibi değil 🙂

 

Şirket ile başlarsanız. Ortaklarınız taşıdığınız mallardan paylarını alırlar bu da sizin yavaş gelişmenize neden olur. Şirket şeklinde başladığınız eğitim de dahil oluyor. Neyi nasıl yapacağınız gösteriliyor.

Tavsiyemiz Serbest bir şekilde Online modda oynamanızdır.

 transocean-the-shipping-company-dunya-haritasi

Gemiyi nasıl satın alacağız?

Hesabınıza 8.200.000 Euro civarında bir para yatırılıyor. Oyuna başlarken seçtiğiniz limanda 3 gemiden birini almalısınız. 220 TEU’luk gemiyi satın almalısınız. Daha fazla yük alabilmek için o uygun 🙂

 

Buy Ships - Bu ekrandan yeni gemiler satın alabilirsiniz.
Buy Ships – Bu ekrandan yeni gemiler satın alabilirsiniz.

Liman seçimi

TransOcean özgün bir oyun sunuyor. Her limanın özgün özellikleri var. İşlek olmayan bir yerden başlarsanız yük bulmakta zorlanırsınız.

Türk oyunculara tavsiyemiz Ambarlı, Rotterdam, Hamburg, Felixstowe gibi limanlardan başlayarak oynamalarıdır.

 

Gemi geliştirme

Gemileri satın alırken hasarlı veya hasarsız olmasına dikkat edin. Eski gemiler maalesef yok. Aldığınız bütün gemiler son model olarak değerlendirilebilir.

3 tür sertifika var. Bunların ücretleri değişiyor. Onları satın alarak yeni yükler taşıyabilirsiniz.

 

Geminizi geliştirebilirsiniz.
Geminizi geliştirebilirsiniz.

Seviye atlama

trans-ocean-seviye

Yüksek tonajlı gemileri şak diye kullanabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir durum söz konusu bile değil. Kaptanlık ünvanınızı yükseltmek için limanlara römorkör yerine gemiyi sizin yanaştırmanız gerekir. İhalelere katılarak yükler taşımalısınız. Sertifika alıp yeni yükler taşıma iznine sahip olmalı ve polis kontrolünden rahatlıkla geçebilmelisiniz.

Oyuna ilk başladığınızda kim olduğunuz bilinmiyor. Yeni gemiler alarak, yeni yerlere giderek adınızı duyuruyorsunuz.

Seviyenize göre yükler çıkıyor. Seviyenize göre olmayan yükleri aldığınız eğer polis kontrolüne takılırsanız milyonlarca Euro ceza ödeyebilir ve bekletilebilirsiniz.

 

Rotanız üzerinde yük alma

22 farklı ticaret ürünü bulunuyor. Bunların ağırlıkları farklılık göstermekle birlikte ücretleri ve bulunduğu limanlar değişiyor.

Eğer geminiz 220 TEU ise ve rotanız üzerinde örnek olarak Ambarlı’dan 100 TEU yük aldınız Lizbon’a gidiyorsunuz. Bu arada İtalya ve İspanya limanlarına uğrayarak yeni yükler alabilirsiniz. Mazotunuzunda azalacağını varsayarsak yakıt ikmali yapmanız gerekir.

Geminin hızını düşürerek yakıt tasarrufu sağlayabilir daha uzak yerlere gidebilirsiniz.

 

Kontrat ekranı...Rotanız üzerinde başka yükler alabilirsiniz.
Kontrat ekranı…Rotanız üzerinde başka yükler alabilirsiniz.

Dünya limanlarında ofis satın almak

Başlangıç ofisiniz Ambarlı ise gittiğiniz diğer liman şehirlerinde ofis alabilirsiniz. Bu ofis sayesinde yeni gemilere erişebilir. Günlük liman ücretinizi azaltabilirsiniz.

 

İspanya Valencia limanında bir ofisin fiyatıİspanya Valencia limanında bir ofisin fiyatı
İspanya Valencia limanında bir ofisin fiyatı

Para kazanmak kolay mı?

Şirketiniz çabuk gelişiyor. Para kazanmak gerçekten kolay denebilir. 1 saat oynadığınızda yeni bir gemi almış olabilirsiniz.

Gemiler günler süren yolcuklar sonucunda hedefe varıyor. Bu da oyunda zamanı ileri sardırmanıza neden olur. Bulunduğunuz tarihten çok sonrasına gelebilirsiniz. Örnek olarak biz şu an 2016 yılındayız.

 

Limanda demirli iken geminizi yönetebilirsiniz.
Limanda demirli iken geminizi yönetebilirsiniz.

Binlerce TEU

Kaptanlık seviyeniz yükseldikçe 3 bin hatta 5 bin Teu’luk konteyner gemileri satın alacaksınız. Bunların yakıt masrafı bile 1 milyon Euro’dan fazladır. Gidebilecekleri menzil de o kadar artıyor. Rotanız üzerine birçok limana girerek milyonlar Euro’luk yükler alabilirsiniz.

 

Bu ekrandan ihaleler alabilirsiniz.
Bu ekrandan ihaleler alabilirsiniz.

Fırtınalar!

Okyanus ortasında bir fırtınaya yakalanırsanız durmanız gerekir. Devam ederseniz hem geminize hem de yükünüze zarar gelebilir. Bu da hiç iyi olmaz!

 

Sahip olduğumuz gemiler böyle görüntülenir.
Sahip olduğumuz gemiler böyle görüntülenir.

Gemi filonuz!

Zamanla büyüdünüz yeni gemiler aldınız. Bunları yönlendirmek sizin işiniz. Karmaşa yaşayabilirsiniz. Gerçek bir şirket gibi yoruyor insanı 🙂 Şu an hesabımızda 5 gemi var ve onları zarar etmeden kontrol etmek zorundayız. Limanlara tabikide römorkör tarafından yanaştırılıyorlar. Manuel olarak yanaştırmak zaman kaybı!

Dedik ya her limanın kendi özelliği var.

 

Daha büyük gemiler için yeterli seviyeye geldiğinizde kilitler açılacaktır.
Daha büyük gemiler için yeterli seviyeye geldiğinizde kilitler açılacaktır.

Denizcilik, gemi, lojistik kısacası Simülasyon oyunlarına meraklıysanız TransOcean oynamalısınız! Türkçe olmaması nedeniyle kızgın olsakta 🙁

 

Güncelleştirmeler!

Geliştirici firmayla görüştüğümüzde oyun için güncellemelerin geleceği belirtildi. Bu güncellemelerde neler olacak? Bilgi verilmedi fakat yeni gemiler, limanlar gelse fena olmaz 🙂

DLC konusunda birşey açıklamadılar.

 Oyun içi ekran görüntüleri(Dikkatle inceleyiniz)

Oynanış videomuz

Yukarıdaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İNCELEME SONUCU

Artılar:

 • Gerçekçi ekonomi sistemi
 • Gemi modelleri
 • Liman çokluğu
 • Süreklilik
 • Arayüz tasarımı
 • Oynanış
 • Ses özelliği böyle bir oyun için standart seviyede

 

Eksiler:

 • Kamera açıları
 • HUD ekranlarının büyüklüğü
 • Liman haritasının küçüklüğü
 • Panama ve Süveyş kanalından geçilememesi
 • Gemi çalışanlarının olmaması sorunu(kendi kadromuzu kuramıyoruz)
 • Bazı limanlarda özellikle Türkiye’de Ambarlı limanında çalan müziğin uygun olmaması

 

 

İnceleme Puanı: 10/8 (Simülasyon oyunları göz önünde bulundurulmuştur.)

 

Satın alınır mı?

Satın alınmayacak oyunu ne inceleriz ne tanıtırız!

 

Steam’den satın almak için tıklayın

Fiyat konusunda biraz pahalı gelebilir. Onların durumunu göz önüne alırsak uygun 🙂

 

SimülasyonTürk

www.simulasyonturk.com

 

 

Steam tanıtım yazısı Türkçe’dir.

TransOcean – The Shipping Company devasa gemiler dünyasına ve transnasyonal nakliye imparatorluğuna giden yolda sana yardımcı olacak. Modern nakliye gemilerinden oluşan büyük bir filo kur ve tüm denizlerin hakimi ol.

TransOcean – The Shipping Company devasa gemiler dünyasına ve transnasyonal nakliye imparatorluğuna giden yolda sana yardımcı olacak. Modern nakliye gemilerinden oluşan büyük bir filo kur ve tüm denizlerin hakimi ol. Rotalarını takip et ve gerçek zamanlı olarak limana giren ve çıkan gemilerini kontrol et ve verimli bir iş yapıp yapmadığını gör. Unutma, vakit nakittir! Fazla tatil yapacak zamanın olmayacak.

transocean-the-shipping-company-gemi1

Dünyanın en büyük ve en çok bilinen ve en egzotik 55 farklı limanı senin ziyaretini bekliyor, bu limanlardan biri senin evin sayılacak, hangisi olduğuna da sen karar vereceksin. Her limanın kendine özgü avantajları ve dezavantajları var, bu yüzden seçimini yaparken dikkatli ol. Çok özenle hazırlanmış bonus sistemi vereceğin her kararda sana zorlu anlar yaşatmak üzere tasarlandı. 20 farklı gemi var ve bu yüzden her türlü faktörü göz önünde tutman gerekecek; Geminin tasarımı Panama Kanalı için uygun mu? ya da daha uzun bir rotayı mı takip etmen gerekecek? Süveyş kanalı üzerinden kısa bir rotayı mı tercih edeceksin yoksa daha karlı bir görev kabul ederek Afrika limanlarına mı demir atacaksın? Seçtiğin rota üzerinde fırtınalarla karşılaşma şansın mı yüksek yoksa korsanların cirit attığı sularda mı dolaşacaksın? Gideceğin liman en yeni gemini kabul edecek kadar yer bulabilecek mi?

transocean-the-shipping-company-gemi2

Özenle tasarlanmış limanlar, gemilere ve rotalar gerçek hayattaki modeller baz alınarak hazırlanmıştır ve bu özelliği TransOcean – The Shipping Company oyununu eşsiz yapan farklılıklarından biridir. Dinamik fiyatlı ticaret sistemi sürekli olarak en karlı rotaları takip etmeni sağlar, bu en iyi işleri almanın tek yoludur. Masrafları ve kazançlar arasında iyi bir denge yaratmalı, farklı olasılıklar arasından seçim yaparken sinirlerine hakim olmalısın: acaba kaçakçılık yapmak para kazandırır mı yoksa itibarını mı zedeler? Başarı seviyen artıkça itibarın da yükselecek ve çok daha iyi teklifler almaya başlayacaksın. Çevrimiçi modda, en karlı rotalar ve en iyi fiyatlar için diğer oyuncularla rekabete girebilirsin, bu modda arz ve talep kuralı uygulanır. Hedefine ulaşmak için birden fazla yola takip edebilir, imparatorluğunu geliştirmek için doğru stratejiyi geliştirebilir ve tüm zamanların en başarılı nakliyecisi olabilirsin!

Özellikler

 • Her zaman yeni zorlu görevler veren karmaşık atama yönetimi
 • 20 farklı kent simgesi içeren toplam 55 detaylı liman
 • 20 gerçekçi gemi sınıfı, bu gemilere bakım yapmak da gerekiyor
 • 22 ticaret ürünü
 • Heyecan verici hadiseler ve olayları tamamen değiştirebilen küresel olaylar
 • Otomatik ve manuel demirleme veya limandan ayrılma
 • Çevrimiçi mod: diğer oyuncuların davranışları rotaları ve ürün fiyatlarını etkiler

Not: Türkçe dil desteğiyle ilgili bir resmi açıklama yok. Geliştirici ve Yayımcı şirketlere Türkçe dil desteğinin olması gerektiğini belirtmiştik.

Geliştirici: Deck13 Hamburg

Yayımcı: astragon

Çıkış Tarihi: 24 Eylül 2014

 

14 Comments

Leave a Reply
 1. oyunu açıyorum 30 dk sonra kendiliğinden kapanıyor ve oyun çöktü yazısı çıkıyor (tabi ingilizce) bunun sebebi ve çözümü nedir. 3-5 GB oyunda bile böyle sorunla karşılaşacaksak eğer gidem ben bu diyarlardan. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. (windows 7 ultmate – 2,10 gb amd – 1gb ati readıon – 3gb rem – 500 gb sata)

    • s.a. saygıdeğer simulasyon türk yetkileri ben bu oyunda oyundan atılma sebebini hala bulamadım aynı zamanda burda da soruma cevap gelmedi.sorunum devam etmekte [oyuna giriyorum açıyorum fakat gemiyi limandan çıkaracağım zaman oyundan atıyor beni (seçenekler>uyumluluk >bölümünden 640*480 çözünürlüğünde çalıştırı yapıyorum.görsel temaları devre dışı bırakıyorum.masaüstü oluşturmayı devre dışı bırakıyorum bunları da denedim olmadı.sildim tekrar yükledim oda olmadı)]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Euro Truck Simulator 2: Bolzano (Kurban Bayramı) Sohbet

World of Trucks Başarımları Açıldı!