in , , , ,

Microsoft Flight Simulator – LTBY Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı eklentisi

Microsoft Flight Simulator – LTBY Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı eklentisi

Microsoft Flight Simulator için Acar Scenery tarafından LTBY Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı eklentisi yayınlandı. Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ait olan havalimanı için terminal modeli özel olarak çizilip aktarılmış. Tüm düzenlemeleriyle harika bir ücretsiz havalimanı eklenti çalışması olmuş. Böylece yeni bir meydan daha MSFS platformunda kullanıcılarla buluşmuş oldu. Acar Scenery’nin ellerine sağlık.

 

Emeği Geçenler

Yapımcı: Acar Scenery

İndirmek için buraya tıklayın.

acar-scenery-eskisehir isimli klasörü Community içerisinde yükleyiniz.


Hasan Polatkan Havalimanı (IATA: AOE, ICAO: LTBY), eski adıyla Anadolu Havalimanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ait olan havalimanı. Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’nde bulunmaktadır.

IATA Tanıtım Kodu AOE
ICAO Tanıtım Kodu LTBY
Pist Uzunluğu 3000 metre
Pist Genişliği 45 metre
Pist İstikameti 09 / 27
Pist Kaplaması Beton
Şehir merkezinden uzaklık 5 Km
Koordinatları 394845N – 0303114E
Meydan Yüksekliği 2599 FT

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı 1989 yılında “Eskişehir Anadolu Havaalanı” adıyla trafiğe açılmıştır. 2007 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Havaalanı Yapım, İşletim ve Sertifikalandırma Yönetmeliği (SHY-14A) kapsamında Türkiye’de 21. havalimanı olarak ruhsatlandırılmış olup dünyada bu ruhsata sahip ilk ve tek üniversite havalimanı olma unvanını almıştır. 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Eskişehir Hasan Polatkan adını alan havalimanı 3000 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde tek piste sahiptir. Havalimanı hassas iniş sistemi (ILS) de dâhil olmak üzere iniş ve kalkış için gerekli tüm seyrüsefer alt yapısına sahiptir. 4000 metre kare kapalı alanı ile havalimanı terminalinin yıllık 300.000 yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Havalimanında kurulduğu ilk günden buyana Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümü öğrencilerinin eğitim uçuşları gerçekleştirilmektedir. Eğitim uçuşlarının yanı sıra VIP, CIP, hava taksi, ambulans uçuşları tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat yolcu taşımacılığı faaliyetleri gerçekleştirilen Hasan Polatkan Havalimanından 2021 yaz döneminde Brüksel, Ostend, Lyon, Amsterdam, Düsseldorf ve Köln olmak üzere Avrupa’da altı uçuş noktasına dış hat uçuşları gerçekleştirilmiştir. 2021 yılı içerisinde 99,172 yolcuya hizmet verilen havalimanı ile bölgeye ve şehrimize akademik, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda önemli katkılar sunulmaktadır.

Kaynak; Eskişehir Teknik Üniversitesi

 

 

 
 

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator – California eyaleti için 3. yenileme aşamasına geçildi!

Microsoft Flight Simulator – Türkçe dil desteğine kavuştu! (Sim Update 12 yayınlandı)