Ana Sayfa Haber Autobahn Police Simulator 2’nin Çıkışı ve İlk İzlenimlerimiz!

Autobahn Police Simulator 2’nin Çıkışı ve İlk İzlenimlerimiz!

Yazar SimülasyonTÜRK

Autobahn Police Simulator 2’nin Çıkışı ve İlk İzlenimlerimiz!

Alman yollarında bir Polizei olmak?

Almanya otobanlarında polis olduğumuz simülatör 2. oyunla seri haline geliyor. Z-Software‘ın Ağustos 2015’te yayınladığı Autobahn Police Simulator’ın 2. oyunu 7 Aralık günü çıkışını Steam üzerinden gerçekleştirdi. Aerosoft tarafından yayınlanan yapım önceki oyuna göre çok daha fazla özellik barındırıyor.

Yeni oyunda yaşayan bir polis karakolu var. Bina içerisinde dolaşabiliyor, polis memurlarıyla diyalog kurabiliyoruz. Üstelik oyun içi seslendirmeler özel stüdyo ünlü yayıncılar tarafından yapıldı. Karakter oluşturma ekranında kadın veya erken polis memurunu seçip birçok ayrıntısıyla kendimize özel bir karakter yaratabiliyoruz. Polis istasyonunda çeşitli yükseltmelerle yeni özelliklere kavuşabiliyoruz. Rastgele seçilen görevlerde rol alarak hız yapan sürücüleri yakalayabilir, otoban yollarında kontrolü sağlayabiliriz. Şüpheli araçları durdurup arama yapabilir, şoförleri sorgulayabiliriz.

 

Autobahn Police Simulator 2‘de çeşitli sahnelerle bölünmüş 20 ayrı görev hikayeleştirek anlatılıyor. Bu görevleri yaparken telsizli polis aracı, sivil araç ve ilk kez gelen polis vanı bulunuyor. Her araçta birçok özellik bulunuyor. Gerçekçi siren ışıkları ve sesleri görev türüne göre değiştirilebiliyor.

Teknik geliştirme ağacında ilerleyen görevlerde işimize yarayacak bir helikopter bile var. Tabii bu helikopteri kullanamıyoruz bizlere yukarıdan hava desteği sunuyor ve kaçan araçları/şüphelileri daha kolay yakalıyoruz.

Açık dünya özellikleri ile yeni oyun daha uzun bir oynanış vadediyor.

 

 

Oynanış özellikleri:

 • Yaşayan bir polis istasyonu: kendi programlarını takip eden polis memurları
 • Özenle anlatılan hikaye
 • Serbest oynanış
 • Ayrıntılı karakter oluşturma
 • Polis istasyonu, araçlar, kıyafetler ve oyuncu yeteneklerini teknik ağaç ile birlikte yükseltebilme
 • Akıllı yapay zeka(AI)
 • 3 farklı araç
 • 3 farklı siren sesi, kontrol edilebilir LED matrix ekran “mavi ışıklar”, sinyaller gibi ayrıntılı araç işlevleri ve daha fazlası

Görev türleri:

 • Kapsamlı trafik kontrolleri
 • Hızlı ve tempolu araç takibi, kovalama
 • Aktif bir şekilde trafiği etkileyebilme
 • Eskort araçlar
 • Kaza olaylarını ele alma
 • Araç arama

Steam’de 87,50 TL olarak fiyatlandırılmış. Global satış fiyatı $29,99, €24,95


Çıkış sürümü nasıl?

Autobahn Police Simulator 2 daha da ayrıntıya inmiş bir oyundu fakat onca güzel özelliğe rağmen oynanamayacak derece kötü bir optimizasyon, kontroller, oynanış mekaniklerine sahip. Sesler dengesiz, sürüş dengesiz, arayüz öğeleri esnek değil. Polis karakolu atmosferi, telsizde duyulan konuşmalar ve diğer özelliklerle atmosfer çok iyi yansıtılmaya çalışılmış. Bitki örtüsünü aşırı kaliteli olması dikkatlerden kaçmıyor ama bu oyunu çok kötü şekilde performans olarak etkiliyor. Polis simülatörü konusunda eksiklik var ve insanlar bu oyun için umutlanmışlardı. Heyecan verici özelliklere sahipti fakat ilk oyuna göre oynanılamayacak şekilde olması şahsen yine hayal kırıklığına uğrattı. Güncellemeler üzerinde çalıştıkları belirtildi fakat yine yeniden aynı şekilde hataları tekrarlamak oyuncuya saygısızlıktır. Birçok hata var ve bunlar belki onlar test ederken sıkıntı çıkarmıyordu ama Steam üzerinden sunulan tamamlanmayan yarım bırakılan özellikler birbirini etkileyerek birçok hata oluşturmuş. Kalite kontrol testlerinin verimsiz olduğu ve geliştiricinin umursamadığı ortada ve yine Aerosoft şirketinin farklı bir alanda çıkardığı oyunun böyle olmasına üzülüyoruz. Türk oyuncular fiyatları pahalı bulsalar bile bu tür oyunları alıp oynamak istiyor. Steam’de incelemeleri çok olumsuz olarak değerlendirildi haliyle bunları değiştirmek zaman alacak. 5-6 aylık bir sürede anca düzelebilir. Bu sebeple oyun kısmen düzelene kadar video inceleme yapmama kararı aldık. Gelişmeleri hem buradan hem de SimülasyonPark konusundan aktaracağız.

SimülasyonPark ana konusu Autobahn Police Simulator 2

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
OMSI 2 PLAYER Ara 9, 2017 - 10:43

Aerosoft GmbH’Dan Ne Beklersin 40-50 TL Olsa Neyse 🙂

Cevapla

Yorum yazın