Watch Dogs’un Wii U Sürümü Bu Yüzden Gecikti!

0
Watch Dogs’un Wii U Sürümü Bu Yüzden Gecikti!
Wİİ-U-watch-dogs-haberi
Ubisoft dün yaptığı açıklamayla oyunun çıkış tarihini duyurmuştu. PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için 27 Mayıs’ta çıkacağı açıklanan oyunun Wii U çıkış tarihi ise açıklanmamıştı. Oyunun yapımcılarından Dominic Guay bu ertelemenin sebebini açıkladı.
      “Oyun hala yapımda, iptal edilmedi. Henüz bir çıkış tarihi kararlaştırmadık ama bu yıl içinde olacağını düşünüyoruz. Hala düşünüyoruz, kararlaştırdığımız anda herkesin bundan haberi olacak. Bükreş’te bir stüdyomuz oyun üzerinde çalışıyor ve Wii U kontrolcüsünü araştırmaya devam ediyoruz. Ayrıca Wii U ilginç bir platform çünkü kendi içinde güçlü olduğu yanları var ve biz bunlardan elde edebileceğimiz avantajları kullanmak istiyoruz. Diğer platformları Wii U için ertelemek istemedik. Oyunun biraz daha iyi olması için zamana ihtiyacımız var ve hazır olduğunda Wii U’nun kendine has özelliklerini kullanmış bir şekilde oyunu çıkarmayı istiyoruz.”
      Guay, Wii U’nun, özellikle kontrolcüsünün, Watch Dogs’un stiline çok uygun olduğunu düşündüğünü ekledi. Guay, “Bence Wii U’nun kontrolcüsü bizim için önemli ve oynarken bu kontrolcüyü iyi kullanmamız gerekiyor. Aslında ilk başta oyun Wii U’da çalışmıyordu ama Bükreş’te çok güçlü, çok yetenekli mühendislerimiz var. Onların oyunu ne kadar çabuk konsola uyarladığını görünce etkilendim. Tabii ki oyun aynı fakat Wii U’nun özelliklerine adapte olmak önemli.” sözlerini söyledi.
Haber Çeviri: BSC

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar