Ana sayfa Haber Project CARS’ın Stüdyosu Kendi Konsolunu Geliştiriyor! 4K & VR ile 60FPS!

Project CARS’ın Stüdyosu Kendi Konsolunu Geliştiriyor! 4K & VR ile 60FPS!

0

Project CARS’ın Stüdyosu Kendi Konsolunu Geliştiriyor! 4K & VR ile 60FPS!

Yarış simülasyonu Project CARS’ın geliştiricisi Slightly Mad Studios CEO’su Ian Bell, Twitter üzerinden çok ilginç bir mesaj yayınladı. Mad Box adında bir kendilerine ait bir konsol geliştirdiklerini ifade eden yönetici bu konsolda 4K ve VR desteğini 60 FPS’de çalıştırabileceğini bu yönüyle yapılmış en güçlü konsol olacağını belirtti. Ve bu konsolda oyun geliştirebileceğimiz tamamen ücretsiz bir oyun motoruna(Madness engine?) da sahip olacakmışız. Variety sitesinin haberine göre bu konsol 3 yıl içerisinde piyasaya çıkacak ve Xbox ile PlayStation gibi bir konsol olacakmış. Donanım üreticileriyle birlikte görüşmelerin de yapıldığını eklemişler. Bağımsız ve ayrı bir konsol olacak olan platformda eski ve yeni oyunlar yayınlanabilecekmiş.

 

En son Project CARS 3 ile ilgili çeşitli bilgiler gelmişti. Geliştirildiğini belirten stüdyo Need for Speed: Shift‘in halefi olacak şekilde eğlenceli bir oyun yaptıklarını ifade etmişti. Henüz çıkış tarihi yok ancak ortaya çıkan bu konsol ile birlikte piyasaya sürülebilir mi? Ya da bu stüdyonun devasa bir konsol geliştirebilecek gücü gerçekten var mı? Ayrıca yatırımcılarının bu iş için gerekli fonu sunduğunu da belirtmiş. Twitter mesajının altında oyuncular 60FPS’te 4K ve VR desteğinin gerçekten düzgün çalışacağına emin olamadıkları için defalarca sormuşlar. Stüdyonun başkanı da mümkün olduğunu belirtmiş.

Öte yandan Ian Bell, Twitter platformuna 2 Ocak 2019 tarihinde katılmış. Sırf bu duyuruyu yapmak için kendi hesabını açmış.

 

SimülasyonTÜRK

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here