in , ,

Naval Action Nedir? Ayrıntılı Deniz Savaşları Simülasyonu

Naval Action Nedir? Ayrıntılı Deniz Savaşları Simülasyonu
Özellikleri, ekran görüntüleri, videolar ve daha fazlası… Yelkenler fora Karayipler’de savaşa gidiyoruz!

 

naval-action-steam

21 Ocak’ta Steam’de erken erişime açılacak olan deniz savaşları simülasyonu Naval Action oyunu Ukrayna, Kiev’de bulunan Game-Labs isimli stüdyo tarafından geliştiriliyor. Steam‘de aksiyon, macera, bağımsız yapımcı, devasa çok oyunculu, simülasyon, stratejisi türlerinde listelenmiş bulunmakta. Game-Labs ekibi daha önce Darthmod, World of Warplanes, World of Tanks, RaceRoom, IL2-Sturmovik, Metro, STALKER gibi birçok harika oyunun yapımın çalışmış. Bu nedenle Naval Action önemli bir konuma geliyor.

Nedir bu Naval Action?

Türkçesi Deniz Eylemi/Aksiyonu olan Naval Action 18. yüzyılda geçiyor ve deniz savaşlarını konu alıyor. Naval Action deniz tarinin en güzel döneminde deneyimler yaşayabileceğiniz heyecan verici, gerçekçi ve güzel ayrıntılara sahip bir deniz savaş oyunu. Yelkenli gemileri denizlerde yöneterek diğer oyuncularla savaşa girebiliyoruz. Tamamen multiplayer yani MMO! Naval Action, Karayipler’de geçiyor(Kuzey Amerika’da Florida’nın güneyinden Güney Amerika’da Venezuela’nın kuzey batısına kadar). Karayip Korsanları diyebilir miyiz? 🙂

Açık dünya oynanışta sandbox multiplayer bir oyun!

Naval Action uzun süredir geliştiriliyor ve artık Steam’de erken erişime açılacak. 21 Ocak’ta bu çıkışını gerçekleştirecek oyunun özelliklerine bir bakalım.

Muazzam bir açık dünya – 18. yüzyıl haritaları, tarihi limanları, pozisyonları ve kasaba isimleri geniş açık dünya haritasında yer alıyor. Haritada hem siz hem de diğer oyuncular gezinmek ve savaşmak için pusulayı, güneişi ve önemli noktaları kullanacaklar.

50 gemili deniz savaşları için son derece karmaşık yelken ve bir mücadele hesaplaması içerir.

Özgürlük – Gemileri inşa edebilir, takas yapabilir ve milletinin düşmanlarını batırabilirsin. Hemen hemen herkes her yerde saldırabilir. Her eylemin sonuçlar doğurabileceğini de unutmayın. Yani herkese saldırı yoktur veya yaklaşan bir korsana… Karayipler’in her noktasını keşfedin fakat unutmayın. Diğer maceracı kaptanlar planlarınızı bozmak için çalışacak.

Güzel gemiler – Doğru tekne modelleri, yelken planları, silahlar, iç yükseltmeler, tarihi hızlar, torna ve topuk performansı. 100’den fazla büyük silah Yelken Çağının mümkün olan her rolünü yaşamanızı sağlayacak.

Gerçekçi yelkencilik – Yelken Çağında gelişmiş rüzgar ve fizik modelleri geminin performansını gerçekçi bir şekilde canlandırır. Tersana açıları, gemi rüzgar açısı, donanımlar, torna ve hız oranlarını geminin durumunu etkiler. Doğru izleme, boxhauling kürek çekme, clubhauling ve diğer elementler. Gizlenmiş gemi karakteristikleri kademeli olarak geminin potansiyelini ortaya çıkarmaya başlayacak. Oyunda her gemi benzersizdir.

Tarihsel Topçu – Dönemi gerçekçi balistik ve savaş topu performansı. Her top güllesi havada izlenir ve ardından hedefe isabet eder. Tek atış geminin kıçını vurabilir, dümene zarar verebilir, ardından top kızağa çarpar. Ekibe zarar verir. Yerden seker karşı tarafa zarar da verebilir. Rüzgar atış mesafesini etkileyebiliyor. Bu nedenle Naval Action’da diğer oyunlarda olduğu gibi rastgele ateş etmek pek mümkün değil.
Silahlar – Deniz top mermisinin tüm önemli türleri uygulanıyor. Uzun silahlardan savaş toplarına kadar. Kaleler ve kara bataryaları liman savaşları boyunca destek sağlayabilecek. Mortars yani hava topları da yakında eklenecek.
Hasar model – Sızıntılar, yapısal hasarlar, yırtık yelkenler, demastin yani yan yatmalar, yangınlar ve o dönemde mümkün olan tüm tehlikeler. Hasarın pozisyonu önemlidir çünkü ihtiyacınız olan bir silahı vurabilir. Topçu ekiplerini güverteye yerleştirebiliyorsunuz. Silah zıplayabilir, bir ekip üyesi vurulduktan sonra silah yuvasından sıçrayarak suya düşebilir. Zırh kalınlığı ve ağaç türü uygulanır ve ayrıca ekstrem açılarla gülleler tepelerden sekebilir.
Topluluk odaklı geliştirme – Aktif oyuncuların geribildirimleri sonucunda oyun geliştiriliyor. İçerikler test edilmesi ve geliştirilmesi için oyunculara sunulur.
Ayrıca erken erişimde olduğundan birçok hata vardır. Bu nedenle erken erişim sürümü olduğunu unutmayarak satın alın.

 

Video


 

Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 ve daha üstü
  • İşlemci: Intel Core i5-4570 3.2 GHz veya AMD Phenom(tm) II X4 B60 3.3 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 460 1GB veyaAMD Radeon HD 6850 1GB (shader 5 model desteği zorunlu)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 32bit işletim sistemleri çalışabilir fakat desteklenmez

Önerilen:

  • İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 ve daha üstü
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 3.4 GHz veya AMD FX-9370 4.4 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 2GB veya AMD Radeon HD 7850 2GB (shader 5 model desteği zorunlu)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 32bit işletim sistemleri çalışabilir fakat desteklenmez

 

Steam

 

SimülasyonTÜRK Naval Action

One Comment

Leave a Reply
 1. Oyun çok kafa karıştırıcı gibi geldi bana,daha yeni başladım oynamaya.Silahlar ve gemi nasıl geliştiriliyor onu bile anlamadım.
  daha az teferruatlı olamazmıydı bu oyun.Mesela ana haritada zaman hızlandırma yok mu,varsa hangi tuşla oluyor,konu sevdiğim konu ama oyun bana göre oynanabilir değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cities Skylines: Snowfall DLC’si Duyuruldu!

Well known hotel alongside Santa Monica Beach — Ocean Avenue

American Truck Simulator ve Gerçek Dünya Karşılaştırması!