Menu
in , ,

American Truck Simulator – Texas DLC Şehirler ve Yerleşkeler #1

2022’nin ilk blog yazısında Texas DLC‘sindeki şehirler ve yerleşim alanları tanıtılıyor. American Truck Simulator için bu yıl Texas eyaletinin yayınlanması bekleniyor. SCS Software aşağıda San Angelo, Waco, Galveston ve Amarillo şehirlerinden ekran görüntüleri paylaşıyor.

San Angelo

San Angelo şehrinde zengin bitki örtüsünün yanı sırada birçok tarihi açıdan önemli yapı ve tesisler bulunacak. Teksas’taki geniş ve karmaşık yol sisteminden de geçtiği belirtilmiş. Şehrin ekonomik olarak geliştiği ve iş için en iyi kasabalardan biri haline gelmeye başladığı yazılmış.

Waco

Teksas’ın kalbinde yer alan Waco şehri ekonomik fırsatlar ve zengin çeşitli kültürel deneyimlerle ve tarih ile dolu. 19. yüzyılın sonlarında Waco’nun bugünkü durumuna gelmesine katkıda bulunan bir dizi eğitim kurumu ve işletmeler de şehirde bulunacak.

Galveston

Güneydoğu Teksas kıyılarındaki bir sahil ve tatil şehri Galveston da Texas DLC’sinde bulunuyor. Galveston Adası ve Pelikan Adası’nda bulunan Galveston bir liman bölgesine de ev sahipliği yapıyor. 19. yüzyılın ortalarında konumu nedeniyle göç ve ticaret için uluslararası düzeyde önemle hale gelmiş. 1920’ler ve 1930’larda ise Galveston için tarihi binalara ek olarak bugün de devam eden önemli bir turizm merkezi doğmuş.

Amarillo

Teksas eyaletinin kuzeyinde bulunan Amarillo şehri yoğun çayırlarla çevrili kentleşme, tarımsal çiftçilik ve inşaatı ile ünlüdür. Bulunduğu konum ise Teksas’ın 26 ilçesi ile birlikte bir tava sapına benzediği için “Teksas Panhadle bölgesi” olarak anılıyor. Burada dünyadaki en verimli helyum gaz yatakları bulunduğu için şehrin lakabı “Helyum Şehri” olarak geçiyor. Ammarillo ise İspanyolca’da sarı anlamına geliyor ve Teksas’a özel yetişen Yucca bitkilerinin sarı çiçeklerinden dolayı “Texas’ın Sarı Gülü” lakabını da almış. Nükleer atom ve hidrojen bombalarını montajlayan ve eskilerini ise sökerek işlemez hale getiren Pantex fabrikası da Amarillo’da yer alıyor.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde ise yukarıdakilerden ayrı olarak bulunan içinden geçeceğimiz yerleşim alanları var.

 


Lone Star State lakaplı Texas DLC’si 2022 yılında bekleniyor. İkinci yarısında çıkış tarihinin kesinleşeceğini umuyoruz ancak eyalet oldukça büyük ve o güne kadar birçok blog yazısı paylaşılacak. ETS 2 için Heart of Russia DLC’si de henüz çıkmamışken yazdan önce burayı beklemek anlamsız olabilir.


Steam

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Leave a Reply

Written by HasanOfke

Exit mobile version