Ana Sayfa Uçuş SimülasyonlarıMicrosoft Flight Simulator Yeni Microsoft Flight Simulator, 18 Ağustos’ta PC’ye çıkıyor! [Tüm Bilgiler]

Yeni Microsoft Flight Simulator, 18 Ağustos’ta PC’ye çıkıyor! [Tüm Bilgiler]

Yazar SimülasyonTÜRK

Yeni Microsoft Flight Simulator, 18 Ağustos’ta PC’ye çıkıyor! [Tüm Bilgiler]

İlk duyurusundan bu yana deli gibi beklenen yeni uçuş simülatörümüz Microsoft Flight Simulator için çıkış tarihi açıklandı. Ön siparişleri de başlayan Microsoft Flight Simulator, 18 Ağustos 2020‘de PC için yayımlanacak. Xbox Game Pass sahipleri standart sürümüne ücretsiz olarak erişebilecekler. Ayrı satın almak isteyenler ise Standart sürüm için 350 TL, Deluxe için 550 TL ve Premium Deluxe için ise 725 TL ödeyecekler. Her pakette yeni havalimanları ve uçaklar ekleniyor. Asobo Studio tarafından geliştirilen yeni Microsoft Flight Simulator, Xbox Game Studios tarafından yayımlanıyor. Konsollar için de optimize edilen simülatörün daha sonra Xbox Series X için çıkması bekleniyor. Dijital ön siparişlerinin yanı sıra Avrupa’da Aerosoft tarafından perakende sürümü DVD olarak da satılmaya başlandı.

 

 

Standart, Deluxe ve Premium paketlere Microsoft Türkiye sitesinden ulaşabilirsiniz.

Standart Sürüm: 20 uçak ve elle tasarlanmış 30 havalimanı

Deluxe Sürüm: 25 uçak ve elle tasarlanmış 35 havalimanı

Premium Deluxe Sürüm: 30 uçak ve elle tasarlanmış 40 havalimanı

Windows 10’da (PC) Microsoft mağazasından üç farklı sürümü satın alıp kullanabileceksiniz.

 

İlk Microsoft Flight Simulator’ın 1982 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 38 yıldır büyüyen uçuş simülatörleri topluluğu için şimdiye kadar ki en gerçekçi ve otantik uçuş simülatörünü piyasaya çıkarmak için doğru teknolojiye, araçlara, iş ortaklarına ve donanıma sahip olan Asobo Studio ve Xbox Game Studios, Microsoft Flight Simulator’da aşağıdaki özelliklerin bulunacağını belirtiyor.

  • Canlı ve Ayrıntılı Manzaralar –  2 milyondan fazla şehir, 1.5 milyardan fazla bina, 2 trilyon ağaç, dağlar, yollar, nehirler ve daha fazlası ile gezegenimiz olan geniş ve güzel dünya.
  • Yaşayan Bir DünyaGerçek dünya canlı ve sürekli değişiyor ve canlı trafik, gerçek zamanlı hava durumu ve hayvanları içeren dünyası da öyle…
  • Yüksek Ayrıntılı Uçaklar – Kapsamlı uçuş modelleri ile hafif uçaklardan ticari jetlere kadar çeşitli uçaklarda pilot becelerinizi geliştirebilirsiniz. Her uçak gerçekçi aletlerle son derece ayrıntılı ve doğru kokpitleri içeriyor.
  • Yeni Checklist Sistemi – Profesyonelden yeni başlayana kadar herkes için interaktif ve vurgulanan alet kullanımı rehberleri ve checklist ile seviyenizi tam manuelden tam yardıma kadar ölçeklendirebilirsiniz.
  • Dinamik Hava Durumu – Yeni hava durumu motoru kullanıcıların doğru rüzgar hızı ve yönü, sıcaklık, nem, yağmur, şimşek ve daha fazlası dahil olmak üzere gerçek zamanlı hava durumunu deneyimlemek için canlı hava modunu açmasını sağlıyor.
  • Yeni Gündüz & Gece Motoru – Gece VFR, görerek uçuş kuralları, navigasyon için günün veya yılın herhangi bir saatinde uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz.
  • Aerodinamik Modellemesi – Uçak başına 1000’den fazla kontrol yüzeyine sahip ustalık derecesinde bir fizik motoru gerçekten gerçekçi bir deneyim sağlıyor.


Hangi pakette hangi uçaklar ve elle tasarlanmış havalimanları bulunuyor?

Tanıtım videosu


 

Microsoft Flight Simulator için paylaşılan tüm özellik tanıtım videolarının Türkçe çevirilerini sizlere aktardık. Hepsini sitemizden okuyup yeni uçuş simülatörü hakkında tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator – Simülasyon Dünyası ve İlk Bilgiler 1. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Hava Durumu 2. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Aerodinamik 3. Bölüm

Microsoft Flight Simulator -Kokpitler 4. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Sesler 5. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Havalimanları 6. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Multiplayer 7. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – IFR 8. Bölüm

Microsoft Flight Simulator – Meteoblue ile Hava Durumu Tahmin Sistemi


Sistem Gereksinimleri

Microsoft Flight Simulator 2020’nin PC sistem gereksinimleri açıklandı!

 

 

Kapalı Beta sürümünün 30 Temmuz’da çıkması planlanıyor.

 

Microsoft Flight Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
burak Tem 14, 2020 - 01:41

şu grafikler ets de olsun isterdim :DD

Cevapla

Yorum yazın