Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri

2

Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri

Euro Truck Simulator 2’de sıfırdan kariyer yapmaya başlayanlar için önemli bilgiler. Mutlaka okumalısınız!

Euro Truck Simulator 2’yi oynamaya yeni başlayanların kariyerlerini oluştururken dikkat etmesi gereken bazı noktaları bu konuda bulabilirsiniz. Oyundaki çoğu ayrıntıyı zaten Türkçe olduğu için kolayca anlayabilirsiniz. Ancak aşağıdaki ipuçlarını öğrenmek sizin daha iyi bir oyun kariyeri yapmanıza yardımcı olacaktır. Konu güncellenecek ve yeni ipuçları eklenecektir. Sizin de aklınızda yeni başlayanların bilmesi gerektiğini düşündüğünüz şeyler varsa yazabilirsiniz.

● Oyuna başlarken sizden bir profil oluşturmanız isteniyor. İsminizi ve kullanmak istediğiniz portreyi seçiyorsunuz. Seçtiğiniz resim ve yazdığınız ismi bir daha değiştiremezsiniz. O yüzden profilinizi oluştururken sizin için en uygun olanları seçin, sonra pişman olmayın.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-1

Tercih ettiğiniz çekiciyi seçmeniz, kariyeriniz sırasında işe yarayacak. Seçtiğiniz markanın galerisi oyun esnasında size bir e-posta gönderecek ve sizi galerilerine davet edecek. Böylece bu galeri otomatik olarak keşfedilmiş olacak. İsterseniz daha sonra tercih ettiğiniz markayı değiştirebilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-2

● Oyuna merkezi bir şehirde başlamanız sizin için faydalı olur. Kendi aracınızı aldığınız ve kendi şirketinizi kurduğunuz zaman oyuna başladığınız şehre tek tıkla gidebilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-3

Oyunda ne kadar çok şehir keşfederseniz taşıyabileceğiniz dorseler o kadar artar. Dorse sayısı büyük şehirlerde daha fazladır. Bu yüzden, oyuna ilk başladığınız şehir büyük bir şehir olursa iş fırsatları daha fazla olur, daha fazla dorse seçeneği karşınıza çıkar.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-4
● Oyuna başladıktan bir süre sonra şöyle bir e-posta alırız :

yeni-baslayanlar-icin-ets2-5

Buradaki şirket ismi, verdiği para sadece bir kurmaca. Sanki onların şirketinde çalışıp sadece onların verdiği yükleri taşıma gibi bir durum da yok. Bu e-posta kafanızı karıştırmasın. Bu mesaj sadece sizin istediğiniz şirkette istediğiniz dorseyi alabilmeniz için kendi aracınıza sahip olmanız gerektiğini öğreten bir metin. Yalnızca kendi çekicinizi satın almanız için sizi teşvik eden bir yazı.

● Oyunda seviye atladıkça size bir beceri puanı veriliyor. Önünüze de 6 tane seçenek çıkarılıyor. Bu seçeneklerin neye yaradığı zaten oyunda anlatılıyor. Bunlar arttıkça alabileceğiniz işler artacak.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-6
Teslim ettiğiniz her yük sizin tecrübe puanınızı artırarak seviye atlamanızı sağlıyor. İşlerden kazandığınız tecrübe puanlarını en çok yaptığınız yol artırıyor. Eğer derdiniz seviye atlayıp kilit açmaksa, beceri puanlarınızı uzun yola yatırarak daha uzak şehirlere bırakabileceğiniz yükler alma şansına sahip olabilirsiniz.

ADR lisanslarını açmak ise size getirisi yüksek dorseler vericektir. Ama ADR lisanslı yükler teslim etmek, tecrübe puanınızı uzun yol yapmak kadar artırmaz. Eğer derdiniz para kazanmaksa, ADR lisanslarını açın. Kısa yol yapıp daha fazla para kazanarak zamanınızı iyi değerlendirmiş olursunuz.

Değerli yükler ve hassas yükler de ADR lisansları gibi sizlere daha fazla para kazandıracak. Ama taşıması daha zor yükler çıkacak karşınıza. Beceri puanlarını ADR ve uzun yola yatırdıktan sonra sırayla diğerlerine yatırabilirsiniz.

● Bankadan kredi çekmek sizin acil para ihtiyacınıza cevap verir. Neredeyse hiç faiz ödemeden borcunuzu kapatabilirsiniz. Eğer aldığınız kredi miktarı kadar para elde ettiyseniz borcunuzu anında ödeyebilirsiniz. Taksit ödemeyi bırakıp rahata kavuşabilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-7

● Gittiğiniz her şehirde, çekici galerilerini ve işçi bulma kurumlarını keşfedin. Aldığınız yükle yola çıkmadan önce, bulunduğunuz şehirdeki galeri ve işçi kurumunun yanından geçin. Yükü bırakacağınız şehirdeki yerleri de biraz dolaşma zahmetine katlanarak keşfedin. Daha çok işçi kurumu, ilerleyen zamanlarda daha çok şoför seçeneği demektir. Daha çok galeriyi keşfetmek, istediğiniz marka çekiciyi alma imkanını sunacak.

Uşaklı™

Ana konu;

https://www.simulasyonturk.com/forum/Konu-ets-2-yeni-baslayanlarin-bilmesi-gerekenler.html

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here