Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri
Connect with us

ETS 2 Genel

Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri

Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri
Euro Truck Simulator 2’de sıfırdan kariyer yapmaya başlayanlar için önemli bilgiler. Mutlaka okumalısınız!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Yeni Başlayanlar için Euro Truck Simulator 2 Bilgileri

Euro Truck Simulator 2’de sıfırdan kariyer yapmaya başlayanlar için önemli bilgiler. Mutlaka okumalısınız!

Euro Truck Simulator 2’yi oynamaya yeni başlayanların kariyerlerini oluştururken dikkat etmesi gereken bazı noktaları bu konuda bulabilirsiniz. Oyundaki çoğu ayrıntıyı zaten Türkçe olduğu için kolayca anlayabilirsiniz. Ancak aşağıdaki ipuçlarını öğrenmek sizin daha iyi bir oyun kariyeri yapmanıza yardımcı olacaktır. Konu güncellenecek ve yeni ipuçları eklenecektir. Sizin de aklınızda yeni başlayanların bilmesi gerektiğini düşündüğünüz şeyler varsa yazabilirsiniz.

● Oyuna başlarken sizden bir profil oluşturmanız isteniyor. İsminizi ve kullanmak istediğiniz portreyi seçiyorsunuz. Seçtiğiniz resim ve yazdığınız ismi bir daha değiştiremezsiniz. O yüzden profilinizi oluştururken sizin için en uygun olanları seçin, sonra pişman olmayın.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-1

Tercih ettiğiniz çekiciyi seçmeniz, kariyeriniz sırasında işe yarayacak. Seçtiğiniz markanın galerisi oyun esnasında size bir e-posta gönderecek ve sizi galerilerine davet edecek. Böylece bu galeri otomatik olarak keşfedilmiş olacak. İsterseniz daha sonra tercih ettiğiniz markayı değiştirebilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-2

● Oyuna merkezi bir şehirde başlamanız sizin için faydalı olur. Kendi aracınızı aldığınız ve kendi şirketinizi kurduğunuz zaman oyuna başladığınız şehre tek tıkla gidebilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-3

Oyunda ne kadar çok şehir keşfederseniz taşıyabileceğiniz dorseler o kadar artar. Dorse sayısı büyük şehirlerde daha fazladır. Bu yüzden, oyuna ilk başladığınız şehir büyük bir şehir olursa iş fırsatları daha fazla olur, daha fazla dorse seçeneği karşınıza çıkar.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-4
● Oyuna başladıktan bir süre sonra şöyle bir e-posta alırız :

yeni-baslayanlar-icin-ets2-5

Buradaki şirket ismi, verdiği para sadece bir kurmaca. Sanki onların şirketinde çalışıp sadece onların verdiği yükleri taşıma gibi bir durum da yok. Bu e-posta kafanızı karıştırmasın. Bu mesaj sadece sizin istediğiniz şirkette istediğiniz dorseyi alabilmeniz için kendi aracınıza sahip olmanız gerektiğini öğreten bir metin. Yalnızca kendi çekicinizi satın almanız için sizi teşvik eden bir yazı.

● Oyunda seviye atladıkça size bir beceri puanı veriliyor. Önünüze de 6 tane seçenek çıkarılıyor. Bu seçeneklerin neye yaradığı zaten oyunda anlatılıyor. Bunlar arttıkça alabileceğiniz işler artacak.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-6
Teslim ettiğiniz her yük sizin tecrübe puanınızı artırarak seviye atlamanızı sağlıyor. İşlerden kazandığınız tecrübe puanlarını en çok yaptığınız yol artırıyor. Eğer derdiniz seviye atlayıp kilit açmaksa, beceri puanlarınızı uzun yola yatırarak daha uzak şehirlere bırakabileceğiniz yükler alma şansına sahip olabilirsiniz.

ADR lisanslarını açmak ise size getirisi yüksek dorseler vericektir. Ama ADR lisanslı yükler teslim etmek, tecrübe puanınızı uzun yol yapmak kadar artırmaz. Eğer derdiniz para kazanmaksa, ADR lisanslarını açın. Kısa yol yapıp daha fazla para kazanarak zamanınızı iyi değerlendirmiş olursunuz.

Değerli yükler ve hassas yükler de ADR lisansları gibi sizlere daha fazla para kazandıracak. Ama taşıması daha zor yükler çıkacak karşınıza. Beceri puanlarını ADR ve uzun yola yatırdıktan sonra sırayla diğerlerine yatırabilirsiniz.

● Bankadan kredi çekmek sizin acil para ihtiyacınıza cevap verir. Neredeyse hiç faiz ödemeden borcunuzu kapatabilirsiniz. Eğer aldığınız kredi miktarı kadar para elde ettiyseniz borcunuzu anında ödeyebilirsiniz. Taksit ödemeyi bırakıp rahata kavuşabilirsiniz.

yeni-baslayanlar-icin-ets2-7

● Gittiğiniz her şehirde, çekici galerilerini ve işçi bulma kurumlarını keşfedin. Aldığınız yükle yola çıkmadan önce, bulunduğunuz şehirdeki galeri ve işçi kurumunun yanından geçin. Yükü bırakacağınız şehirdeki yerleri de biraz dolaşma zahmetine katlanarak keşfedin. Daha çok işçi kurumu, ilerleyen zamanlarda daha çok şoför seçeneği demektir. Daha çok galeriyi keşfetmek, istediğiniz marka çekiciyi alma imkanını sunacak.

Uşaklı™

Ana konu;

https://www.simulasyonturk.com/forum/Konu-ets-2-yeni-baslayanlarin-bilmesi-gerekenler.html

Reklam
2 Yorum

2 Comments

 1. Avatar

  murat

  Oca 4, 2015 at 08:20

  elinize kolunuza sağlık çok güzel bir konu olmuş teşekkürler

 2. Avatar

  akinator 65

  Haz 11, 2019 at 09:37

  ets2 de hava basıncını kaldırmalısınız bana göre hava basıncı oyunu bozuyor oyüzden ets2 personelerine söylüyorum lütfen hava basıncını kaldırın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2 Genel

ETS 2’nin #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması sonuçlandı

20 Mayıs’ta başlayan #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması 3 Haziran’da sona ermişti. Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden katılabildiğiniz bu yarışmanın sonuçları dün açıklandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2’nin #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması sonuçlandı

20 Mayıs’ta başlayan #IDriveDAF ekran görüntüsü yarışması 3 Haziran’da sona ermişti. Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden katılabildiğiniz bu yarışmanın sonuçları dün açıklandı. DAF XF 105 ve Euro 6 çekicileri ile çektiğiniz ekran görüntülerini sosyal ağlarda paylaşıp katılabiliyordunuz. 3 binden fazla katılımcı olmuş. 5 kişi fiziksel ödülleri kazanırken 10 kişiye de mansiyon ödülü veriliyor. Bunların arasında SimülasyonTÜRK de var. 😀 2 yıl önce çektiğimiz DAF XF Euro 6 çekicili gece atmosferi görüntüsünü öylesine gönderip şansımızı denemiştik. Dereceye girmişiz. 😀

Birçok katılımcı arasından doğru görüntüleri seçmek jüriyi zorlamış. Yarı final için 100’den fazla görüntü seçilmiş. SCS Software ve DAF Trucks hesaplarını etiketlemeyi unutanlar ve yeterli şartları tamamlamayanların da mükemmel fotoğrafları böylece hariç tutulmuş. Birçok fotoğraf için üzüldüklerini de ekliyorlar.

DAF miniature truck (büyük) + SCS hoodieT-shirt ve şapka kazanan ilk şanslı kişi: Michael Snippe

İkinci sırada ise DAF jacket + SCS hoodie ve T-shirt kazanan eurotruckdriver2
Üçüncü sırada yer alan 杨胜秋, DAF travel bag + SCS T-shirt set ve şapka kazandı

Dörüncü sırada olan ArikTheBuilder ise DAF polo shirt + SCS mug set de Luxe veya travel mug set ve lunchbox kazandı.

 

Beşinci sırada jecafm  var.DAF miniature truck (küçük) + SCS bag ve lanyard kazandı.

Kazananların SCS Software’a katıldıkları platformdan ulaşmalarını istiyorlar. Fiziksel ödüller dışında SCS’in oyun kataloğundan bir Steam lisans anahtarı da verilecek.
Orijinal 5 kazanan dışında mansiyon ödülü alanlar da var. Bu seçilen 10 kişinin fotoğrafı için ise yine SCS Software’ın oyun kataloğundan bir adet Steam lisans anahtarı veriliyor.
 
 
Bizim de mansiyon ödülü aldığımız fotoğraf şöyle;

 
Bunu 2 yıl önce DAF Tuning Pack geldikten sonra çekmiştik. Rus haritasında bir akaryakıt istasyonunda öylesine çekilmiş ve ama çok beğenmiştim. Steam’de paylaşmıştım. Yarışma başlayınca ise yeni ekran görüntüsü almak yerine bunu göndermeyi tercih ettim. Hem Instagram hem de Twitter üzerinden gönderdim. Fotoğraf biraz realistik görünüyordu bir umudum vardı ama asıl istediğim bir Türk’ün dereceye girmesiydi. Bize denk geldi. 😀 Onun dışında aslında yarışmanın yapılış şeklinden memnun değilim. Sosyal ağlarda paylaşmak yerine WorldofTrucks.com platformundan daha kolay katılım sağlanabilirdi. Umarım WoTR’de altyapı değişiklikleri olduktan sonra daha kapsamlı güzel etkinlikler orada yapılır.

View this post on Instagram

#IDriveDAF @scs.software @daftrucksnv

A post shared by Simulasyon Turk (@simulasyonturk) on

SimülasyonTÜRK
Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 F-MAX mod projesinde çekici oyuna aktarılıyor

Ford Trucks galerisinden sonra F-MAX çekicisi de oyuna aktarılmaya başlandı. F-MAX mod projesi için geçtiğimiz hafta sonu Ford Trucks Galerisi tamamlanarak Almanya’nın Berlin şehrine yerleştirilmişti. Ford Trucks F-MAX çekicisi de Euro Truck Simulator 2’ye aktarılıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 F-MAX mod projesinde çekici oyuna aktarılıyor

Ford Trucks galerisinden sonra F-MAX çekicisi de oyuna aktarılmaya başlandı. F-MAX mod projesi için geçtiğimiz hafta sonu Ford Trucks Galerisi tamamlanarak Almanya’nın Berlin şehrine yerleştirilmişti. Ford Trucks F-MAX çekicisi de Euro Truck Simulator 2‘ye aktarılıyor. Tüm ilerlemeleri sitemizden takip edebileceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde deneme amaçlı olarak çekici modeli havada bırakılmış. Şu an dış modeli aktarılmaktadır. Dikkatli ve yakından baktığınızda modelin kesin hatları ve kalitesi ortaya çıkıyor. Çok sabırsızlandığınız için bu şekilde paylaşmak istedik. Projeyi desteklemek için çalışmalarımızı çevrenizle, arkadaşlarınızla ve henüz F-MAX mod projesinden haberi olmayan ETS 2 oyuncuları dahil her yaştan insan grubu ile paylaşırsanız seviniriz. fmax.simulasyonturk.com adresini verdiğinizde her türlü bilgiye ulaşabilecekler.

Emre Aydın ve Bertan Baday tarafından modellenen F-MAX modunu her şey hazır olduğunda fmax.simulasyonturk.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Boşlukları siz doldururun 🙂

 

Ne zaman çıkacak?

Her şey tamamen hazır olduğunda mod yayınlanacaktır.

 

F-MAX mod projesi ana konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram sayfamızda da gelişmeleri aktarıyoruz.

 

 

SimülasyonTÜRK

F-MAX mod projesinde Ford Trucks galerisi oyuna aktarıldı

 

 

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

F-MAX mod projesinde Ford Trucks galerisi oyuna aktarıldı

SimülasyonTÜRK’te ücretsiz yayınlanacak olan F-MAX modu için Almanya’nın Berlin şehrine Ford Trucks galerisi yerleştirdik. Aşağıda ETS 2’de alınan oyun içi görüntülerini bulabilirsiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

F-MAX mod projesinde Ford Trucks galerisi oyuna aktarıldı

SimülasyonTÜRK’te ücretsiz yayınlanacak olan F-MAX modu için Almanya’nın Berlin şehrine Ford Trucks galerisi yerleştirdik. Aşağıda ETS 2’de alınan oyun içi görüntülerini bulabilirsiniz. Emre Aydın ve Bertan Baday tarafından modellenen F-MAX modu da çok yakında oyuna aktarılmaya başlanacak(görüntüler aşamalı olarak paylaşılacak). Her şey hazır olduğunda fmax.simulasyonturk.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Road to the Black Sea DLC‘si ile oyuna resmi olarak Türkiye’nin Trakya kısmı ekleniyor. Yıl sonunda çıkacak olan genişleme paketinde yer alan şehirlerde Ford Trucks galerisi yerleştireceğiz. Ayrıca test alanını da orada ilk kez göstereceğiz. Şimdilik sadece Berlin şehrinde var olan galeri değiştirilip Ford Trucks yapıldı. Hem buradan hem de çevrimiçi Mod Bayisi (Ford Trucks logolu bölüm olacak) üzerinden F-MAX çekicisini satın alabileceksiniz.

Ne zaman çıkacak?

Her şey tamamen hazır olduğunda mod yayınlanacaktır.

 

F-MAX mod projesi ana konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Categories

F-MAX projesi hakkında tüm ayrıntılar bu sayfada!

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler