Ana Sayfa Meslek SimülasyonlarıCooking Simulator Yemek Yapma Simülatörü: Cooking Simulator Duyuruldu

Yemek Yapma Simülatörü: Cooking Simulator Duyuruldu

Yazar SimülasyonTÜRK

Yemek Yapma Simülatörü: Cooking Simulator Duyuruldu

Aşırı gerçekçi bir mutfak simülasyonu!

PlayWay yeni çıkaracağı simülasyon oyunlarıyla hem grafik kalitesini hem de ayrıntıyı yükseltiyor. Polonyalı Wastelands Interactive tarafından geliştirilen Cooking Simulator tam olarak böyle bir yapım! Ultra gerçekçi grafiklerin bulunduğun oyunda yemek yapıyorsunuz! Tüm olay mutfakta geçiyor ve bıçakla salatalıkları, domatesleri tek tek dilim halinde doğrayabileceğiniz ayrıntılı fiziklere sahip. Steam Greenlight‘ta desteğinizi bekleyen oyun bu yılın sonuna doğru Windows için çıkış yapacak. VR desteği hakkında şu an açıklama yapılmamış olsa da PlayWay’in yayımlayacağı yeni simülasyonlar sanal gerçeklik cihazlarında gerçekten başarılı olabilir.

Oyunda bir restoran mutfağında olması gereken her şey var ve hepsini kullanabiliyoruz. Fırın, tezgahlar, ocak, tencere, tava, kaseler, tabaklar… Sebzelerden balıklara ve kümes hayvanlarına kadar çok farklı türde yemekler hazırlayabiliyorsunuz. 30’dan fazla gerçek yemek pişirebilir ya da kafanıza göre istediğiniz gibi yemek pişirebiliyorsunuz. Yemek pişirmek zorunda olmadığınızı da belirtelim. Canınız yemek yapmak istemiyorsa tamamen fiziksel olarak hareket ettirilebilen tabaklar, bıçaklar, tencere tavalarla ortalığı dağıtabilirsiniz. Karton kutuları ocakta yakabilir. Fizik motoruna burada gerçekten hak vermek gerek. Gerçek hayattaki gibi bu yazılanları yapabilmek bizlere şaşıracağımız oyun mekanikleri sunacak.

Bir aşçı olmak istiyorsanız bu fizik motoru sınırsız fırsatlar sunuyor. Sebzeleri kesin, tencereye koyup kaynatın. Çorba yapmak için blender kullanın. Balık filetosunu pişirin ve yakmamaya dikkat edin! Malzemelerin sıcaklık ile dönüşebilme özelliği de var. Müşterileriniz isteklerine göre baharat bile koyabilirsiniz.

Oyunda seviye sistemi olacağı ve seviyelerle bazı özelliklerin kilitlerin açılabileceği bununla kalmayıp sosyal medyada bize puan verebilecekleri de belirtilmiş. Bu yüzden hazırlayacağımız yemeklerle müşterileri memnun etmemiz gerekiyor.

Video

 

 

Ekran Görüntüleri

 

PlayWay’in desteklediği ve kurduğu stüdyolar bizleri şaşırtmaya devam edecek. Şimdi bu simülatörde sıfırdan yemek yapmayı öğrenebilir miyiz? diye soracak olursanız. Evet! 😀 Hem öğreneceksiniz hem de size sevdirecek. Benzer oyun mekaniklerini çeşitli alanlarda çıkacak olan simülasyon oyunlarında görmeye devam edeceğiz. Takipte kalın 🙂

 

SimülasyonTÜRK

4 yorum
2

Bu yazıları da okuyabilirsin

4 yorum

Avatar
RESAD Nis 22, 2017 - 19:05

TURKCE DIL TESDEGI MUTLAKA OLMALI!!!!!

Cevapla
Avatar
Yakısıklı Nis 25, 2017 - 19:44

Lan daha sen Türkçe konusamıyorsun 😀

Cevapla
Avatar
özge nur Şub 9, 2020 - 20:02

bende oyun açıl mıyor hiç beğenmedim….

Cevapla
Avatar
güzel kız May 10, 2020 - 19:34

ayn bendede açılmadı oyun

Cevapla

Yorum yazın