Ana Sayfa Haber X-Plane 11’de Orbx TerraFlora eklentisi ile daha iyi ağaçlar ve ormanlar…

X-Plane 11’de Orbx TerraFlora eklentisi ile daha iyi ağaçlar ve ormanlar…

Yazar SimülasyonTÜRK

X-Plane 11‘de daha iyi ve gerçekçi ağaçlar getiren TerraFlora XP eklentisi Turbulent Designs tarafından geliştirilmiş. XP11 uçuş simülatörünü tekrar kurduktan sonra Orbx‘in sağladığı tam erişim sayesinde bu tarz eklentileri denemeye başladık. Yoğun ormanlar, yemyeşil adalar ve pek çok X-Plane 11 bölgesinde bu eklenti ile dünyada bulunan ağaçlar göze çok daha hoş geliyor. Varsayılan ağaç türlerinin yerine çok çeşitli ağaç türleri ekleniyor ve zemin manzarasına daha iyi uyması için renklendiriliyor. Dünya çağındaki bitki örtüsü çeşitliliği kalkış ve yaklaşma sırasında daha iyi bir manzara sunuyor. Ayrıca alternatif olarak arazi üzerinde uçmayı sevenler için de ağaçların simülatörde artık daha iyi görünecek olmasından dolayı keyfini de yükseltecektir. X-Plane 11 için tamamen optimize edilen bu eklenti minimum performans kaybıyla çalışıyor.

Orbx online mağazasında 19,61 Dolar fiyatla satılıyor. Ayrıca Orbx’in ücretsiz obje kütüphanesini de gerektiriyor. Orbx Central uygulamasını buradan kurabilirsiniz.

Buraya tıklayarak TerraFlora XP11 mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.

  • Global ölçekte tüm varsayılan autogen ağaçlar süper yüksek çözünürlüklü kaliteli ağaçlarla değiştiriliyor.
  • Mümkün olan maksimum gerçekliği sağlamak için çok çeşitli ağaç türleri ekleniyor
  • X-Plane 11’de çıtayı ayrıntılı olarak yükseltmek için Russ White tarafından oluşturulan yüksek kaliteli bitki örtüsü kaplamaları
  • Doğru bölgesel yerleşimlerle dünyayı kapsayan birden fazla ağaç türü
  • Gerçekçiliği iyileştirmek için dünyanın zemin dokularına uyacak şekilde olması için renklendirme çalışmaları
  • X-Plane için en gerçekçi yüksek çözünürlüklü bitki örtüsü
  • Orbx TrueEarth ve havalimanlarında TerrarFlora kaplamaları ile kusursuz bir şekilde kullanılıyor

 

Bunlar da bizim çektiğimiz ekran görüntüleri ancak Reshade vb. eklentiler bulunmadığı için çok daha varsayılan bir görüntü üzerinden yorum yapabiliriz. Orbx tarafından çekilen ekran görüntüleri çok daha iyi eklentilerle oluşturuluyor. Farklı kişilerin de yaptığı testlerde TerraFlora ile ağaçların çok daha iyi göründüğü ve farklı bölgelerde ağaç çeşitliliğini artırdığını belirtebiliriz.

Gerekli eklentileri kurmaya devam edeceğiz. X-Plane 11 ve diğer uçuş simülatörleri için Orbx’in tüm kütüphanesini kullanabiliyoruz. Teşekkürler Orbx!


SimülasyonPark – Apron için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın