in , ,

X-Plane 11 için süper taşıyıcı kargo uçağı A300 BelugaST yayınlandı (iniSimulations)

iniSimulations ekibinin geliştirdiği süper taşıyıcı Airbus A300 BelugaST ON THE LINE, X-Plane 11 için satışa sunuldu. iniBuilds sitesinde 52.25 Euro fiyatla satılmaya başlandı. Buradan ulaşabilirsiniz. Bu devasa uçak modeli ile Airbus firması dünya genelinde fabrikaları arasında uçak parçaları taşıyor. İlk olarak 1994 yılında üretilen A300-600ST(BelugaST) uçağından şu an sadece 5 tane var ve ana sahibi tamamen Airbus şirketi. BelugaXL(A330-743L) uçağı ise 2018 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmişti. iniSimulations da X-Plane 11 için BelugaST uçağını geliştirdi. Daha önce yayınladıkları A300-600R(F) uçağına sahip olanlar %25 indirimli satın alabilecekler. Adını Beyaz Beluga Balinasından alan BelugaST uçağına X-Plane 11’de devasa uçak parçalarını yükleyebiliyoruz. Orijinal kokpit modeli ve uçağa has olan işlevsel özellikler ile birlikte dünyada sadece 5 tane olan BelugaST ile X-Plane 11’de özgün kargo taşımacılığı yapılabilecek. Bu uçak için özel hazırlanan yükler yine özel animasyonlu sistemlerle yükleniyor.

BelugaST için hazırlanan liveryler ise burada paylaşılıyor. Çıkışının ardından ise hızlı bir şekilde çeşitli düzeltmelerin bulunduğu v1.01 yayınlandı.

iniSimulations bu proje dışında şu an A310-300, A310-MRTT yolcu ve stratejik nakliye uçağını da geliştiriyor. BelugaST ile birlikte A310 model uçakları X-Plane 11’den sonra Microsoft Flight Simulator için de gelecek.


Ücretsiz havalimanı!

Birleşik Krallık’taki Galler’de bulunan ve Airbus fabrikası olarak da hizmet veren Hawarden Havalimanı(EGNR) ise Zero Dollar Payware tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz yayınlanacağı belirtiliyor. Böylece BelugaST uçağını alanlar ücretsiz paylaşılan Hawarden Havalimanı eklentisini kullanarak Airbus fabrikasından çeşitli parçalar taşıyabilecekler. Tanıtım videosu ve ekran görüntüleri bu havalimanında çekilmiş.

Buradan indirebilirsiniz. Havalimanının çalışması için gereken eklentiler forum konusunda  yazıyor.


“Airbus A300-600St (süper taşıyıcı) veya Beluga, standart airbus A300 kargo uçağının genişletilmiş halidir. Bu uçak, uçak parçaları taşımak için değişime uğramıştır. Önceleri süper taşıyıcı olarak adlandırıldıysa da daha popüler olan Beluga (bir balina cinsi) olarak adlandırılmıştır.”


Tanıtım videosu

BelugaST’nin yapımcısı tarafından paylaşılan cold&dark videosu


Ekran Görüntüleri


X-Plane 11 forumu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vagon Raydan Çıktı! Derail Valley – Açık Dünya Tren Simülasyonu #1 (video)

ETS 2 Iberia DLC – Diller ve Trafik Levhaları ekran görüntüleri