Watch Dogs’un Multiplayer Modunun Özellikleri

1
Watch Dogs’un Multiplayer Modunun Özelliklerimultiplayer-mod-acik-dünya-oynanış-watch-dogs
Ubisoft tarafından çıkartılacak olan Watch Dogs, bildiğiniz gibi açık bir dünyaya sahip. Tıpkı Assassin’s Creed serisindeki gibi açılacak bölgeler, yapılacak yan görevler ve mini oyunlar, toplanabilecek eşyalar var. Açık dünya konusunda öncekilerden farklı bir yol izlemiyor. Peki bu dünyada multiplayer özelliğinin nasıl olabileceğini hiç düşündüz mü?
     Etrafta görev peşinde koşar veya sadece amaçsızca gezerken aniden bir uyarı mesajı alabilirsiniz. Hacklendiğinizi haber veren bu mesaj, sizin Chicago’nuzda başka bir oyuncunun bulunduğunu söylüyor. Şehrinizde bir işgalci var ve bu kişinin kim olduğu veya nerede saklandığı hakkında hiç bir fikriniz yok. Size ulaşmanın yolunu bulmuş ve şimdi yerini belli etmeden, NPC karakterleri arasına karışmış bir şekilde her hareketinizi izliyor.
     İsterseniz olayın diğer tarafına geçebilir, başka bir oyuncunun dünyasına sızabilirsiniz. Yaya olarak veya bir arabanın içinden onların akıllı telefonlarını hackleyebilir, uyarı mesajını onların almasını sağlayabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken onların yakınında durmak fakat bu sırada sizi görmemelerini sağlamak. Bunu söylemesi yapmasından daha kolay.
     Diğer oyuncunun Profiler isminde bir uygulaması var ve bunun sayesinde etraftaki kişilerin bilgilerini görebiliyor. Bu uygulamaya yakalanmamak için, bir arabanın sürücü koltuğuna geçip karakterinizi gizleyebilir, hem görülme şansınızı azaltır hem de dosyaları indirdiğinizde hızlıca kaçabileceğiniz bir araca sahip olursunuz.
 
      Siz dosyaları indirmeye çalışırken ev sahibi de sizi bulmaya çalışıyor. Eğer sizi yakalarsa, bu defa işler tersine dönüyor. Ev sahibi oyuncu sizi yakalamak ve indirdiğiniz dosyaları yok etmek için peşinize düşüyor. Aranıza mümkün olduğunca fazla mesafe koymanız gerekiyor. Bu kovalamacalar koşarak veya arabayla gerçekleşiyor.
     Diğer oyunculara karşı kara ve denizde yapılabilecek yarışların dışında, sekiz kişiye kadar oyuncunun birbiriyle karşılaşacabileceği bir free-roam modu da oyunda olacak. Şimdiye kadar bu modlar hakkında verilen bilgiler yeterince ayrıntılı değil. Ama Ubisoft bu konuda büyük planlara sahip.
     “Free-roam eski bir fikir” diyor Watch Dogs yaratıcısı Jonathan Morin. “Far Cry 2’den beri var. Biz ise bu modu biraz daha fazla eğlenebileceğiniz ve yeni şeyler icat edebileceğiniz bir hale getirmek istedik. Bu haliyle ‘istediğiniz şekilde oynayabileceğiniz’ bir oyun oldu.” diye açıklıyor Watch Dogs’u.
     Oyunu oynarken yakınlarınızda saldırmaya uygun oyuncular olduğunda alacağınız bilgi mesajları ile harekete geçebilirsiniz. Ya da diğer oyuncuların size saldırmasını bekleyebilirsiniz. Oyunu çevrimdışı veya multiplayer özellikleri kapalı olarak oynamak isterseniz herhangi bir ceza almıyorsunuz. Oyunun sosyal özellikleri size Rust veya DayZ oyunlarında yaşadığınız tecrübeleri yaşama fırsatı veriyor. İşgal özelliği ile Demon Souls ve Dark Souls oyunlarına göz kırpıyor.
Kaynak: EuroGamer
Haber: BSC

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Watch Dogs’un Multiplayer Modunun Özellikleri"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
trackback

[…] Multiplayer modunun özellikleri için tıklayın […]

wpDiscuz