Uyuşturucu Satıcısı Simülasyonu "Drug Dealer Simulator"
Connect with us

Haber

Uyuşturucu Satıcısı Simülasyonu “Drug Dealer Simulator”

Byterunners Game Studio ve Movie Games çok ilginç bir simülasyon oyunu duyurdu. Drug Dealer Simulator oyununda tam anlamıyla bir uyuşturucu satıcısının hayatı simüle ediliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Uyuşturucu Satıcısı Simülasyonu “Drug Dealer Simulator”

 
Byterunners Game Studio ve Movie Games çok ilginç bir simülasyon oyunu duyurdu. Drug Dealer Simulator oyununda tam anlamıyla bir uyuşturucu satıcısının hayatı simüle ediliyor. Açık dünya haritaya sahip oyunda bir uyuşturucu satıcısı olarak küçük bir yerde gizli gizli kenevirden esrar üretmeye başlıyor ve işleri büyüterek devam ediyoruz. Yeni ekipmanlar alabilir, yeni yerlere taşınabilir, çalışanlar alabilir ve kazandığımız torba torba paraları klasik bir uyuşturucu satıcısı gibi harcayabiliriz. Yayınlanan tanıtım videosunda oyunun tüm ayrıntıları ortaya çıkıyor. Elbette bu tehlikeli işi yaparken rahat değiliz suç işlediğimiz için peşimiz her zaman DEA(Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi) narkotik ajanları var. Oyundaki karakterimizin adı Marcus ve videoda onun sesiyle tüm yaşananları izliyoruz. Açık dünyası da oldukça canlı görünen ve biraz da bütçesi yüksek olan bir oyun ile karşı karşıyayız. Tüm aksiyon öğeleri ile birlikte Drug Dealer Simulator, 2019-20 yıllarında yayınlanması bekleniyor. Uyuşturucu satıcısı olan bir gangster ne yaşıyorsa bu oyunda aktarmaya çalışmışlar. Kartel tarafından gönderilen kaçak kargoları alıp gizli sığınağa taşıdıktan sonra kendi tariflerinizle hazırlayıp satışını yapıyorsunuz. Önce dağıtımı tek tek bağımlı kişilere yaparken zamanla büyüyerek diğer yerel çetelerle iş birliği yapıp satabileceksiniz. Tüm bunları yaparken oyunda polis devriyelerinden ve DEA ajanlarının tuzaklarına dikkat etmeniz gerekecek. Para ve güç kazandıkça bölgenizde etkiyi arttıracak ve bölgeler kazanabilecek ve insanları işe alacak, çeşitli kişilere rüşvet verebilecek, diğer gansterlerle anlaşma yapabilecek veya yolunuza çıkanların işlerini bitirebileceksiniz. İşler daha da büyüdükçe paranızı güvenli yatırımlara harcamanız gerekecek ancak kriminal bir suçlu olarak bunları yaptıkça göze batacaksınız. Grafik olarak da gayet iyi duruyor.
Bir simülasyon oyunu böyle olmalı mı? Simülasyon oyunu ise evet! Ancak PlayWay’in diğer bir şirketi olan Movie Games genelde bu tür oyunlar yayımlıyor. YouTube devrinde herkesin dikkatini çekecek, belki daha küçük yaşta olanların oynamaması ve izlememesi gereken öğeler kullanılsa da amaç tecrübe kazanan stüdyolarda ciddi satış yapacak oyunlar geliştirmelerini sağlamak. Bu yıl ile birlikte PlayWay cephesindeki oyunların kalitesi ciddi oranda yükselecek. Artık herkes bu firmayı ve oyunlarını tanıyor, çok daha fazla kişiye hızla ulaşıyorlar. Drug Dealer Simulator da bu amaç için geliştirilen bir oyun olmuş. Bir sürü oyunda bu tür özellikler varken simülasyon yönüne odaklanmayan bir oyun neden olmasın?

Ekran Görüntüleri

Video

Steam

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Washington Eyaletindeki Şehirlerin Simgesel Noktaları [Ekran Görüntüleri]

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor. SCS yazıda gerçek dünyada ki ortamları oyun dünyasına aktarmanın her zaman ki zorluğundan bahsediyor. Burada 1:20 ölçekte bir harita hazırlandığı için birçok teknik ve pratik sınırlamalara takılınıyor. Oyunculara ellerinden geldiğince en gerçekçi ortamda araç kullanmalarını sağlayan sürükleyici bir deneyim oluşturmak için birkaç geliştirme hilesi(aslında püf noktası) kullanıyorlarmış. Bu tekniklerden biri ise yerel mimariye ek olarak kendine özgü farklı noktalar ve oluşturup yerleştirmekmiş. Doğal veya insan yapımı yapılar olabilirmiş. Ekran görüntülerine dikkatli baktığınızda ne demek istediklerini daha iyi anlayacaksınız.

Panoramik fotoğraf;

Aşağıda eyaletin şehirlerinde bulunan küçük figür heykellerden eyaletin her yerine uzanan büyük köprülere kadar boyut ve şekil olarak büyük ölçüde farklılık gösteren simgesel noktalar var. Bölgeyi bilenlerin hemen tanıyacağını umuyorlar. Bizce Oregon’daki şehirlere daha fazla canlı duruyor. Washington eyaletinde bir sürü önemli firmanın genel merkezi ve ofisleri bulunuyor. Belki çoğumuz biraz küçük olması nedeniyle hemen hemen Oregon ile aynı bir ortam bekleyeceğiniz umuyor ancak yeni ekran görüntüleri yayınlandıkça bunun pek de öyle olmadığını fark ediyoruz.
 

Steam’de istek listenize eklediniz mi? SCS ne demişti? Daha erken çıkacak! 😀 Bu tarz yazılarla eklentinin şu an ne durumda olduğunu az çok anlıyor gibiyiz. Ayrıca trafikte çift dorseli yapay zeka da dikkatinizden kaçmasın. İrili ufaklı bir sürü güzel nokta var. Muhtemelen Oregon’da yaptığım gibi ilk oynanışta sanki gerçekten oraya gitmiş bir turist gibi davranacağım. Fotoğrafı çekilecek çok güzel yerler var. Uçak biletimizi yılın hangi ayına alsak acaba?

 

 

American Truck Simulator forumu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Haber

LOTUS Simulator için Münih Tramvay Hattı Geliştiriliyor

Erken erişimde olan simülatörün erken erişime çıkacak olan eklentisi…. Tren, tramvay, metro ve otobüs gibi araçları konu alan LOTUS Simulator için ViewApp tarafından aylardır München Tram isimli harita geliştiriliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

LOTUS Simulator için Münih Tramvay Hattı Geliştiriliyor

Erken erişimde olan simülatörün erken erişime çıkacak olan eklentisi…. Tren, tramvay, metro ve otobüs gibi araçları konu alan LOTUS Simulator için ViewApp tarafından aylardır München Tram isimli harita geliştiriliyor. Ana yapım henüz erken erişimde olduğu için çıkacak olan bu eklenti de erken erişimde olacak.  Münih’de 27 ve 28 numaralı hatlarda tramvay kullanabileceksiniz ancak 2019’un ilk çeyreğinde R2.2b tramvayı ile 28 numaralı hat çıkacak. Ardından 2. çeyreğinde sonunda ise 27 numaralı hat sunulacak.

 

Aşağıda 27 ve 28 numaralı hatların durak listesi bulunuyor. 15 durağa sahip 27 numaralı güzergahta Petuelring ve Sendlinger Tor arasında 20 dakika civarında oynayabileceksiniz. 28 numaralı tramvay güzergahında ise Sendlinger Tor – Scheidplatz semtleri arasında tramvay kullanacaksınız. Toplamda 12 durak var 16 dakika sürüyor.

Munich Tram – Route 27 & 28  özellikleri:

  • Tamamen işlevsel kokpit ve ayrıntılı kokpit tasarımı bulunan MVG firmasının R2.2b model tramvayı
  • Route 27: Sendlinger Tor – Petuelring
  • Route 28: Sendlinger Tor – Scheidplatz
  • Einsteinstraße tramvay garajı
  • 370’ün üzerinde son derece ayrıntılı bina nesneleri
  • Son derece ayrıntılı sokaklar ve sahne tasarımı
  • Çeşitli AI araçlar
  • Orijinal anonslar
  • Zaman çizelgeleri ve yeni oynanış

 

Steam

Henüz fiyatı belli olmadı. Ancak henüz simülatörde ne AI araçları(tramvaylar dahil) ne de yolcular var. Önümüzdeki aylarda çıkacak olan güncellemelerle bunların ekleneceğini varsayıyoruz. Çünkü München Tram hattının tam sürümde bu özellikler belirtilmiş. Öte yandan OMSI 2 için Münih haritası geliştiriliyor. Lotus Simulator’ın elbette hala ciddi özelliklere ihtiyacı var. Ancak geçtiğimiz günlerde 64-bit desteğine geçildi. Bu da çok önemli bir adım. 🙂

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Haber

Forza Horizon 4 Ödüllere Doymuyor

Playground Games, Forza Horizon 4 ile neredeyse sektördeki tüm ödülleri topladı. Academy of Interactive Arts & Science tarafından düzenlenen 22. DICE Awards’da Yılın Yarış Oyunu kategorisinde F1 2018, Wreckfest ile finale kalan Forza Horizon 4 ödülü kazanmayı başardı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

 

Playground Games, Forza Horizon 4 ile neredeyse sektördeki tüm ödülleri topladı. Academy of Interactive Arts & Science tarafından düzenlenen 22. DICE Awards’da Yılın Yarış Oyunu kategorisinde F1 2018, Wreckfest ile finale kalan Forza Horizon 4 ödülü kazanmayı başardı. Son olarak Şubat ayı güncellemesi çıkan oyunun ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler