Ana Sayfa Haber Unity’de geliştirilen “Helicopter Simulator” sizi helikopter pilotu yapacak! Steam’de bile listelendi…

Unity’de geliştirilen “Helicopter Simulator” sizi helikopter pilotu yapacak! Steam’de bile listelendi…

Yazar SimülasyonTÜRK

Unity’de geliştirilen “Helicopter Simulator” sizi helikopter pilotu yapacak! Steam’de bile listelendi…

Fransız Lines Studio tarafından geliştirilen Helicopter Simulator, Steam’de listelendi. Yeni helikopter simülatörü Unity’de geliştiriliyor. Açık bir dünyada geçen ve başlangıçta sadece Robinson R22 helikopterine sahip olan simülatöre erken erişim boyunca birçok geliştirme yapılacak ve yeni helikopterle ile birlikte yeni görevler eklenmeye çalışılacak. Lines stüdyosu helikopterin fiziklerini ve uçuş sistemini çeşitli videolarla da göstermeye devam ediyor. Çıkış tarihi için bir açıklama henüz bulunmuyor.

Ultra gerçekçi uçuş fizikleri, yüksek ayrıntılı 3D model ve animasyonları, temiz havada 10 km’ye kadar görüş, her görev için çok ayrıntılı sahneler ile muhteşem bir çevrede görebileceğiniz bitki örtüsü, okyanus, sis ve volumetrik bulutlar….

Tam sürümde yeni helikopterler(Robinson R44, R66 planlanıyor) ve yeni görevler için işlevsel özellikler ile helikopterleri kişiselleştirebilme özellikleri bekleniyor. Ayrıca helikopterler için püskürtme sistemi de eklencekmiş. Erken erişim sürümünde ise ikinci bir ada, bir yat, serbest uçuş, oyunu nasıl oynacağınıza dair eğitim bölümü, 2 kariyer görevi, 5 eğitim görevi, helikopteri kişiselleştirme özelliği, duman, joystick ve footswitch desteği, tamamlanmış uçuş modeli(yeni oyuncular için Auto Rotation henüz desteklenmiyor) sunuyor.

Oynanışa geldiğimizde ise kendi hangarımızı ve helikopter filomuzu yönetebiliyoruz. Helikopterimizi yukarıda belirtildiği üzere kişiselleştirip, bakımını yapabiliyor ve çeşitli yükseltmeleri kullanabiliyoruz. Fotoğraf modu sayesinde daha iyi ekran görüntüleri çekebiliyoruz. First person kamerada tüm uçuş prosedürlerini, uçuş öncesi kontroller, kargo yükleme, yakıt doldurma gibi imkanlar bulunuyor. Eğitim görevleri sayesinde adım adım helikopteri nasıl kontrol edeceğimiz anlatılıyor. Gerçek uçuş fizikleri olan helikopterde kalkış, iniş, yükselme konusunda hem arcade hem de gelişmiş bir deneyim sunuyor.

Ekran Görüntüleri

 

VideolarSteam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Helicopter Simulator ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın