Ana Sayfa Haber Uçuş Simülatörü X-Plane 11’in Fiyatı Zamlandı (!)

Uçuş Simülatörü X-Plane 11’in Fiyatı Zamlandı (!)

Yazar SimülasyonTÜRK

Uçuş Simülatörü X-Plane 11’in Fiyatı Zamlandı (!)

Ucuza çıkması zaten şaşırtıcıydı…

30 Mart’ta çıkış yapan uçuş simülatörü X-Plane 11’in fiyatında değişiklik yapıldı. Steam’de çıkış fiyatı 89,00 TL olan simülatör geçtiğimiz haftanın sonunda 169,99 TL yapılarak zamlandı. Bu sürede alanlar şanslı sayılabilir. Laminar Research tarafından geliştirilip Steam’de yayımlanan X-Plane 11’in Avrupa dağıtıcısı Aerosoft GmbH olunca böyle yüksek fiyatlara şaşırmıyoruz. Fernbus, OMSI 2 ve diğer yapımlarda da aynı strateji güdülüyor. Türk oyuncuları satın almakta zorlanıyorlar. Bu şikayetimizi dile getirmiştik fakat olumlu bir cevap alamadık. Güncel döviz kurunda hesaplanınca cidden mağdur oluyoruz.

Türkçe dil desteği eklenmesi de fayda getirmiyor. Türkler oynayamadıktan sonra olsa ne olur? X-Plane 11 için şahsen daha çok üzüldüm çünkü yeni sürümü gerçekten iyi olmuş. Söz konusu uçaklar, uçuş simülatörleri de olunca satın alıp denemek isteyen kişiler bundan olumsuz etkilenecek. Aynı zamanda bu fiyat artışı çıkan veya çıkacak olan DLC’leri de etkiliyor. Bununla kalmıyor elbette genel yazmak gerekirse Flight Simulator X, Prepar 3D, X-Plane 11, DCS World yapımlarının ana sürümünü almakla iş bitmiyor. Eklentileri Steam veya yabancı DLC satış sitelerinden dolar/euro fiyatının güncel TL kurundan satın alıyorsunuz. Haliyle simülatör kullanıcıları yüksek fiyatlara temin ediyor.

Sizlere birkaç ekran görüntüsü paylaşalım.

 

Geçtiğimiz hafta LVLCHG ekibinin canlı yayınına konuk olmuştuk. Aşağıdan videoyu izleyerek X-Plane 11 hakkında izlenim sahibi olabilirsiniz.

www.twitch.tv üzerinde LVLCHG adlı kanaldan canlı video izleyin

 

SimülasyonTÜRK 

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın