in ,

Türk yapımı survival oyunu Pirates Journey Mart ayında çıkıyor

2Medya stüdyosu survival türünde bir korsan oyunu duyurdu. Pirates Journey adındaki yapımda 1600’lerin sonlarında gemi kazasınından ardında tropik adada karaya vuran mürettabatı hayatta tutmaya çalışıyoruz. Hayatta kalma mekanikleriyle kaynak yönetimi-şehir kurma türünü FPS olarak birleştirdiklerini belirtiyorlar. Tek oyunculu türde olan oyunda gemi kaptanı olarak oynuyor ve tayfanızı ile birlikte köyde ev inşa edecek, gemiyi onaracak, vahşi hayvanlardan korunacak, avcılık yapacaksınız. Adada bulunan gizemleri de çözmeye çalışabileceksiniz.

Mart ayında Steam’de erken erişim olarak yayınlanacak oyunun tam sürümü için 2023’ün 3. çeyreği verilmiş. 12 farklı dil arasında elbette Türkçe dili var. Söz konusu oyunun mevcut halini düşündüğünüzde topluluğun isteyeceği ve oyunun daha iyi bir hale gelmesi için stüdyonun ekleyecekleri ile tam sürüm tarihinin pek de tutarlı olmadığı anlaşılıyor. Yerli stüdyolarında ve özellikle PC için oyun geliştirenlerin bu gibi noktalarda daha tutarlı bir planla ilerlemeleri daha önce yaşanan hataların tekrarlanmasının önüne geçebilir.

 

Siz ve mürettebatınız 1600’lerin sonlarında tropik bir adada gemi kazası geçirdiniz. Maceranın başında kendinizi ipler, sopalar ve taşlar dahil olmak üzere yalnızca birkaç temel malzemeyle buluyorsunuz.
İlk önceliğiniz hayatta kalmak için yiyecek ve su bulmaktır. Adada böğürtlen ve meyve toplayabilirsiniz, ancak bunlar yalnızca sınırlı bir geçim sağlayacaktır. Gerçekten gelişmek için ekin yetiştirmeye ve hayvan yetiştirmeye başlamanız gerekecek.
Bunu yapmak için bir tarlayı temizlemeniz ve ekime başlamanız gerekecek. Toprağı temizlemenize yardımcı olması için taş balta gibi ilkel aletler yapmak için bulduğunuz çubukları ve taşları kullanabilirsiniz. Oyun ilerledikçe, görevlerinizde size yardımcı olması için bir korsan kılıcı da dahil olmak üzere daha gelişmiş araçlar ve silahlar üretebileceksiniz.

Açlık ve susuzluğun yanı sıra adada başka tehlikelerle de uğraşmak zorunda kalacaksınız. Timsahlar ve ayılar gibi vahşi hayvanlar karada dolaşırlar ve mürettebatınız için tehdit oluşturabilirler. Ve tabii ki, adada toprakları ve kaynakları kendileri için talep etmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek başka korsan ekipleri de var.

Hayatta kalmak için dikkatli ve stratejik olmanız gerekecek. Mürettebatınızı ada yerlilerinden ve diğer tehlikelerden korumak için sağlam bir sığınak inşa edin. Kendinizi sürdürmek için yiyecek avlayın ve kaynakları toplayın. Ve gerektiğinde kendinizi ve ekibinizi diğer korsanlardan koruyun.

Beceri ve kurnazlıkla adada hayatta kalabilir ve bir korsan ekibi olarak başarılı olabilirsiniz. Ancak uyarılmalıdır: Bu adadaki zorluklar çoktur ve yalnızca en güçlü ve en becerikli ekipler hayatta kalacaktır.

Temel Özellikler

  • Issız adada hayatta kalmak için ağaçları keserek barınak inşa edin. Yiyecekleri toplayın ve kamp ateşinde pişirin.
  • Mürettebatınızı yönetin. Onlara görevler verin. Tarlalarda çalışsınlar, evler yapsınlar. Kendi kendine yeten bir koloni inşa et.
  • Hayatta kalmak için toplanmalı, yemek yapmalı ve kamp kurmalısınız.
  • Ada, gizemi çözmek ve kayıp hazineyi bulmak için tehlikelerle ve kayıp korsan ganimetleriyle dolu.
  • Hayatta kalmak için silahlar yapın.
  • Gizemi çöz ve ganimeti bul.
  • Aletler oluşturun, ürettiğiniz aletlerle avlayın veya düşmanlarınızı tuzağa düşürün.

Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden Eve Nakliyat: Planlama ve Hazırlık Aşamaları

PMDG 737-700 Marketplace sayfasında 197,50 TL’den satışa sunuldu!